Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Evangelion 2.0 You Can [Not] Advance Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Evangelion 2.0 You Can [Not] Advance

Yazar: valkryei
Tarih: 21/01/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 7
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.50

Genel:
Plânlandığı gibi 4 bölümlük bir seri olarak bize sunulan ikinci bölüm daha çok eksik bırakılmış konular ve noktalar hakkında aydınlatıcı bir film olmuş. Gerek Tv serisi gerekse de hazırlanmış diğer yapımlar sırasında pek fazla değinilmeyen konuların ele alınmış olması, izlenmesi zevkli bir yapım meydana getirmiş.

İyi Yanları:
Serinin ve diğer yapımlardan pek farklı yanı yok. Seslendirmeler ve karakter çizimleri aynı müzikler daha bir ahenkli seçilmiş bu sefer. Kullanılan renkler ve mecha çizimlerinde gözümüze ilişen fosforlu belirgin hatlar biraz yapmacık gibi duruyor. Birde sanırım artık senaristler sesimi duymuş olacak ki hikâyede benmerkezci ve sadece kendini düşünen karakterimiz artık bu tür düşüncelere pek fazla dalmıyor ve var olanlarda fazlasıyla yüzeysel geçiştiriliyor.

Kötü Yanları:
İzlediğim versiyon bir sinema salonundan kaçak olarak alınmış ve sonuna kadar yan bir pozisyonda izlediğimden boynumda ağrılar oluştu. Sanırım final konusunda hala kesin bir fikirleri yok. Yer yer karşımıza çıkan yeni karakterler hakkında hiçbir açıklayıcı bilgi verilmiyor. Geldikleri gibi anî bir şekilde görevlerini tamamlayıp ortadan kayboluyorlar ve kurguda hala bir takım sorular olduğu yerde duruyor. Bakalım seri bir tamamlansın o zaman eserin kurgusu nasıl şekillenecek, merakla bekliyorum…

Sonuç:
Sonuç notu kısmında izlenmesi gereken serinin ikinci filmi desem ayıp olmaz umarım.



Yazar: Harakiri_Man
Tarih: 23/12/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.50

Genel:
İlk film ile kıyaslanırsa, hikayenin tv serisiyle alakalı bölümlerinden daha da farklı bir işleniş ve gidişata sahip. Yeni karakterlerin hikayeye dahil edilmesiyle ilgili olaylar ve sahneler, tv serisine göre biraz kısa kesilmiş ve daha farklı durumlara gebe olmuş. Ayrıca tv serisine oranla, karakterlerin birbirleri ile olan etkileşimleri bazı noktalar da farklılık gösteriyor. Tv serisini izlemiş olsanız bile, karşınızda daha farklı bir yapım olduğunu hissediyorsunuz. “Melekler”lerin tasarımı gene yer yer basit gibi durabilir ama yer yer de farklı uzuvlarının ortaya çıkması ile gene tv serisindeki tasfirlerinden ayrılıp daha farklı ve göze daha hoş geliyorlar. Buna ek olarak artık Melek-Eva savaşları kısa ve biraz farklı olmalarına rağmen, çizimin kalitesi ve fonda çalan müzikleri ile daha heyecanlı oluyor.

Yukarıda saydıklarımın toplamı kendisini filmdeki son Melek savaşıyla açıktan açığa gösteriyor. Tv serisini izlemiş olanlar için biraz tanıdık ama ayriyeten de çok farklı bir hikaye gidişatı var ve film serisi, giderek, asıl tv serisinden kopup daha da farklı bir yol izlemeye başladığını ayan beyan ortaya sermiş durumda. Hikayenin bundan sonrasını anlatacak iki filminde, önceden, yapımcılarının da vaat ettiği gibi çok daha farklı olacağı kesin.

İyi Yanları:
- Çizim kalitesi ve canlandırma gayet yüksek. Ayriyeten 3D kullanımı da gayet yerinde.

- Tv serisindeki gibi gayet başarılı bir ost’a sahip.

- Eva serisinin aksiyon sahneleri kısa olabilir, buna rağmen izlemesi de gayet keyifli oluyor.

Kötü Yanları:
- Tv serisindeki gibi “Melek”ler konusu, hikayeyi, filmler ile takip edip öğrenenler için biraz üstün körü durabilir (Hoş tv serisinde de öyledir). Ama “Evangelion” serinin temel yapısında önemli olan karakterler olduğu için, insanoğlu ile bilinmeyen düşmanı arasındaki savaş hakkında fazla bilgi vermeden, kısa savaşlara gebe olacak şekilde işlenmiştir. Bunu bir kenara not ederek bu filmi ve devamında gerecek filmleri izlemeye koyulmalı.

- Birbirini takip eden sahneler, izleyen için biraz kopukmuş hissi verebilir. Tabi bunun sebebi, hem tv serisinin uyarlaması olup hem de daha yeni bir hikaye sunma çabası içerisinde bulunması.

- 4 parçaya bölünmüş bu yeni uyarlamanın daha 2. Parçasını izliyor oluşumuzun (yani yeni hikayenin olay örgüsü içerisinde “gelişme” kısmında yer alması) da karakterler ve olayların gidişatı açısından ucu açık bırakılmasına sebep oluyor.

Sonuç:
Yapımcılar önceden verdikleri sözü tutuyor gibiler. Giderek daha da ilginçleşen bir hikayenin ucu açık ve merak uyandıran sonuyla 2. Parçası. Artık gerisi izlemeye hevesli olanların tercihine kalmış: Ya 4. Filminde görücüye çıkmasını beklemek ya da her yıl sabırla bir sonraki filmi sırayla izlemek. Ben dayanamayıp izleyenlerdenim ve serinin tv serisine oranla daha iyi tatmin edici bir ulaşacağına dair beklentim de yükselmiş durumda.



Yazar: Mexiss
Tarih: 06/11/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
NGE yeni versiyonun 2.bölümüdür.verdiği sözü tutmuş bir yapımdır...

İyi Yanları:
bende yeniden çevrim bişey bekliyordum ama bu kadar çok süprizin olduğunu bilemezdim. hikayeyi aynı kabul etsek bile kurguda büyük değişiklikler var.sakın yeniden yapım diye izlemezlik etmeyin...

Kötü Yanları:
..

Sonuç:
hikayesi yeniden ele alınmış ve 3d ile görsel bir şaheser dönüştürüşmüş



Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR