Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Kaze no Tani no Nausicaä Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Kaze no Tani no Nausicaä

Yazar: hero_44
Tarih: 08/11/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 8.67

Genel:
TRT'nin Miyazaki filmleri kuşağında izlemiştim ilk defa.Başlangıçta çizim olarak garip geldi.Alıştığım diğer animelerdeki parlak ve köşeli çizimlere hiç benzemiyordu.Miyazaki’nin Kurt Prenses adlı filminden sonra en çok sevdiğim filmi oldu.Konu ve baş karakterler açısından da son derece benzerdi her iki seride.Her iki filmde de insanlığın sonunun yine insanların kendi tarafından geleceği gözler önüne seriliyordu.Bu açıdan da etkileyici bir hikaye eşliğinde ana tema biz izleyicilere sunuluyordu.

İyi Yanları:
Teması ve hikayenin sürükleyiciliği en güzel yanıydı bence.Film içerisinde pek çok defa çalan küçük bir çocuğun ağzından söylenen melodi ise çok etkileyiciydi.Yaratılan fantastik ortam diğer Miyazaki filmleri de olduğu gibi göz alıcıydı.

Kötü Yanları:
Çizimleri eski tarz animeleri hatırlattığı için ben pek sevemedim ama Miyazaki bu işte kalıplaşmış bir usta olduğu içinde söz söylemek yanlış olur.

Sonuç:
İzlemenizi tavsiye ederim.Sizde zevkle izleyeceksiniz bence.Yazar: Ispanak
Tarih: 10/07/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 7
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 7
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 8.33

Genel:
hayao mizakinin eseri olup cok güzeldir herkeze tavsiye ederim tek bir soluk bile almadan cok sürükleci ve konusuda cok güzel ben cok beğendim herkez mutlaka izlemeli bence

İyi Yanları:
grafikleri cok güzel savaş ucuklarının tasarımları tam bir mükemmellik harikası olmuş

Kötü Yanları:
bence kötü yanı yok

Sonuç:
herkeze tavsiye ederimYazar: beyazm
Tarih: 18/04/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.33

Genel:
Ustanın en iyi eserlerinden biri bence, insanın doğayla olan sorunlarıyla ilgili bir yapım.

İyi Yanları:
Sürükleyiciliği, anlatımı, hayal dünyası ve verdiği mesajlar. Unutmadan bir de müzik ve içindeki melodi de çok hoş. Tasarımlar ve kakakter tiplemelerine bayıldım açıkcası.

Kötü Yanları:
bence yok.

Sonuç:
iznemenizi öneririm. Arşivlik denen yapımlardan biri bence.Yazar: mokinag
Tarih: 17/04/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 9.33

Genel:
Gerçekten çok güzel bir film! İlk başta ben daha güzel bekliyordum demiştim ama daha sonra beklediğim gibi harika çıktı.

İyi Yanları:
Konuyu çok güzel işlemiş. Eski bir film de olsa animasyonları güzel. Müzikleri de çok harika. Özellikle filme girerkenki müziği ilk duyduğum anda büyülendim zaten.

Kötü Yanları:
Aslında bir kötü yanı var mı bilemeyeceğim. Kötü yan olarak kabul edilirse isimler pek akılda kalıcı değil. Sanırım bu kadar.

Sonuç:
Herkesin izlemesi gereken bir anime.Yazar: capsicum
Tarih: 14/04/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.50

Genel:
Enteresan bir konusu var, üstelik hikayesi akıcı ve sürükleyici.

İyi Yanları:
Öncelikle filmin içindeki müzikleri çok iyi olmuş ve filme çok güzel uyarlanmış.
1984 yılı yapımına göre çizimleri ve tasarım oldukça iyi bence.

Kötü Yanları:
Belli başlı kötü bir yanı aklıma gelmiyor.

Sonuç:
Tavsiye edebileceğim bir film izleyin.Yazar: Shinyka
Tarih: 21/02/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.33

Genel:
Harika bir animasyondu. Bayıldım. Bir kere sinemada, Japonca seslendirme olarak izledim. Ardından CD’sini aldım. Son olarak da TRT’de yayınlandığı zaman izledim. Tekrar yayınlansa tekrar izlerim. O kadar güzeldi ki!

İyi Yanları:
Bırakın çizgi filmleri, günümüz animelerinde bile bulamayacağımız bir gerçekçiliğe sahip. Gerçekçi olduğu kadar da fantastik. Ayrıca Miyazaki filmlerinin bazı klasik, ögelerini Rüzgarlı Vadi’de de görebiliyoruz. Mesela, genç veya çocukların çok hızlı hareket etmesi, diğer bir değişle çocukların filmin yaklaşık ilk 15-20 dakikasında aşırı enerjik olaması. Bir de, bir araç, tank veya benzeri her hangi bir şey, bir köprü veya rayın üstünden geçerken, geçtiği yolun yılıkması gibi bazı olayları Miyazaki filmlerinde gördüm. Ayrıca hikaye o kadar güzel hazırlanmış ve her ayrıntı düşünülmüş ki, 1000 yıl sonra böyle bir şey olma ihtmali olduğunu düşünmeme neden oldu. Bir de Nausicaa’nın bu kadar iyi kalpli olaması ve Ohm’ların öfkesini durdurmak için kendi hayatını ortaya koyması, halkını kurtarmak için elinden geleni yapması çok hoş bir şey. Ayrıca Asbel’in de Nausicaa’ya yardım etmesi çok güzel.

Bir de çizimlerine bayıldım. Çok gerçekçi. Ayrıca öyki muhteşem hazırlanmış. Çünkü olay uzaylılara karşı savaşıp dünya’yı kyrtarmakla bitmiyor. Ayrıca Miyazaki bu filmde (her ne kadar film 1984 yılında yapılmış olsada) gelecekte, dünya’nın ne hale gelebileceğine değindiği kadar, herkesin sadece bu iyi, bu güzel, bu temiz kalpli veya bu kötü, bu çirkin olmadığını da göstermiş. Örneğin Asbel’in vadisinde yaşayanlar, kötülük yaptıklarını anladıkları zaman Nausicaa’nın onları affetmesini istemiştir. Herkesin içinde iyilik ve kötülük olduğunu göstermiştir.

Bir de doğaya zarar vermeye devam edersek, olabilecekleri görmemizi sağlamıştır. (Tabii epey fantastik olarak) Doğa sevgisini ve iyiliği de iyi yansıttığını söylemeliyim. Ayrıca Kuşana, karakteri de harika idi.

Daha çok iyi yanı var, hepsini yazamadım bile. ^-^'

Kötü Yanları:
Bana kalırsa pek bir kötü yanı yoktu. Sadece, karakterler, iyiler ve kötüler şeklinde ayrılmamış, ki bu da iyi bir şey aslında. Fakat her izleyicinin hoşuna gitmeyebilir.

Sonuç:
Harika idi. Doğa sevgisini ve Nausicaa’nın insancıl tavırlarını, o kadar iyi anlatmış ki! Eğer Romantizmden ve uzaylılara karşı savaşmaktan sıkıldıysanız, bu filmi çok beğenebilirsiniz.Yazar: valkryei
Tarih: 16/05/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.67

Genel:
Miyazaki'den beklenildiği gibi işlenmiş bir film. Gerek konu gerekse de çizimlerdeki detaylar bir başyapıt meydana getiriyor. Tabii bir de işin içinde müzikler de seslendirme de var. Yoksa buna nasıl Miyazaki denebilir ki?

İyi Yanları:
Gelelim iyi yönlerine. Hikâyedeki sadelik ve türler arasındaki iletişim çok başarılı bir şekilde anlatılıyor. Kullanılan renkler de tam yerinde olmuş diyebilirim. Tam her şey bitti derken heyecan dozu aniden yükseliyor. Eh, bu da izleycinin arayıp da bulamadığı şey nasılsa.

Kötü Yanları:
Kötü olarak adlandırmak benim pek hoşuma gitmeyen bir yön ama olmazsa olmaz. Hikâye eskiden yaşanmış olaylar hakkında çok fazla detay vermiyor.

Sonuç:
Genel bölümünde yazıyor.Yazar: inispiritusen
Tarih: 15/05/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.67

Genel:
Bu film, Miyazaki'yi uluslararası üne kavuşturan, Avrupa'da ve ülkesindeki festivalde bir çok ödül alamasını sağlayan Miyazaki'nin, Ghibli stüdyosunu kurmadan once yaptığı son filmidir. Yine Mononoke'de olduğu gibi ekolojik dengeyi bozan insanların ne kadar tehlikeli bir şey yaptıklarına dem vurur ki bu film Mononoke'den yıllar once yapılmış onu da belirteyim.

Gene klasik uçma sahneleri ve garip hava taşıtları, küçük kız baş kahramanlar, yine Miyazaki'nin hemen hemen her filminde gördüğümüz şeyler.

Ben mangasını okumadım; yalnız bu film, 1982'de baslanip 94'te bitten yapımı 13 yıla yayılmış. Binden fazla sayfalık bir manganın, ki buna Miyazaki'nin baş yapıtı diyenler de var sadece ilk 200-250 sayfalık bölümünü aktaran bir animeymiş bu film. Yani bunun devamı için mangasına başvurmak farz oldu. Sonuçta mangadaki son ile filmdeki sonda ayrıymış. O da ayrı konu.

İyi Yanları:
Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını, güzelin içindeki kötülüğü ve çirkinin içindeki iyiliği sanatçı yeniden gözler önüne sürüyor.

Her zamanki gibi ustanın iyimser bakış açısıyla fantastik bir masal olması gerekirken günümüz koşulları ve küresel ısınmanın etkileride göz önüne alındığında bu film fantastik yapısından kopup bilim kurguya dönüşüyor.

İçten, sıcak bir anlatım, iyi bir arka plan, iyi karakter tanımlamaları ve akıcı bir anlatım.

Kötü Yanları:
Teknolojik olarak çok başarılı gözükmeyebilir. Miyazaki'nin filmleri arasında en vasat teknolojiye sahip filmlerden biri ama bunun nedeni tabii ki filmin 1982 yıında yapılmış olması. Filmin müzikleri ise diğer Miyazaki filmlerine gore malesef biraz vasat kalıyor.

Sonuç:
Konu aslında bir Miyazaki klişesi. İnsan ve doğa iliskisi ama konuya Mononoke gibi değil de daha duygusal tarafından bakıyor. Masalsı tat da keyif verecek şekilde işlenmiş. Harkulade bir kurgu, keyifle izleyebileceğiniz bir Miyazaki klasiği.Yazar: serkahan
Tarih: 23/02/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 9.00

Genel:
Sayın Miyazaki Princess Mononoke animesindeki gibi dünya ile insanoğlu arasındaki karmaşık var olma ilişkisini anlatmakta.

İyi Yanları:
Her zamanki gibi Sayın Miyazaki insanoğlu ile tabiat arasındaki ilişkiyi çok güzel anlatmış. Bilinçsiz önyargının ve korkunun ne gibi sonuçlar doğuracağını çok iyi anlatmış. Son olarak da, animedeki iki hece nakaratlı şarkı...

Kötü Yanları:
Kötü yanı yok bence. Sebebi ise 1984 yapımı olması. Günümüzde bile dünya ile insan oğlu arasındaki iletişimi yansıtabilmiş bir eser bulunmamakta.

Sonuç:
1984 yılında dahi Miyazaki'nin nasıl bir hayal dünyasının olduğunu gösteren bir anime.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Kanojo to Kanojo no Neko
2. Claymore
3. Brynhildr in the Darkness
4. Fist of the North Star
5. Recorder to Randoseru
6. A.D. Police
7. Jormungand

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR