Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

CLAMP

Yazar: Blue

 

XXXHOLIC

Manga: Hala devam ediyor.
Anime: 1 Film - Tv Serisi
Yayım: 24.02.2003 - ????
Yayıncı: Kodansha - Young Magazine KC Deluxe

İnsanların istediklerinin aynı değerde karşılığı ile ödemesi şartıyla bir kişinin isteyebileceği her şey satan bir mağaza ve kendini hayatı boyunca Yuuko'nun dükkanı temizlemek zorunda bulan Kimihiro. Watanuki iyi bir öğrencidir; sorumluluklarını bilen, ve geleceği hakkında iyi planları olan parlak bir gençtir. Ama Watanuki Kimihiro her nereye giderse gitsin sanki bir şey onu takip ediyordur ya da musallat oluyordur.

Aslında orada gerçekten bir şey vardır, sadece normal olan kişiler oradaki göremiyordur. Ama Watanuki vücudu uygunsuz şekilde hareket etmeye başlayınca buna çok şaşırır. Ayakları ve kolları kendi kendine hareket etmeye başlar. En sonunda, Watanuki nereye gittiğini bile anlamaz olur. Watanuki kendini şehrin ortasında garip bir evin önüne getirmiştir.

Burası gerçekleştirilebilecek dileklerin satıldığı garip bir dükkandır. Burada oldukça abartılı giyinmiş dükkanı işleten bir rahibe olan Yuuko ile karşılaşır. Rahibe gence işinin bedeliyle eş değerde bir dileğini gerçekleştirmek olduğunu açıklar ve kendi dileğinin ne olduğunu sorar. Yuuko bunun karşılığında nakit para haricinde ruha eş değerde her şey kabul eder. Watanuki Yuuko'nun bu önerisi bunu kabul etmez ama Yuuko bir alışverişin iptal edilmesinden hiç hoşlanmaz. Watanuki'nin "bir daha tuhaf şeyleri görmemesi ve onlar tarafından takip edilmemesini" dilediği dileği açar. Watanuki razı gelir ve Yuuko bir ayna büyüsü yapmaya başlar, ama sonradan onun durumunun biraz sorun yaratabileceğini söyler. Ona dileğini gerçekleştirecek değerde dükkanında çalışmasını teklif eder. Ve Watanuki kendini [muhtemelen] bütün hayatı boyunca tozlu bir dükkanı temizlemek zorunda kalmış olarak bulur. Fight Watanuki!

 

İsim: Yuuko
Yaş: Bilinmiyor
İşi: Dilek Gerçekleştirmek

Yuuko garip bir kadındır. Abartılı giysiler giymekten hoşlanır ve işi de insanların dileklerini gerçekleştirmektir. Yuuko anlaşılması güç biridir. Dediği dediktir, ne demek istediği pek anlaşılmasa da....

Yuuko onun gerçek ismi değildir. Watanuki'ye söylediğine göre, bir yabancıya isminle beraber doğum tarihini söylemek çok tehlikeliymiş, o kişi ruhunu çalabilirmiş. Ne yazık ki, daha önce Watanuki paranormal bir seansta Yuuko'ya ismini ve doğum tarihini söylemiştir. [Watanuki 1 Nisan da doğmuştur.] Keltler tarafında da inanıldığı gibi isim ruhun özünü içerir. Bir an Spirited Away geldi aklıma:) Yuuko iyi bir esnaftır ve alış-verişine hiçbir şeyin müdahale etmesine izin vermez. Yardım etmeyi sever ama kendini ona adayarak değil özellikle de ödeme almadan asla.

 

İsim: Watanuki
Yaş: Liseli yaşlarında
İşi: Öğrenci, Yuuko için çalışır
İlgilendiği Kişi:Himawari

Watanuki oldukça pratik 16-17 yaşlarında liseli bir gençtir. Dilekleri gerçekleştiren bir kadın için çalışsa da normal biridir. Özellikle de Yuuko'nun yardımına ihtiyacı olan kişilere karşı çok yardım severdir. Kan bağıyla geçen doğa üstü şeyleri görme yeteneğinden gerçekten nefret eder. Aynı zamanda kanı o şeylerin onu her yerde takip etmesine neden oluyordur. Bu yetenek onu fazla etkilemiyordur. Aslında, böyle yeteneğe hiç sahip olamamayı istemektedir. Bu yüzden Yuuko ona gizli bir dileğini gerçekleştireceği söylediğinde hiç düşünmeden bunu kabul eder. Sevimli sınıf arkadaşı Kunoki'ye ilgi duymaktadır. Yuuko ona Kunoki nin ona fazla şans getirmeyeceğini bu yüzden biraz daha sabırlı olması gerektiğini söyler.

Watanuki'nin beraber yaşadığı aile onun gerçek ailesi değildir, nedeni henüz belli değil. Ev işlerinde iyidir ve de çabuk tepesi atan biridir. Eş değer birini bulmak gerekirse Chobits'den Hideki uygun olur.

Himawari neşeli bir öğrencidir. Ona karşı bir çok zaafı olan Watanuki'nin sınıf arkadaşıdır. Hakkında fazla şey bilinmiyor, ama onun gibi başrol oyuncularına bakarsak oldukça önemli olabilir. Manga  Delroy tarafından lisanslı.

 

TSUBASA-RESERVoir CHRoNiCLE

Manga: Hala devam ediyor.
Anime: 26 Bölüm (1. Sezon), 1 Film
Yayım: 21.05.2003 - ????
Yayıncı: Kodansha

Bu seri daha yeni başladığı için ileride ne gibi şeyler olacağını kestirmek zor. Ama CLAMP’ın diğer mangaları “Chobits", "Cardcaptor Sakura", "X", e benzeyen paralel bir macera olacağını kestirebiliriz. Manganın ilk resimli sayfasında da yazığı gibi: “ Bu birbiriyle bağlantılı dünyalar hakkında hep yapmak istediğimiz gibi hikaye. Hikaye ana karakterleri "Cardcaptor Sakura"dakilerle aynı: Sakura, Syaoran, Touya ve Yukito. Ama hikaye “CC Sakura” nın devamı niteliğini taşımıyor. Bambaşka bir ortam ve konu ile alakalı. Sakura ve Syaoran önceki hallerinden daha büyükler: 14-15 yaşları civarında.

Sakura, bu hikayenin ana kahramanı. Daha büyük daha zarif ve Clow ülkesinin korkusuz prensesi. Kral Touya’nın kız kardeşi ve tahtın veliahdı. Yukito’nun kehanetine göre Kraliyetin kaderini değiştirecek gizli bir gücü var olduğu sanılır. Gücü, kanatlarıyla ve dolayısıyla da ruhuyla bağlantılıdır. Syaoran da hikayenin baş erkek karakteri. Daha büyük ve daha bishonen bir şekilde geri dönmüştür. Prenses Sakura’nın çocukluk arkadaşı ve aynı zamanda bir öksüz. Babası gibi kendine bir arkeolog. Babası bir kazı sırasında olan kazada ölmüştür. Ara sıra babasının resmine bakıp konuşur. Yine Yukito’nun kehanetine göre Syaoran, Sakura’nın gücünü etkileyecek seçilmiş kişidir.

Touya, Clow ülkesinin kralıdır. Danışmanı ve kraliyet büyücüsü Yukito’dur. Tıpkı CCS de olduğu gibi kız kardeşi Sakura’ya çok düşkündür ve arkadaşı Syaoran’dan hiç hoşlanmaz. Muhtemel Syaoran’nın Sakura’nın hayatındaki en önemli şey olacağını bildiği içindir. Tsubasa’da oldukça karizmatik bir kılıcı vardır. Yukito, kraliyet büyücüsüdür. Sakura’nın gizli gücünü, Syaoran’nın seçilmiş kişi olduğunu ve Sakura’nın dünyayı değiştirecek olduğunu gören kişi odur. Touya’ya oldukça yakın gibidir. Buradaki büyü gücü yine ay ile alakalıdır.

Manga, Sakura and Syaoran elele tutuşması ile başlıyor. Ama hemen ardından bir cam duvar ile birbirlerinden ayrılıyorlar. Birden bire Sakura'nın sırtında kanatlar beliriyor ve onu uzaklara taşıyor. Syaoran Sakura’ya uzanmaya çalışır.

Clow ülkesinin kumlu çölünde, başlıklı biri bir eve girer ve bakarız ki bu Syaoran’dır. Babasının (CCS deki Fujitaka gibi görünen) ve kendinin çekilmiş bir fotoğrafına bakar ve “ben geldim!” der. Başka bir başlıklı kişi kapıyı tıklatana kadar babasın fotoğrafıyla yapmakta olduğu bir kazı hakkında konuşmaktadır. Gelen Sakura’dır. Kapıyı açar açmaz “Syaoran!” diye bağırıp gence sarılır. (görünüşe bakılırsa baya özlemiş.)

Hal hatır sorar ve ona takımından birkaç kişinin kaleye geldiğini, ona haber verdiklerini ve böylece burada olduğunu anladığı söyler. Bu yüzden de onu ziyarete gelmiştir. Bu arada anlarız ki ikili çocukluktan beri çok iyi arkadaşlardır. Bundan 7 yıl önce o ve babası Clow ülkesine arkeolojik bir kazı yapmak üzere gelmişlerdi. (Syaoran da bir arkeologdur. Niye hep aklıma indiana jones geliyor acaba? x.X) Syaoran’nın babası bir kazı sırasında ölmüştür.

O zaman Sakura, Syaoran’ı kalede onlarla beraber yaşamaya ikna etmeye çalışmış ama başaramamıştır. Syaoran, asil olmayan kişilerin kalede yaşamamaları gerektiği konusunda ısrar etmiştir. Tam Syoaran’a onu sevdiğini söyleyecekken bir anons yapılır ve akşam olduğu bildirilir(Yazık...).

Sakura biraz utanmış ve oldukça sinirlenmiş bir halde gitmesinin iyi olacağını yoksa abisinden azar işiteceğini söyler. Syaoran ona eve kadar eşlik edebileceğini söyler ama Sakura ona daha bir geziden yeni döndüğün ve yorgun olabileceğinden tek başına gitmesinin daha iyi olacağını söyler. (Allah’ım bu ülke de ne kadar iyi insanlar var böle?) Sakura ayrılmadan önce gelecek sefere karşılaştıklarında ona anlatma çalıştığı şeyi kesin söyleyeceğini der ve gider.

 

Kaleye vardığında, içeri fark edilmeden girmeye çalışır ama elbette ki başaramaz ve görülür. Touya ile kavga etmeye başlarlar. Ama Yukito onları sakinleştirir. Sakura sinirlice oradan uzaklaşır. Touya ve Yukito konuşmaya başlayınca ne tesadüftür ki onların da çocukluk arkadaşı olduklarını öğreniriz.

Touya bir prensesin özellikle de bir veliahtın, böyle kişilerle(Syaoran) çok yakın olmasının sakıncalı olacağını söyler. Tam bu sırada Yukito’nun (kraliyet büyücüsü) kehanetini görürüz: Sakura, Yukito’nun anlamadığı bir çeşit gizli güce sahiptir. Syaoran da Sakura ile beraber olacak bir çeşit seçilmiş kişidir. Bu yüzden Yukito Sakura ve Syaora’nın arkadaş olmasında bir sakınca görmüyordur, çünkü Sakura’nın gücü Syaoran’ın gücü ile birleşince dünyayı değiştirebilecektir.

Bu arada Sakura gelecek gün için Syaoran’a öğle yemeği hazırlamayı düşünürken birden bazı hayaller görmeye başlar: yıkıntılar, semboller ve manganın ilk başındaki Sakura, Syaoran’nın cam bir duvarla ayrılması ve kendini kendine boş gözlerle baktığını görür. Kendine geldiğinde balkondadır. Kendine neler olduğunu merak eder.

Ertesi gün, Sakura kazı alanda Syaoran’ı ziyaret edip ona öğle yemeği getirir bu arada yerde garip bir işaret görür. Bu dün gördüğü işarettir. Yere eğilir ve bir güç patlaması olur. Yıkıntıların yüzeyinde bir deprem olur (yeraltındalar) ve Sakura bir ışık tarafından sarıldığında Syaoran da güç tarafından geri savrulur. Boyutlar arası bir kırılma oluşur ve çatlaktan şeytanlar çıkmaya başlar.

Yüzeyde Touya dev gibi kılıcı çeker ve onlarla savaşmaya başlar. Bu sırada Sakura yüzeye doğru uçmaya başlar. Şimdi Sakura kendinde değildir. Syaoran bir çok kez ismini haykırmıştır ama o cevap vermemiştir. Birden sırtında büyük kanatlar çıkar.

Aynı anda büyük kötü adamımız, Sakura ve Syaoran’ı bir aynadan izliyordur(üzgünüm ama çok klişe). Bu anı beklediğini söyler ve gücünü geri çeker. Böylece bu garip şey Sakura’yı sarsmaya başlar. Syaoran çaresizce son bir hamle yapar ve Sakura’yı yakalar. Tam sıkı sıkı tuttuğu sırada Sakura’nın kanatları parçalanmaya başlar ve kaybolur. Boş bir bakışla kalakalır.

Syaoran onu yüzeye çıkarır. Touya, Yukito’nun kollarında yatıyordur. Şeytanların silahlarıyla zehirlenmiştir. Yukito kralın yaşayacağını söyler. O ve Syaoran biraz konuşurlar ve biz Sakura’nın kanatlarının onun ruhu/anıları olduğunu anlarız. Şimdi Sakura kanatları kaybolduğu için ruhsuz kalmıştır. Ama eğer bu sürede uzun süre kalırsa ölecektir.

Yukito, Syaoran’ı bir başka boyuta, “Boyut Cadısı”nın (Yuuko) yaşadığı boyuta gönderir. Yuuko'nun, Syaoran’a Sakura’nın kanatlarını/ruhunu/anılarını geri alması için yardım etmesi beklenmektedir.

Yuuko'yu, Clamp'ın yine bu yıl yayınlamaya başlanan mangası “XXXHolic”de de görmek mümkün.

 

 

 

KobatoKobato

Manga: Henüz cildi çıkmadı.
Yayım: 18.12.2004
Yayıncı: Monthly Sunday Gene-X

Klasik olarak senaryoda; Nanase (Ageha) Ohkawa ve çizimlerde Mokona ikilisini görüyoruz. Manga 18 Aralık 2004'de yayınlanmaya başladı ancak henüz bir cildi bile çıkamadı çünkü manganın uzun zamandır yeni bölümleri çıkmıyor.

Hikayesi Kobato Hanato adında saf bir kızın, insanınların kalbinden üzüntülerini alıp iyileştirmesini ve insanların üzüntüleri ile gizemli bir şişeyi doldurmasını anlatıyor.

 

 

 

 

                         

Clamp tanıtım sayfaları Blue ve Abyss tarafından hazırlanmıştır.
© CLAMP   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Pluto
2. A Silent Voice
3. Ride Your Wave
4. Suzume no Tojimari
5. Watashi no Shiawase na Kekkon
6. Bright: Samurai Soul
7. When Marnie Was There

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2024 Anime.GEN.TR