Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Dead Leaves Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Dead Leaves

Yazar: hero_44
Tarih: 13/07/2009

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 3
Video: 3
Hik.-Anlat.: 4
Karakter: 5
Tasarım: 5
İzlenebilirlilik: 3

Genel: 3.83

Genel:
Arakdaşımdan aldığım anime DVD leri içinde tesadüf eseri bulduğum kısa bir filmdi. Adı ilk başta birşey ifade etmeişti ama başladıktan sonra pek çok defa burda tanıtımını okuduğum aklıma geldi.

İyi Yanları:
Aksiyon temposu denilebilir. Bana Guren Lagan'ı hatırlattı. Orda da abartı vardı ama bu film tamamen uçmuş.

Kötü Yanları:
Şaçma animeleri sevmiyorum. İzlerken film olduğu için sonunu zor getirdim. Seri olsa derhal bırakırdım. Çok pis küfür ve sapıklık içeriyordu. Karakterlerin yaptıkları şaçmalıklar bu türü sevmeyen birini kanser eder.

Sonuç:
Bana kalırsa izlemeyin.Yazar: tospik
Tarih: 10/06/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 6
Hik.-Anlat.: 5
Karakter: 7
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 7.00

Genel:
dead leaves gerek konusunun saçmalığı, gerek bu saçma konunun işlenişindeki abukluk ve çizimlerindeki ebleklikle absürd animeler arasında bir kült olmaya aday.

keşke daha uzun olsaydı ve bitse de gitsek düşünceleri beyninizde çatışırken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bu animede, olayların ne olduğunu anlamak için yaklaşık bir yarım saatlik vahşet sahnesi izlemek gerekiyor; gerçi anlasanız da bir şey farketmiyor, ölüm, kan, katliam sürüyor, siz de elinizde bu ölüm, kan ve katliamın kılıfıyla kalakalıyorsunuz.

İyi Yanları:
absürd olması benim için yeterli.
tavandan bir an olsun inmeyen aksiyon, görülebilecek en ucubik dövüşler ve bir sürü saçma sapan figüranla epey eğlenceli bir saat geçirtiyor.

Kötü Yanları:
bilemedim şimdi... kalbi zayıf olanlar, hamileler, çocuklar ve yaşlılar için zararlı olabilir sanırım.

Sonuç:
olabildiğince deneysel.Yazar: mertvontrier
Tarih: 27/10/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.00

Genel:
Hayatımda izlediğim en farklı anime.Uzun uzun konuşmaların olmadığı karakterlerin dakikalarca tanıtılmadığı eğlencenin gırla gittiği son dönemin en stilize animesi.

İyi Yanları:
Saf aksiyonun olması.Görüntelerin parçalara bölünmesi.Mizah unsurunun yüksek olması.Saatlerce süren animelerin vermeye çalıştığı heyecan duygusunu kısa süresine rağmen bir çırpıda verebilmesi.Konuşma ve ses balonları komediyi daha da arttırıyor.Animede o kadar çok renk varki insanın gözleri bayram ediyor.Görüntü içinde görüntü olması animeye postmodern bir hava katıyor.Müzik ise filmimize uygun bir şekilde matrak hazırlanmış.Filmde kendinizi birden hikayenin ortasında bulunca daha bir iştahlı izliyorsunuz.Kim bunlar ne yapıyorlar demeye kalmadan aksiyon başlıyor.Animelerde abartıyı sevdiğim için filmin karelerini zevkle izledim.

Kötü Yanları:
Kötü yanı yok.

Sonuç:
Şu ana kadar izlediğim en sıradışı anime.Bu film üzerimize atılmış bir bomba.Vurup kaçıyor ve tadı damağınızda kalıyor.Sanki 10 yıl sonrası için hazırlanmış konsept bir anime.Çok biçimci ve postmodern bir atmosferi var.Görüntüleri hep yapıbozumuna uğratıyor.Algılarınızda yaşadığınız bu farklılaşma bu animeyi kat kat sevilen bir yapıya büründürüyor.Yazar: nuat
Tarih: 05/03/2007

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 7
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.17

Genel:
Bir film tanıtımı yapılırken kullanılan övgü deyimlerinden "Görsel Şölen" tanımlamasını, gerçek anlamıyla hak eden, oldukça farklı bir anime. İzlerken çizgi-roman (ve manga) tadı yakalamak da mümkün. Kesinlikle dinlendirici değil; hayâllere dalıp gideceğimiz uysal bir hikaye sunmuyor bizlere. Aksine, her saniye farklılaşan (inip-yükselen) eğlenceli tempoda, gözlerimizin sürekli ekranı (veya beyazperdeyi) takip etmesi gerekli. Bu ilginç anime; bir bilinç ve göz algısı sınavı sanki.

İyi Yanları:
Günümüzde müzik-video klip çekimi teknolojisinde de uygulanan, 'az zamana çok görüntü sığdırma becerisi', bu eğlenceli animede gerçek amacına ulaşıyor. Hareketli yazı efektleri; kadrajdaki çizgi-roman bölünmeleri; rahat renk kullanımı. Hepsi, fazla ilgi görmeyen ama özel bir tad sunan bir animasyon türünün, muhteşem öğeleri olarak karşımıza çıkmakta.

Kötü Yanları:
Birçok başarılı Japon animasyonunda ustaca hazırlanan, ve her zaman ekstra dillere tercih edilen 'orjinal karakter seslendirme'nin, bu fantastik animede çok da başarılı kullanıldığını söyleyemem. 'Ghost in the Shell'deki "çöp kamyonu şöförü", Akira'daki "general" dublajında olduğu gibi, halktan kişilerin seslerindeki 'doğallığı' düşünürsek; oldukça fantastik ortamda geçen bir hikayenin karakterlerinin de, çizim sunumunda olduğu gibi: çok daha fazla deforme edilmiş sanal bir sesle konuşmalarını arzu ederdim.

Sonuç:
İzlerken değil de, sonradan üzerinde düşününce akla gelen bu ufak eksilerin dışında; gözlerimizi sınamak için bize sunulan, gerçek bir görüntü cümbüşü var karşımızda: Her görüntü karesi, (ve karelerin içindeki kareler!) zihnimizde yeterince kalamadan, bir yenisi patlıyor ekranda. Farklı bir anime ve algı deneyimi yaşamak isteyenler için...Yazar: kratorin
Tarih: 28/01/2007

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 6
Video: 7
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 8
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 7.50

Genel:
Klasik anime anlayışının biraz dışında bir yapım, Dead Leaves. Karşınızda her yerde görebileceğiniz bir birinin klonu kızlar ve parlak oğlanlar yok. Bunun yerine televizyon kafalı, matkap organlı adamlar var. Hikâyede zaten genetik çalışma sırasında hatalı üretilen ve bir hapishanede tutulan yaratıklar var. Bunu spoiler vermeden nasıl yazacağım bilmiyorum ama bir deneyelim.

İyi Yanları:
Animenin çok farklı bir tarzı olduğunu söylemiştim. Bu durumda benim iyi diyeceğim bazı unsurlar başkasına kötü hatta son derece itici gelebilir. En önemli özelliği çizimleri. Çizimlerde karşınızda karmaşık renkler, köşeli tasarımlar, keskin ve basit çizgiler göreceksiniz. Bu çizimlerin nispeten sade olması anlatımda çok etkili oluyor, zira hızlı sahnelerde tek bir öğe üzerinde detay çalışmak yerine tüm görüntü üzerinde uğraş verildiği açık. Hafif bir Nickelodeon tadı da alınmıyor değil. Böyle Superpuf Girls gibi, karakter ve bina çizimleri falan. Bol gölge çizimleri vs. Buna ayrıca değineceğim.

Anlatımdan bahsetmiştim. Hikâye çok hızlı ilerliyor. O konuya fazla girmeyeceğim ama bir olay böyle 1 ya da 2 sahne ile izleyiciye anlatılıp geçilir ya hani. Çok önemli bir olay değildir ama hikâyede yeri vardır. Bu animede de bunun gibi olay çok var. Hikayenin hızına da bu şekilde yetişmişler, aksi taktirde anime sanırım 2 saate çıkardı. Zaten olaylar pat diye başlıyor, ilerledikçe çözülüyor. Bir de ekranı parçalara bölme olayı var. İzlemiş olanlar 24 adlı TV dizisinden hatırlar, ekranda 3-4 sahne aynı anda gösterilir hepsi de aynı anda olmaktadır. Dead Leaves'de de bu teknik kullanılmış. Bir de ses efektlerinin amerikan vari biçimde yazı ile belirtilmesi var ki, renk kalabalığı yapması dışında oldukça hoş.

Kötü Yanları:
Yukarıda yazdıklarım animede benim hoşuma giden noktalar. Başkası bundan hoşlanmayabilir, bu durumda aynı şeyler bu alana yazılabilir.
Benim tek söyleyebileceğim animedeki müzikleri çok fazla beğenmediğim. Böyle, org ile hazırlanmış ucuz underground parçalar vardır hani onun gibi bir şey. Ha animeye ve geçtiği sahnelere uyuyor, o ayrı. Sadece benim beğendiğim bir tarz değil.

Sonuç:
Animenin yazarı ve yönetmeni ile yapılan bir röportajda söylediklerine göre, Amerikalı Manga Entertainment kendilerine gelip bir anime teklifinde bulunmuş. Konsept üzerinde anlaşılmış ve çalışmaya başlamışlar. Sanırım benim dikkatimi çeken amerikan stili bu etkiden kaynaklanıyor olabilir ya da belki de öyle bir stil yoktur, sadece benim hüsnü kuruntumdur.

Her gün yenisi çıkan kopya animelerden sıkılanlar ve animede farklı tatlar arayanlar için tam isabet diyebilirim. Şirin kızlar ve bishonen oğlanlar olmadan bir anime izlemek şahsen beni mutlu etti. Seyrederken arada durdurup kaçırdığınız bir sahne olup olmadığını da kontrol edin. Karakterleri unutmayalım, özellikle Dick Drill bulunmaz biri.

Yönetmenin tavsiyesi: İçkinizi alın, arkanıza yaslanın ve keyfini çıkarın çünkü bu anime en iyi çakır keyifken izlenir.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR