Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Versailles no Bara Hakkında Yorumlar

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Anime'nin Adı: Versailles no Bara

Yazar: wiki sophie
Tarih: 05/08/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 8.00

Genel:
Babası tarafından erkek gibi yetiştirilen Oscar isimli genç bayanın,yeni Avusturya kraliçesi Marie Antionatte'yi tehlikelerden korumaya çalışıyor.Ancak Oscar'ın iç dünyasında yaşadığı duygusallıklar ile Fransa halkının kraliçeye karşı olan nefretinden dolayı dünyayı etkileyecek bir ihtilalinin kıvılcımları yavaş yavaş yanmaya başlamıştır.

İyi Yanları:
+Orada önem taşıyan her karakterin kendi hikayeleri hiçbir eksiklik olmadan anlatılması en iyi özelliği diyebilirim. Çünkü animelerin büyük çoğunluğunda bazı karakterlerin yaşam tarzı yarım yamalak anlatılır.
+Aynı şey sonu için de geçerli. Hiçbir soru işareti olmadan tam yerinde bitirdiler.
+İzleyenlerin çoğu sonunu beğenmese de ben beğendim. Aslında sonunda neler olacağını biliyorduk.
Spoiler:
Oscar ve Andre'nin ölümleri insanda derin etki bırakıyor ama onların onca olaydan sonra yaşamasını beklemek de anlamsız olurdu diye düşünüyorum.

+1979 yılına göre çizimler oldukça iyi.

Kötü Yanları:
+Rosalie başta olmak üzere her karakterin sulu göz olması.Duygularına hakim olan kişiler bile bir sürü sonra her dakika ağlamaya başlıyor. Sonlara doğru bu rahtsız verici olay daha da artıyor.
+Animenin ilk birkaç bölümünde olaylar karakterlerin hareketlerini sürekli fotoğraf biçimde gösteriyor. Bir de resimlerin geçmesini 5-10 saniye arası bekliyorsunuz.
+En kötü karakter mutlu olduğu zaman etrafında dönüyor ama yüzündeki ifade sanki meleği andırıyor. Bu durum animenin ciddiyetini azıcık kırmış.

Sonuç:
Kötü yan olarak ilk yorumum dışında diğerleri çok göze batmıyor. Ama izlenmeye değer bir anime. İzlediğinize pişman olmazsınız.Yazar: hero_44
Tarih: 07/04/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.17

Genel:
Kücük bir çocukken severek izlerdim o zamanlar şimdiki ile kıyaslanamayacak kadar bilgisizdim sade cizgi film olarak görüyordum.Bir kaç yıl sonra tv de tekrar izlediğimde daha bilinç ve verilmek istenen mesajlara daha acık bir kitlenin grubu olmuştum.Konusunu tarihten alan ve döneminin başarılı yapıtları arasına giren Bu anime günümüz teknolojisi ve animelerin geldiği nokta ile karşılaştırırsak kötü olabilir ama konu bütünlüğü ve içerik acısından yanına nadir anime yaklaşabilir.

İyi Yanları:
Tarihi olayları ve o günlerin Fransa'sının içinde bulunduğu durumu çok iyi aktarmışlar.Dönemin olaylarından çok bizim ilgimizi Oscar ve Andrea nin dramsal yaşam öyküleri dikkatimizi çekiyordu.Sanırım acılış klibindeydi Oscar dikenli güllerle sarılmış bir şekilde merhaba diyordu o sahnesini çok severdim.

Kötü Yanları:
Kötü yan pek yan yok.Olayların bizim isteğimiz doğrultusunda gitmemesi
Spoiler:
mutlu bir son görememek en üzücü yanıydı sanırım.Adrea ya baya üzüldüğümü belirtmeliyim.


Sonuç:
Daha çok 20li yaşlardaki animecilerin hatırlayacagı bir yapım oldugu için nette bulmak zor olacaktır ama bulursanız ve bu türü seviyorsanız izleyin bence.Yazar: ysmnmtht
Tarih: 27/01/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Genel olarak Fransız devrimini ve marie antoinette dönemini anlatıyor. Bununla birlikte versay sarayında yaşanan entrikaları insanların çıkarları uğruna neler yapabilecekleri en objektif haliyle anlatılmış ve tabi birde lady antoinette nin koruması olan güzeller güzeli oskar var oskar, jarjayes ailesinin son ferdi olarak dünyaya geliyor babası bu çocuğu da kız olduğu için ve bir erkek çocuk beklediği için onu bir erkek gibi yetiştiriyor mükemmel bir kişilik bir kadın bile olsanız ona aşık olmamak elde değil.. hikaye gerçekten çok derin ve etkileyici ve gerçek bir konu olduğu için insanı kendine çekiyor.

İyi Yanları:
herşey o kadar kusursuz ki müzikleri çok özenle seçilmiş bunu hemen anlayabilirsiniz, hikayede geçen karakterler çok ayrıntılı anlatılmış ve çok hüzünlü bir yapısı var bu filmin oldukça sarsıyor insanı hele ki melankolik bir yapıya sahipseniz bir süre etkisinden kurtulmanız çok zor ama her şeyiyle mükemmel

Kötü Yanları:
Spoiler:
Kötü biten sonlardan nefret ediyorum
bunun dışında bana göre kötü bir yan aramaya çalışmak bence haksızlık olur sonuçta dönemine göre en iyisi yapılmış

Sonuç:
Kesinlikle herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğüm bir seri kelimeler yetersiz kalıyor anlatmaya defalarca izlesenizde asla bıkmayacağınız her defasında aynı duyguları yaşatan bir baş yapıtYazar: serbay67
Tarih: 21/01/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.17

Genel:
Fransız devrimi döneminde geçen, saraydaki soylularla halkın ilişkilerini anlatan bir anime. Elbette içinde aşk, ihtiras, savaş, gözyaşı, sevinç, hüzün aşağı yukarı herşey var hatta bir ara iki kızın birbirlerine karşı birşeyler hissettiklerini bile zannedebilyorsunuz :). Ama bundan önceki yorumlar gibi övgüyü hakeden bir anime.

İyi Yanları:
Ben yapamadım ama ağlamak istiyorum derseniz durup duruken gereksiz bir acı yüklenmek isterseniz kesinlikle izlemelisiniz. Hakkını veriyor çünkü hiç kuşkunuz olmasın.

Kötü Yanları:
Malum eski bir anime olduğundan çizimlerinde sorunlar var. Mesela kadehe şarap doldururken şarabın kadehe akması ama kadehdeki şarap seviyesinin hiç değişmemesi :)

Sonuç:
İzlediğinize pişman olmazsınız hatta iyiki izlemişim diyebilirsiniz. Ama kendinizi olaylara fazla kaptırırsanız bir kaç hafta moraliniz sıfır şekilde gezersiniz çünkü sonu baya bir etkileyici :).Yazar: Squaw
Tarih: 27/10/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Fransız Devrimi'ni ele alarak Marie Antoniette ve Oscar arasındaki dostluğu anlatan bir anime serisi. Tv'de her yayınlanışında tekrar izlediğim, şu anda da tekrar tekrar izlediğim bir şaheser bence.

İyi Yanları:
Anime hayranlığımı başlatacak derecede olan, izlemekten asla bıkmadığım, her izleyişimde ilk izleyişimdeki aynı tadı bulabildiğim bir eser.

Kötü Yanları:
Sona doğru yaklaşırken yanınıza bir kutu mendil almayı unutmayın.

Sonuç:
Her anime severin izlemesi gereken bir eser.Yazar: denizyildirim
Tarih: 29/09/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 9.67

Genel:
Fransız devrimini Marie Antoinette'in korumasının gözünden anlatan bir başyapıt.

İyi Yanları:
Okuldan koşarak gelip TRT2'nin karşısına koştuğumuz "Oskar, Oskar" diye bağırarak beklediğimiz bu çizgi filmi hatırlamak bile insanın tüylerini diken diken yapmaya yetiyor. Öncelikle harika fragmanı ve jenerik müziği vardı. Sonunda "OSKAR" diye bağıran sesi(galiba Andre'nin sesiydi) duymak için kulak kabartırdık. Erkek gibi yetiştirilen Lady Oskar'ın Paris'e gelen genç Marie Antoinette'in koruması olması ile başlıyor çizgi dizi ve tüm ayrıntıları ile tarihe sadık kalarak Fransız İhtilalini anlatıyor. Öyleki Fransız İhtilalinin konuşulduğu her ortamda Marie Antoinette'i savunur buluyorum kendimi. Romantizmi ve dramayı olağan üstü yaşatan bu şaheser mutlaka izlenmeli.

Kötü Yanları:
Spoiler:
Acıklı finali demek geliyor insanın içinden çünkü hepsi sonsuza dek mutlu yaşasın istiyordum.


Sonuç:
Bir başyapıt.Yazar: endora
Tarih: 14/09/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Son derece etkileyici, dramatik bir şaheser. Hikaye erkek gibi yetiştirilen ve asker olan son derece güzel ve etkileyici olan Oscar'ı ve birlikte büyüdüğü Andre'yi odak alıyor. Hiç bir tarafı kayırmadan, hiç kimseyi salt kötü ilan etmeden fransız ihtilalini ve bu dönemdeki kilit insanların hikayelerini çok çarpıcı şekilde sunuyor.

İyi Yanları:
*Dönemine göre çizimleri olağanüstü.
*hikaye ve anlatım süper.
*müzikleri hala kulağımda.
*karakterler çok derin ve çok iyi yansıtılmış özellikle Oscar, Andre ve Mary Antuannette'nin kişilikleri çok iyi tasvir edilmiş.

Kötü Yanları:
* son bölümlerde ağlaya ağlaya helak olabilirsiniz

Sonuç:
kesinlikle izlenmesi gereken bir baş yapıtYazar: shiznat4ever
Tarih: 18/07/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Tam anlamıyla nefes kesici, başdöndürücü bir anime. Tarihsel bir olaya bambaşka açılardan bakmanızı sağlayacak, yer yer hüzünlendirecek ve kesinlikle Oscar'a olan bir hayranlıkla tekrar tekrar izlemek istemenizi sağlayacak bir eser.

İyi Yanları:
Konusunu tarihsel olaylardan aldığı için merak edip araştırdığınızda herşeyin birbiriyle örtüştüğünü görüyorsunuz. Kurgu ve anlatım mükemmel. Oscar gibi bir kişi gerçekte var olmasa da olmuş olmasını yürekten isteyeceksiniz. Bir erkek gibi yetiştirilen güçlü ve güzel bu kadının karakterine hayran kalacaksınız. Hatta kendiniz bir kadınsanız bile aşık olacaksınız. Hikaye sizi baştan sona saracak ve ekranın başına kilitleyecek. Bir insanın Fransa kraliçesi bile olsa eninde sonunda insan olduğunu, yapılan ne gibi hataların nasıl büyük ve korkunç sonuçlara neden olabileceğini göreceksiniz. Bir devrimin, Franız devriminin gelişimini izleyeceksiniz. Paylaşılan ve yaşanamayan aşklara tanık olacaksınız. Fazla söze gerek yok tek kelimeyle muhteşem.

Kötü Yanları:
yok

Sonuç:
Çok etkileyici bir anime. Zamanına göre çizimleri de çok güzel. Konusu ve hikaye anlatımı sürükleyici. Kesinlikle izleyin asla pişman olmayacaksınız.Yazar: pearl_oscar
Tarih: 17/12/2007

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
küçük bir kızın erkekler dünyasındaki yükselişi Fransız ihtilalinin ve kraliyet ailesinin çevresinde gelişen olaylarla birlikte anlatılıyor.

İyi Yanları:
neresinden başlasam bilmiyorum. duyguları,savaşı, o zamanın Fransa'sında yaşayan insanların durumlarını, entrikaları akıcı ve sıkılmadan bir sonra ki bölüm ne olacak acaba diye dört gözle beklerken buluyorsunuz kendinizi.

Kötü Yanları:
hikaye kısa tutulmuş.

Sonuç:
mükemmelYazar: geras
Tarih: 08/11/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.83

Genel:
fransız devriminde geçen gerçek olayların merkezine oscar isimli hayali bir karakter oturtularak oluşturulmuş hoş anime. herşey oscar'ın çevreesinde şekilleniyor ama yan karakterlerin zaafları (özellikle marie antoniette)ve zayıflıkları hakkında da birçok şey öğreniliyor.

İyi Yanları:
karakter çizimleri, hikaye örgüsü ve dramatik yapı mükemmel. insan bu animeyi seyrettikten sonra gerçekten oscar isimli bir kişinin yaşadığını düşünüyor. ayrıca konusunu ve bazı karakterlerini gerçek tarihi olaylardan (gerdanlık olayı, marie antoinette'nin düşüşü ve idamı, bastille hapishanesinin işgali) alması da animenin çekiciliğini ve derinliğini arttıran unsurlar. bunların dışında jenerik müziği harika.

Kötü Yanları:
oscar'ın aslında bir erkek kılığına girmiş bir kadın olduğu halde fersen ve andre ile aşk yaşaması bu animeyi seyreden küçük çocuklarda kafa karışıklığı yapabilir. zaten küçük çocuklardan çok, genç ve yetişkinlere hitap ediyor. çünkü çocuklar hikayede geçen bazı olayları anlayabilirler.

Sonuç:
sadece anime severlerin değil, her yaştan ve her kesimden insanın izlemesi gereken bir yapıt. sonuç olarak bugün tv de yayınlanan saçma sapan dizilerden çok daha kaliteli bir yapım. en azında konusu daha derin ve tutarlı.Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Pluto
2. A Silent Voice
3. Ride Your Wave
4. Suzume no Tojimari
5. Watashi no Shiawase na Kekkon
6. Bright: Samurai Soul
7. When Marnie Was There

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2024 Anime.GEN.TR