Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Millennium Actress Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Millennium Actress

Yazar: valkryei
Tarih: 06/05/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.17

Genel:
Ünlü bir aktristin gençliğinde tanıştığı bir ressama olan aşkını veya daha doğrusu O’nun vermiş olduğu bir anahtarın gerçekten ne anlam ifade ettiğini çözme yolunda ilerlemesini, koşmasını anlatan muhteşem bir kurguya sahip yer-zaman kavramlarını ortadan kaldıran bir film.

İyi Yanları:
Karakter ve tasvir betimlemelerini, müziklerini ve renk kullanımını çok başarılı buldum diyebilirim. Buna ek olarak film basit bir konu ve hikâye ye sahip iken olağan üstü bir kurguyla izleyicinin karşısına çıkması, birde temposunu hiç düşürmeyen aksiyonu da sizi oturduğunuz yere iyice yapıştırıyor.

Kötü Yanları:
Eksi veya kötü yön olarak filimde karlı sahnelerde kullanılmış olan karakter çizimlerinde nedense havanın soğukluğu bazen unutulmuş ve konuşmalar esnasında ağızdan hiç buhar çıkışı çizilmemiş. Birde karakterler ilk baştan anlatmaya başladıklarında kendinizi olayın içindemi yoksa sadece sıradan bir hikâyenin resmedilişine mi baktığımızı anlamak biraz zor oluyor. Tarihsel geçişler de renk karışımları biraz daha yumuşak tutulabilseydi dah iyi olurmuş gibi.

Sonuç:
Başarılı bir aktristin gözüyle ve anılarıyla tarihte ufak ama baş döndürücü bir hızla yapılan zaman yolculuğunu görmek ve tadını çıkara çıkara bir hayat hikâyesi izlemek istiyorsanız kaçırmamanınız öneririm. Ha tabi filmin finali biraz duygusal oluyor yanınızda mendil bulundurun benden söylemesi…Yazar: capsicum
Tarih: 18/03/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.00

Genel:
İlginç ve etkileyici hikâyesi olan bir film. Filmin kategorisinde romantizm yok ama aslında romantizm içeriyor. Chiyoko Fujiwara’nın hayatı’nı izlerken insan ister istemez filme müthiş bir şekilde adapte oluyor. Tachibana ve hikâyedeki rolleri harikaydı. Çizimler ve karakterler oldukça başarılı. Filmi izlerken insan sonunu ve nasıl biteceğini kestiremiyor. Ana karakter olan Chiyoko Fujiwara’nın aşk duyguları çok iyi yansıtılmış.

İyi Yanları:
yukarıda...

Kötü Yanları:
Filmin çok güzel olmasına rağmen müzikleri film kadar etkileyici ve ön planda değil. Bunun dışında başka kötü bir yanı yok

Sonuç:
Drama-aşk ve macerayı sevenlere hatta sevmeyenlere bile tavsiye ediyorum.Yazar: beyazm
Tarih: 18/03/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.67

Genel:
Sürükleyi bir konusu ve ilginç hikaye anlatımına sahip izlediğim ender filimlerden biridir, Millennium Actress. Kısaca konusu; şavaş ya da iç karışıklık yıllarından başlayan ve günümüze kadar yaşanan bir arayışın anlatıldığı bir hikayedir. Yönetmenin diğer filmlerinin aksine (perfect blue yada tokyo godfathers) farklı bir çizgisi var.

İyi Yanları:
Hikayenin, konuyu işleyişinin, garipliğinin yanında izleyicinin filimden kopmaması da filmin anlatımının başarısı diyebilirim. Ayrıca konu anlatımındaki komedi unsurlarıda izleyene ayrı bir zevk verebiliyor. Aynı anda film içinde film hissi gerçekten çok iyi verilmiş,

Kötü Yanları:
Bazen karmaşıklaşan konu anlatımının dışında söylenecek kötü yan yok.

Sonuç:
Aşırı bir beklenti içine girmeden ama zevkle izleyeğiniz duygusal bir yapım, izlemenizi tavsiye ederim.Yazar: sewen
Tarih: 13/01/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 6
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.83

Genel:
Chiyoko Fujiwara oynadığı fimlerde baş kadın oyuncu olmuş bir yıldızdır.Fakat yaklaşık 30 yıl önce sinemayı bırakır ve mütevazi bir hayat yaşamaya başlar.Tachibana hayranı olduğu Chiyoko Fujiwara 'nın hayatını bir belgesel yapmak ister ve bu şansa sahip olur.Ve hikayeyinin başlamasıyla kendilerini ölümsüz bir aşkın uğrunda neler yapıldığının ve inanılmaz bir atmosferin içinde bulurlar.

İyi Yanları:
Chiyoko Fujiwara'nın hayatı izlerken kendinizi kaptırmamak elde değil her ne kadar karışık olsa da bi anda kendinizi hikayenin içinde buluyorsunuz.Ve sona doğru yaklaştıkça hoşnutluğunuz daha da artıyor.Chiyoko Fujiwara birçok karakterde önümüze çıkıyor ve eşsiz hatılarını gözümüzde canlandırıypr. Geçişleriyle gerçek zaman ve geçmiş zaman arasındaki gelgitlerle seyri keyifli bir anime hali alıyor.Tachibana'nın hikayede büründüğü rollere bittim diyebilirim.Çizimler ,karakterler ve anlatım bi o kadar etkileyici.

Kötü Yanları:
Her ne kadar geçişler karışık olsa da alışılıyor.Bi de müzikleri desem böyle bir güzel animenin müziklerinin zayıf olması kötü olmuş.

Sonuç:
Güzel bir aşk konusu vakit ayırdığınıza değecek türden.Yazar: inispiritusen
Tarih: 13/02/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 9.33

Genel:
Film eskiden Japonya'da bir çok filmde oynamış Chiyoko Fujiwara adlı bir kadının bitmeyen aşk hikayesini anlatıyor. Yaklaşık 30 yıl önce sinema yapmayı bırakmış bu kadının hayatını belgesel haline getirmek isteyen bir yapımcı Chiyoko Fujiwara ile birebir röpartaj yapma şansına erişir. Böylelikle, onun hayatını bizzat kendisinden öğrenecektir. Fakat bu röpartaj onları fantastik bir kurgu içinde yoğuracak ve geçmiş ve şu an arasında gelgitler yaşamalarına neden olacaktır.

İyi Yanları:
Bu yaşlı kadının anıları yalnız röportajı yapanları değil biz seyircilerinde bir hayli kafasını karıştırıyor. Fakat, kurgu yavaş yavaş çözüldüğünde derin bir haz elde edeceğinizi düşünüyorum.

Psikolojik alt yapısı, tadında mizah unsurları ve mistik göndermeler algımızı hep diri tutuyor. Çizim kalitesi ve teknolojiside anlatımı destekleyecek başarıda. Kurgu ise... Lafa gerek yok. Bir çok "benim" diyen filmden çok daha iyi.

Kötü Yanları:
Kurguyu anlayabilmek için açık bir zihinle izlemekte yarar var.

Sonuç:
Ben çok beğendim hatta geçişlerdeki karmaşaya alışmam bile beni çok şaşırttı.

Bir geyşa, bir mahkum, bir prenses ve bir astranot... Hepsi aynı kadın olabilir mi? Kim bilir...Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Mushikaburi Hime
2. Spy x Family
3. Koukyuu no Karasu
4. Bubble
5. Kimetsu no Yaiba
6. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
7. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2023 Anime.GEN.TR