Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Memories Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Memories

Yazar: inispiritusen
Tarih: 25/08/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.17

Genel:
Mainichi ödüllü Memories; Akira (1988) ve Steamboy (2004) gibi kült animelerin yaratıcısı olan Katsuhiro Otomo tarafindan hazırlanmış üç kısa hikayeden oluşan ilginç bir anime...

İyi Yanları:
1.Magnetic Rose:
Magnatic Rose’un yönetmeni olan Satoshi KON’u; Perfect Blue, Millenium Actress, Tokyo Godfathers ve Paprika gibi başarılı çalışmalarından tanıyoruz. Satoshi KON’un filmlerindeki gerçek ve hayali içiçe anlatmadaki ustalığı ve dilindeki sadelik bu filmde de kendini güzel bir şekilde ortaya koyuyor. kullandığı bilim-kurgu tadı psikolojik gerilim etkileriyle çok iyi harmanlanmış ve insanların zaafları üzerine çok güzel göndermeler yapıyor. Ayrıca Yoko Kanno tarafindan yapılmış bölümün harika müzikleri hikayeyi zenginleştiren bir atmosfer oluşturmuş ve oldukça özenli bir çalışmanın sonucu olduğuda belli. hikayede bazı sahneler gereksiz uzatılmış olsada bana göre görselliği, kurgusu ve işlenişiyle; Magnetic Rose, Memories’in de en başarılı bölümü.

2. Stink Bomb:
Stink Bomb'un yönetmeni: Wolf's Rain’den de tanıdığımı Tensai Okamura, Memories‘de ülkelerin politik tutumlarına ironik göndermeler yaptığı bir animeyle karşımıza çıkıyor. özellikle hikayede verilmek istenen insanın kendi kendini nasıl yok ettiği vurgusu bu temanın saf bir insan üzerinden yayılıyor olması ve çaresiz kaldıkları şeyin kendi yaratımları olması beni oldukça etkiledi. bu arada virüsün yayılırken insanları öldürüp doğaya hayat katmasıda çok ince bir zekanın ürünü. baş aktörün abartılı derecede saf olması onu durdurmaya çalışanların beceriksizlikleri bir noktadan sonra sıkıyor. özellikle müzikler bir önceki bölümdeki müziklerin animeyi destekler yönünü mumla aratır yönde.

3. Cannon Fodder:
Bu son bölüm Otomo nun kendisi tarafından yönetilmiş. kendine özgü hoş bir çizime sahip teması oldukça güçlü bir anime. özellikle baba ve çocuk dialogları (özellikle baba ve oğulun yaptıkları son dialog) şehrin tasarımı ve savaşın nedensizliği vurgusu çok iyi kompeze edilmiş. savaşın bir yaşam tarzı haline geldiği bir topumu bir çocuğun günlük hayatı üzerinden göstermeside ayrı bir tad vermiş. tabi bu kombinasyon o kadar çocukça ve naif işlenmişki kimilerine göre sıkıcı ve basit olarakta gelebilir. Böylece belkide üçlemedeki mesajı en kuvvetli anime ile Memories sona eriyor. 2. dünya savaşında japonya’nın içinde bulunduğu sosyo-kültürel hayatını düşünürsek sanırım Otomo burda ülkesi adına bir öz eleştiri yapmış.

Kötü Yanları:
3 ayrı bölümünde iyi ve kötü yanları vardı bunları ayırarak belirtmek anlam bütünlüğünü bozabileceğinden yukarıda iyi yanlarıyla beraber belirttim...

Sonuç:
Özellikle tema-psikoloji-kurgu ve içerik arıyorsanız, politik entirika ve kara komedi türündeki yaklaşımlardan hoşlanıyorsanız ve bunun yanında Katsuhiro Otomo sevenlerdenseniz bence arşivinize kesinlikle katmanız gereken bir anime. Fakat aksiyon ve teknoloji gibi beklentileriniz üst düzeyde ise isteklerinizi karşılayamıyabilir. çevremde izleyenlerin bir kısmı tarafından çok sıkıcı bulunsada çoğunluğun beğenerek izlediğine şahit oluyorum. en azından bu üç hikayeden biri size hitap edecektir. bence kesinlikle bir kereliğine dahi olsun izlenmesi gereken bir anime. bu arada izleyici için 12 yaş sınırı var.Yazar: mokinag
Tarih: 11/08/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.00

Genel:
Birbirinden farklı üç hikâyenin anlatımına kendinizi iyice kaptırıyorsunuz. Hem trajik, hem komik, hem de ilginç bir anime.

İyi Yanları:
Zamanına göre animasyonları çok iyi. Magnetic Rose’un hikâyesi beni çok etkiledi. Çok hüzünlü ve ilginç bir havası var. Müzikleri çok iyiydi. İçindeki operaya bayıldım. Karakterler gayet güzel. Stink Bomb zaten tam bir komedi! Aptallıkla yoğrulmuş bir adamın başında geçenleri büyük bir keyifle izliyorsunuz. Cannon Fodder için de verdiği mesajın gayet güzel olduğunu söyleyebilirim.

Kötü Yanları:
Magnetic Rose’da bazı sahneler çok uzatılmış. Stink Bomb’un kötü yanı yok. Cannon Fodder da insana sıkıcı gelebilir. Onda da aynı şekilde çok uzatılan sahneler var.
Duygusal Magnetic Rose’dan sonra birden komik Stink Bomb’a geçince insan bocalıyor biraz.

Sonuç:
Herkesin izlemesini tavsiye ederim. İzlerken sıkılmıyorum. Hala açıp açıp bakarım hatta, ki ilk izlediğim günden beri bayağı zaman geçti. ^-^Yazar: sewen
Tarih: 06/01/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.00

Genel:
Üç farklı hikayenin anlatıldığını anime biraz ilginç konular üzerinde dursada vasat buldum.3 konunun da farklı olması birbirleri ile bağlantılı olmaması kopukluk yaratmış.Anlatılan hikayelerde belli bir drama var ama birbirinden tamamen farklı hikayeler olması bir yana her hikayede izleyiciye verilen dram aneminin genelinde olunca bazı sahneler bitsede gitsek gibisinden düşünüyor insan.
Magnetic Rose çok hoşuma gitti diyebilirim. Çizimleri müziği konu içeriği güzeldi.Stink Bomb da siyasi bir mesajı komik bir dille anlatmışlar.Kazayla kendini kimyasal bomba yapan bi adamın Tokyo'ya doğru ilerleyişi işlenmiş güzel bir hikayeydi. Adamın saflığına tahammül etmek inanın çok zor. Cannon Fodder felsefik açıdan işlenmiş son hikayeydi.

İyi Yanları:
---

Kötü Yanları:
3 farklı hikaye olduğu için ve ayrı ayrı değerlendirme şansım olmadığı için standard bi puan vermek zorunda kalmam diyebilirim. ((:

Sonuç:
Kimine göre muhteşem kimine göre sıkıcı gelebilir ama izlemeden de geçilebilecek bir anime değil açıkcası...Yazar: thirtybirds
Tarih: 08/02/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.50

Genel:
Harikaydı! Magnetic Rose duygusal ve etkileyiciydi, Stink Bomb inanılmaz komikti -izlediğim en komik şey olabilir-, Cannon Fodder da çok ilginçti.

İyi Yanları:
Müziklerine -özellikle Magnetic Rose'unkilere- bayılmıştım. Çizimleri ve animasyon kalitesi de oldukça iyiydi. Hikayeler çok etkileyiciydi. Cannon Fodder'ın verdiği tema da çok hoşuma gitmişti. Stink Bomb'da ise... Bir insan nasıl bu kadar saftirik olabilir?! Gülmekten yerlere serilmiştim.

Kötü Yanları:
Hmm... Kötü yanı var mıydı? Connon Fodder'daki o topu ateşleme sahnesini çok uzatmışlar, asıl meseleden kopma olmuş. Başka bir kötü yan göremiyorum.

Sonuç:
Şiddetle tavsiye ediyorum!Yazar: GOKU
Tarih: 25/04/2006

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.83

Genel:
Bir kadının iç dünyasını anlatan Magnetic Rose, masumiyetin çoook tehlikeli olabileceğini gösteren Stink Bomb ve insanların nasıl olup da hayatı sorgulamadan sadece emirlere itaat ettiğini anlatan Cannon Fodder gerçekten çok güzel. Ayrıca Cannon Fodder'ın farklı bir çizim tekniği var.

İyi Yanları:
Her üç anime de kendi farklı tarzını yansıtıyor.
Magnetic Rose ve Stink Bomb'daki gül ve manzara çizimleri göz alıcı.

Kötü Yanları:
Süreleri kısa. Bazılarımız için Cannon Fodder'ın çizim tarzı çekici olmayabilir. Cannon Fodder, biraz felsefi kaçıyor ve sıkıcı gelebilir.

Sonuç:
Tavsiye ederim. Yeni bir dünya keşfetmek gibi birşey çünkü.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Kanojo to Kanojo no Neko
2. Claymore
3. Brynhildr in the Darkness
4. Fist of the North Star
5. Recorder to Randoseru
6. A.D. Police
7. Jormungand

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR