Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

CLAMP

Yazar: Blue

 

Suki Dakara Suki (Love Because I Love)
(I Like You That's Why I Like You)

Manga: 3 Cilt
Yayım: 17.06.1999 - 17.07.2000
Yayıncı: Kadokawa Shoten - Asuka Comics

Normal üstü şeylerin incelenmediği, tamamı CLAMP tarafından yapılan nadir bir hikaye... Suki Dakara Suki, Hinata adında bir kızın etrafında dönüyor. Bir gün, Hinata, yeni bir komşularının taşındığını fark eder. Birden bire ortaya çıkan komşusu ile tanışır ve onu çok sever. Takip eden günde, Hinata yeni taşınan komşusunun, onun yeni öğretmeni Asou-sensei olduğunu görür. Aralarındaki bağ, akademik alandan daha kişisel alanlara kayar ama Asou-sensei nin karanlık tarafı bu ilişkiyi sonlandırabilir.

Asahi Hinata~16 yaşında~ saf bir kız. Diğer insanlara kolaylıkla inanır. Annesi; o, 5 yaşındayken ölmüş. Babası da her zaman işiyle uğraşır. Kocaman bir evde, iki oyuncak ayısı; Waka ve Tono ile beraber yaşar. Zengin bir adamın çocuğu olmak Hina için kolay bir şey değildir. Tam 9 kez kaçırılmıştır. Evden taşınmaya karar verir, böylece sevdiği insanlara artık sorun olmayacaktır.

Hina, yeni komşusu ve aynı zamanda kimya öğretmeni olan 32 yaşındaki Asou Shirou' ya ilk görüşte aşık olur. İki arkadaşı da kızın hisleri için farklı görüşlere sahiptir. Kishitani Emi, tamamen Hina’nın ilk aşkını desteklerken Shinohara Touko, Asou'nun normal bir öğretmen olmadığını çünkü Hina’yı çok fazla gözetlediğini düşünmektedir. Hina, Touko’nun düşünceleri fazla ciddiye almaz.

Hina’nın tek bildiği şey; Asou-sensei in yaptığı bir çok şeyin – elini tutması, şemsiyesine ona ödünç vermesi, kafasını okşaması, ona çikolata vermesi gibi- onun çok hoşuna gitmesidir. Onları bir araya getiren bir çok tesadüf de cabasıdır.

UYARI: SUKI DAKARA SUKİ İLE İLGİLİ AŞAĞIDAKİ SATIRLAR SPOILER İÇERMEKTEDİR. MANGANIN BÜYÜK BİR KISMININ ÖZETİNİN YER ALDIĞI SATIRLARI OKUMAK İSTEMİYORSANIZ LÜTFEN ANGELİC LAYER TANITIMINA GEÇİN.

 


 

Ama Hina, Asou’nun asıl işinin babasının isteği üzerine onu korumak olduğunu bilmemektedir. Babası, tek kızının yalnız yaşamasını istemediğinden, Hina’nın yakınında yaşayacak bir koruma tutmuştur. Aslında bu yüzden Asou, kızın yemek davetini, onunla dışarı çıkmayı kabul etmiştir. Böylece hep yakınında olmuştur.

Hina, Asou ile birlikte roman yazarı olan Namiya Tomoaki ve koruması, aynı zamanda Asou’nun eski bir arkadaşı olan Kizu Masaya ile buluşmaya gider. Tomo-kun, yeni kitabına konu olarak Hina ve Asou’yu ele almaya karar verir. İki eski arkadaş, ulaşılamaz Asou’yu Hina’nın değiştirebileceğine inanırlar.

Hina’nın etrafında garip şeyler olmaya başlar. Birisi zorla evine girer, elektiriği keser, sessiz aramalar yapar ve araba ile takip eder. Bütün bunlar Asou’yu daha dikkatli olmasına ve Hino’ya daha da yakın durmasına sebep olur.

Touko, daha da şüphelenir ve öğretmeni hakkında araştırma yapar ama hiçbir şey bulamaz. Onun 10. çocuk kaçırıcı olabileceğinden şüphelenir.

Sonra Hina, Touko’nun sandığı gibi Asou nun aksine oldukça iyi tanıdığı başka biri tarafından kaçırılır. Şans eseri koruma ödendiği her kuruşu hak edecek biridir. Hina’yı arkadaşları Namiya ve Kizu sayesinde kurtarmayı başarır. Ama kızın kalbini kurtarma da başarısız olur. Hina’nın ilk aşkı ona uzanan elin saf duygular taşımadığını öğrenmesiyle paramparça olur.

Hina, Namiya’dan Asou’nun geçmişini öğrenir. Bir keresinde Asou’nun müşterisi olan bir hanım ona aşık olur. [ne banal ^_"]. Ama ilişkileri onun sezgilerini zayıflatır ve ikisi de hedef olurlar. Hanım, Asou’yu korumak için bir kurşunun önüne atlar ve ölür.

Koruması gereken kişi tarafından kurtarılınca Asou buna dayanamaz. O günden sonra da kalbini kimseye açmaz.

Hina, babasından Emi’ye yardım etmesini rica eder. Kaçırılma olayından sonra Asou, Hina’nın yanındaki evden taşınmıştır ve artık okulda da karşılaşamıyorlardır çünkü öğretmen asıl işine dönmüştür. Hikayeleri böyle mi sona erecektir?? Hayır, Hina buna izin vermeyecektir...

Manga TOKYOPOP® tarafından lisanslı.

 

Angelic Layer

Manga: 5 Cilt
Anime:
26 Bölüm (TV Serisi)
Yayım: 01.07.1999 - 01.10.2001
Yayıncı: Kadokawa Shoten

Fazla uzak olmayan bir gelecekte, kadınların, erkeklerin, çocukların ve yetişkinlerin ilgisi çok popüler bir olay olan ve ruhsal yetenekli katılımcıların (Deus) kendilerini dövüşerek kanıtladıkları Angelic Layer üzerinde toplanmıştır. Ama yeni bir Deus olan Misaki Suzuhara, kendine güvenin ve azmin, galibiyetin anahtarları olduğunu göstermeye gelmiştir.

Kahramanımız 12 yaşındaki Misaki Suzuhara, büyükanne ve büyükbabası ile birlikte yaşamaktadır. Annesi, Misaki çok ufakken iş nedeniyle Tokyo'ya gider. En azından Misaki böyle biliyordur. Ne komiktir Misaki'nin babası yok :) Elbette vardır ama ne mangada ne de animede babasıyla ilgili birşey görmedim. Bu biraz "20 Mensui Ni Onegai" i hatırlattı.

Hikaye, Misaki teyzesi Asami ile yaşamak için Tokyo'ya gitmesiyle başlar. Burada annesiyle görüşebilmek en büyük arzusudur. Tren istasyonunun önünde ilk kez Angelic Layer izler ve burada izlediği ufak meleğin kendinden daha güçlü ve büyük meleği yenmesine hayran olur. Bu sırada tanıştığı Icchan, Misaki'ye Angelic Layer hakkında bir çok şey anlatır. Misaki, kendini Icchan ile birlikte kendi meleğini almak için bir dükkanda bulur. Kendi meleğini yapar ve adını Hikaru koyar. Birkaç ufak dövüşten sonra, sırada "Angelic Layer turnuvalarına katılmak vardır. Turnuvalarda beklenmedik bir biçimde başarılı olur. Bu başarılar Misaki'yi farkında olmadan annesine yaklaştırır. "Angelic Layer"da tek favorim Icchan ve işkenceleri:)

Misaki’nin meleği Hikaru’nun adı "Magic Knight Rayerath"deki başrol oyuncusu ile aynıdır. Bütün Angelic Layer serisi boyunca buna benzer çok sayıda fiziksel benzerlik görmemiz mümkün: Kaede’nin Fuu (MKR) ile, Hatako’nun Tomoyo (CCS) ile, Ranga’nın Cake (MKR) ile, Asami'nin Miyuki (Miyuki-chan In Wonderland) ile olan benzerlikleri ve Sai'nin meleğinin adı bir başka Clamp mangası olan Shira-Hime ile aynı adı taşıyor. Başka bir bölümde Misaki ve Tamayo, CLAMP Campus Polisi’nden hatırlayacağınız Duklyon restoranında yemek yediler. Misaki'nin okulunun adı CCS'den Eriol'un adı ile aynı. Manga TOKYOPOP® tarafından anime ADV tarafından lisanslı.

 

Chobits

Manga: 8 Cilt
Anime:
26 Bölüm (TV Serisi)
Yayım: 16.02.2001 - 29.11.2002
Yayıncı: Kodansha - Young Magazine KC Deluxe

Gelecekte, insanlar ve bilgisayarlar arasındaki ilişki hayal edilemez düzeye gelmiştir. Basit bir word processordan internette gezinmeye kadar pek çok şey yapabilen; insan görünüşüne sahip ve çok moda olan bilgisayarlar Persocomlardır. Fakir bir öğrenci olan Hideki Motosuwa bir gün çöplüğe atılmış bir Persocon bulur. Eve geldiğinde Hideki persoconun açma düğmesini bulmak için bakmadığı yer kalmamıştır ama bulamamıştır; bir süre sonra bakmadığı tek bir yer olduğunu fark eder: bacaklarının arası. Şiddetle direnmesine rağmen en sonunda persoconunu kollarının arasına alır ve düğmeye basar. Birden persocon canlanır ve ayakların üstünde durur. Hideki büyük bir şaşkınlıkla onu izlerken persocon ilk kelimesini söyler ... “Chii”. Hideki’nin artık kendi persoconu vardır... ama bu hayatında karşılaşacağı en büyük çelişki için bir başlangıçtır. Hideki’nin persoconunu saran sır nedir? Hikaye temel olarak, insanlarla Persoconlar arasındaki ilişkinin oldukça yakınlaşmasını ve bu yüzden, birbirileriyle iletişimi kopuk olan bir toplumu tasvir eder.

Görünüşü nedeniyle Yumi Oomooru, Rika’nın (CCS) ergin versiyonu olarak görülebilir. Son olarak da Hideki, Yumi’yi Duklyon’da yemek yemeğe davet etmiştir. Manga TOKYOPOP® tarafından, anime Pioneer tarafından lisanslı. Daha ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

 

Gouhou Drug (Lawful Drug)

Manga: Hala devam ediyor
Yayım: 01.06.2001 -
Yayıncı: Kadokawa Shoten - Asuka Comics DX

Gouhou Drug "yasal ilaç" anlamına gelir. Gouhou Drug bir ilaç dükkanı sahibi olan patronlarının onlara yapmalarını söylediği bazı gizemli teslimatları yerine getiren 17 yaşındaki 2 gencin hikayesini anlatır. Bütün olaylar doğaüstü öğeler içerir ve sadece özel güçlere sahip kişiler tarafından çözülebilir. Daha gizemlisi, iki çocukta daha önceden aşık olup itiraf edemedikleri geçmişlerine tutsak olmuşturlar. İkisi de aynı paranın iki farklı yüzü. Bir yandan Kudou oldukça toy, hayatını sürekli tehlikeye sokan hassas sağlığı ve feminen görünümüyle öne çıkarken; diğer yandan Rikou daha çekingen, pasif ve sakin kişiliğiyle çelişen mükemmel fiziği ve boyu ile kendini gösteriyor.

Gouhou Drug 2001 den beri Asuka Mystery DX dergisinde yayımlanmaktadır. Shounen ai ve yaoi tutkunları tarafından oldukça sevilen bir seri olmuştur. Neden mi? Cevabı çok basit. Çünkü hikaye CLAMP tarafından yaratılmış 4 bishounen etrafından anlatılıyor. ^^''

Bir kış günü, Kudou Kazahaya kara düşer ve bayılır. Himura Rikuou, baygın genci evi "Yeşil İlaç Dükkanı"na götürür. Dükkanın sahibi Kakei, evden kaçmış olan gence kalmasını ve dükkanda çalışması teklif eder. Hayat kolay değildir, özellikle parasızken. Kazahaya'nın yapacağı tek şey Kakei'in ona vereceği şeyleri yerlerine hiç bir şey düşünmeden teslim etmek olacaktır.Her neyse, bütün gizemli olayların sadece kendilerinde de olan özel güçler tarafından çözülebileceğini anlaması uzun sürmez.

Kazahaya birilerinin ya da bir şeylerin dokunduğu şeylere dokunarak neler hissettiklerini görme yeteneğine sahiptir. Saf ve masum (ya da bir ahmaktan farksız) biri olduğundan, Rikuou onu daha önceleri uyarmış olmasına rağmen her defasında patronu tarafından aldatılır. Güçlerini kuşaktan kuşağa aktaran köklü bir aileye mensuptur. O ve ikiz kız kardeşi güçleriyle egzersiz yaparak beraber yetiştirilmiş ve hiç okula gitmemişlerdir. Solup kaybolmaktan korktuğundan evden kaçar.

Rikuou [Kamui'nin ki gibi, ama o seviyede olmayan] esp gücüne sahiptir. Yaşının gösterdiği gibi bir çocuk değildir; olgun, sakin ve soğuk bir tiptir. Kazahaya dış dünya ve okuluyla pek de başarılı olamazken, o insanların etrafında olmamayı tercih eder. [diğer bir deyişle içine kanık biridir.] Anlaşılan ölen ya da kaçan [ pek de emin değilim >.<] Tsukiko hakkında kötü anıları var. Ama yine de onu yeniden görmeyi istediğinden ilaç dükkanında kalmaya devam eder.

Kakei sanırım insanların zihinleri okuyabiliyor [bu benim kanım inanmayın]. Ama en belirgin yeteneği acımasız bir melek gibi gülümseyip insanları etkileyebilmesidir [şeytan gibi di mi?..]. En sevdiği hedef her defasında kandırdığı Kazahaya'dır. Masa arkasında çalışır ve diğer saha bütün işlerini iki genç kölesine yıkarak her yanlışlarında ya da zararlarında maaşlarından kesmekle kendini eğlendirir. Bir Çin atasözü onu çok iyi tasvir eder sanırım: "Dünyada hiç bedava yemek yoktur!" [ne alakaysa???]

Sagai otuzlu yaşlarında görünüyor. Gözlüklerini hiçbir olayda çıkarmaz. Hakkında çok az şey biliniyor. Bir keresinde Rikuou eğer o Tsukiko'yu bulamazsa hiç kimse bulamaz demiştir. Yeteneği acaba normal dedektiflik mi ya da paranormal mi? Bunu CLAMP'dan başka kimse bilmiyor. Kaba bir adam olmasına rağmen ev işlerinde ve dikişte inanılmaz iyi denilebilir. Ortağı Kakei'e oldukça düşkün.

CLAMP'ın "Gouhou Drug"un logosu olarak bir uyuşturucuyu -cannabis sativa- tercih etmiştir. Cannabis Sativa -kendirden elde edilen bir uyuşturucu-, kenevir, haşhaş ya da daha yeni olan marijuanna eski Çin'de tedavi edici ilaçlar olarak kullanıldığından belki de. Çin'de cannabis sativa sıtma, kabızlık tedavisi ve ameliyatlarda anestezi olarak kullanılır. Eskilerde, insanların ölüleri gördüklerine inandıkları zamanlarda, atalarının tavsiyeleri öğrenmek için rahipler halisünasyon gösteren ilaçlar alıp uçarlarmış:))))) Bu ilaçların en çok kullanılanlarından biri halisünasyon gösterme de etkili olan delta-tetrahydrocannabinol [THC] bulunduran Cannabis Sativa imiş. Son olarak "Gohou Drug", "Suki, Dakara Suki" ile aynı boyutlarda geçiyor.

 

 

                         

Clamp tanıtım sayfaları Blue ve Abyss tarafından hazırlanmıştır.
© CLAMP   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll
2. Violet Evergarden: The Movie
3. Noblesse (TV)
4. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
5. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal 1-2
6. Ushio & Tora (TV 2)
7. Ushio & Tora (TV)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR