Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Site ve Kulüp Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları


Buradaki soruların hepsi, bugüne kadar bize ulaşan sorular arasından seçilmiştir. Başka sorularınız olursa animegentr@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

1) Bu sitenin amacı ne?

Bu sitenin amacı, anime ve manga üzerine Türkçe bilgi arşivi oluşturmak.

2) Siteyi hazırlayanlar kimler?

Site 2000 yılında Alpin tarafından kuruldu ve anime manga seven gönüllülerden oluşan bir grup tarafından hazırlanıyor. Çalışanlarının listesini ve yaptıklarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Sitenin kodlaması PHP ve mySQL kullanılarak Alpin tarafından yapılmıştır. Halen Alpin tarafından geliştirilmeye devam edilmekte ve şimdiden dünyadaki sayılı anime manga veritabanı sitelerinden birisi haline gelmiş durumda.

3) Siteden çıkarınız nedir? .... firmasıyla bir bağlantınız var mı?

Sitenin hiçbir gelir kaynağı yok. Ayrıca hiçbir firma veya kurum altında çalışmıyoruz. Sadece bazen değişik grup ve firmalardan ortak çalışma önerileri geliyor ve bu durumlarda uygun görürsek ortak projelere imza atıyoruz. Site tamamen anime ve manga'ya gönül vermiş bir grup insan tarafından karşılık beklenmeden hazırlanıyor. Tüm masraflar tamamen cebimizden ödeniyor.

4) Acaba sitede full anime bölümleri, filmleri, mp3 ve taranmış manga kitapları var mı?

Sitede bu gibi illegal şeyler yok ve olmayacak.

5) Acaba nasıl üye olabilirim? Benden bir şey yapmam bekleniyor mu?

Buraya tıklayarak üye kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz. Üye olmak için veya olduktan sonra bir şey yapmanız beklenmiyor. Dilerseniz siz de gönüllü olarak sitenin yapımına katkıda bulunabilirsiniz.

6) Ben de gönüllü olarak birşeyler yapmak isterim...

Sitedeki anime manga tanıtımlarına tüm üyeler kendi yorumlarını girebilirler. Bunun dışında siteye içerik girebilmek için editör olmak gerekiyor. Editör olmak isterseniz yapmanız gerekenler şunlar:

Haber Editörlüğü

1) Güncel ve siteye eklenebilecek 5 ayrı haberi sitenin yazı tarzına uygun şekilde yazıp bir dosya içinde sitenin mail adresine gönderin. Haberler için resim göndermeyin, sadece yazı yeterli.

2) HTML bilgisine gerek yoktur.Anime Manga Veritabanı Tanıtım Editörlüğü

1) Henüz sitede tanıtımı olmayan 10 adet anime veya manganın tanıtım yazısını yine sitenin tanıtım yazı tarzına uygun şekilde (kişisel bir yorum yapmadan, ne çok uzun ne de çok kısa, sadece konuyu anlatan, önemli bir özelliği varsa onu belirten) yazıp bir dosya içinde sitenin mail adresine gönderin. Örnek resim, bölüm listesi ve kim, hangi şirket, ne zaman yapmış tarzı künye bilgilerine gerek yok, tanıtım yazısı yeterli.

2) HTML bilgisine gerek yoktur.

 

Detaylı Anime ve Manga Tanıtımları Editörlüğü

Sitede şu anda temel olarak anime manga veritabanına öncelik verip onun üzerinde çalışıyoruz. Ama buradakiler gibi uzun tanıtımlar hazırlamayı seviyorsanız editör olup bu tarz tanıtımlarınızı da yayımlayabilirsiniz.

1) Henüz sitede olmayan 1 adet anime veya manganın detaylı tanıtım yazısını yazıp bir dosya içinde sitenin mail adresine gönderin.

2) Tanıtımı siteye kendiniz ekleyip yine sayfa düzenini kendiniz yapacağınızdan bunu yapabilecek (en azından basit seviyede) HTML bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

 

Yazı Editörlüğü

Anime ve manga üzerine buradaki veya buradakiler gibi genel yazılar, röportajlar vs. hazırlıyorsanız, çalışmalarınızı sitede yayımlayabilirsiniz.

1) 1 adet yazınızı bir dosya içinde sitenin mail adresine gönderin.

2) HTML bilgisine gerek yoktur.

 

Şu anda bazı faydalı yazı ve tanıtımlar çeşitli forumlarda yayımlanmakta. Ama forumların doğası gereği forum temizliği yapılınca bu tür faydalı içerikler zamanla silinip kayboluyor. Forum kapanabiliyor, hacklenebiliyor, siliniyor, silinmese bile konular zamanla eskiyip arka sayfalara düşüyor, o zamanda pek kimse görüp okumuyor. Sitedeki yazılarda ise böyle sorunlar olmuyor. Kalıcı olup yıllarca daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Bu nedenle siteye editör olup faydalı yazı ve tanıtımlarınızın bir kopyasını da sitede yayımlamanız faydalı olacaktır. Editörler sitedeki kendilerine ait yazılarını isterlerse forumlar veya başka yerlerde de yayımlayabilmekteler.

7) Ben Bugs Bunny, X-Men vs. seviyorum ama Japon yapımlarıyla ilgilenmiyorum. Kulübe üye olabilir miyim?

Kulüp sadece anime ve manga sevenler içindir.

8) Site ve kulüple ilgili olarak sizinle özel olarak görüşmem lazım. Nasıl ulaşabilirim?

Bize animegentr@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

9) Sitenin şurası eksik veya olmamış....

Sizden dileğimiz, eğer sitede eksik gördüğünüz bir konu varsa, sadece "şurası eksik veya olmamış" demek yerine, o eksik noktayı tamamlamanız. Yukarıda nasıl editör olup siteye içerik girebileceğiniz yazıyor.

10) Kulüpteki arkadaşlara nasıl ulaşabilirim?

Gizli kalmak isteyenler dışındaki üyelerin mail adresleri üye profillerinde yazıyor. Mail atabilirsiniz.

11) Sitedeki ... yazısını site, dergi, kitap vs.'de kullanmak istiyorum.

Yazının kaynağı olarak sitemizin ismini ve adresini açık olarak belirtip, siteye link vererek sitedeki tüm yazıları kullanabilirsiniz. Bunun istisnası, sayfasında 'izinsiz olarak başka yerde yayımlanamaz' ibaresi olan röportaj gibi özel birkaç yazıdır. Bu yazıları kullanmak isterseniz, siteye yazıyı nerede ve nasıl kullanacağınızı anlatan bir mail atarak izin istemelisiniz. Ayrıca, "kötüye kullanma" gibi gerekli gördüğü hallerde site içeriğinin başka yerlerde kullanılmasını yasaklayabilir ve önceden verilmiş izinleri iptal edebilir.

12) Seslendime sanatçısı olmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Nedense bu soru çok fazla geliyor. Biz seslendirme yapmıyoruz. Bu konuda bilgimiz yok.

13) ... animesinin Türkçe DVD/VCD'si var mı? Nereden bulabilirim.

Çok az sayıda animenin Türkiye'de DVD/VCD'si var. İnternet'te DVD/VCD satan Türkçe alışveriş sitelerinde görebilirsiniz.

14) Haberleşme için bir forum açabilir misiniz?

Bu soru da çok fazla geliyor. Sitenin forumu vardı ve 2001-2004 yılları arasında 3 yıl boyunca hizmet verdi. Bazı nedenlerle artık kapandı ve bir daha da açılmayacak. Şu anda da Türkçe çok sayıda anime manga forumu var. Onları kullanabilirsiniz. Forumların listesini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

15) AGT’yi nasıl sürekli takip edebilirim? Sitede RSS var mı?

Sitemizi sürekli takip etmek için RSS feedlerini kullanabilirsiniz. Bunun için RSS Reader programını kullanabilirsiniz. Eğer internet tarayıcısı olarak Mozilla Firefox ya da Opera kullanıyorsanız Rss feedlerinin linkine tıklayarak ya da adres çubuğundaki ikon aracılığıyla Rss feedlerine abone olabilirsiniz.

16) Ben sadece haberleri takip etmek istiyorum. Bu mümkün mü?

Evet. Sitemizde sizin daha rahat kullanmanız amacıyla rss feedleri Genel (Haberler, Anime-Manga Tanıtımları ve Yorumları), Haberler, Anime Tanıtımları, Manga Tanıtımları, Anime Yorumları, Manga Yorumları olarak kategorilere ayrılmıştır. Buraya tıklayarak RSS sayfasında kullanmak istediğiniz feedi seçebilirsiniz.   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Pluto
2. A Silent Voice
3. Ride Your Wave
4. Suzume no Tojimari
5. Watashi no Shiawase na Kekkon
6. Bright: Samurai Soul
7. When Marnie Was There

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2024 Anime.GEN.TR