Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Honey and Clover Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Honey and Clover

Yazar: viruseda
Tarih: 01/06/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.50

Genel:
Çocuk bedeni içinde genç bir kız, hayatlarına girdiği üniversite öğrencilerini daha ilk anda etkileyecektir. Hagumi Hanamoto adlı bu küçük hanımın devasa bir resim yeteneği vardır ve sanat üzerine eğitim almak, bu yolda ilerlemek en büyük hayalidir. Bu hayali diğer karakterlerede ilham verecek ve karakterlerden bazılarının ona aşık olmasında da pay sahibi olacaktır.

İyi Yanları:
Sevimli, masum bir hikaye. Kavga, gürültü pek yok. Dramatik konular, aşk, sanat, arkadaşlık bağları, idealler uğrunda ilerleme bunların hepsi bir arada. Çizimler de oldukça komik olabiliyor.

Kötü Yanları:
Konusu çok hareketli bulunmayabilir. Honey and Clover, 2. seriden ayrı düşünülemez. O nedenle 24 bölümde izlerim biter denilmemeli. Sanat ile ilgilenmeyen ya da sanatı anlamayan birisi içinde fazla hassas kalabilir bu anime.

Sonuç:
Honey and Clover 2'yi de izledikten sonra bazı şeyler daha iyi yerine oturuyor. Ama yine de bir '?' kalıyor.Yazar: mustang
Tarih: 04/02/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.33

Genel:
bir grup üniversite öğrencisinin hayatı ve özel bir kızın gelmesiyle gelişen olaylarn işlendiği anime.. (bu arada yorumum honey and clover 1 ve 2 içindir ikisini ayrı olarak düşünemiyorum.)

İyi Yanları:
-gerçekçiliği,şu an üniversite okuyan herkes bir karakteri kendine yakn bulucak eminim.
-komedi ve duygusallğın tam ayarında harika karışımı.
-karakter arasında aşk hikayelerin doğallığı.
-seriye uyan ve gercekten harika müzikleri.
-ve tabiki morita(izleyince anlıyacaksınız)

Kötü Yanları:
-sonu biraz acık kalyor keşke 3. kısım yaplısa diyorsunuz.

Sonuç:
dram,romantizim ve komedinin harika bir harmanı.bu türlerden hoşlanmasanız bile bence seyredilmeli.inanın bitince içinizde o sıcaklığı hissedeceksiniz.Yazar: valkryei
Tarih: 05/01/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 9
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.50

Genel:
İşin aslı sıradan bir okul ve aşk üzerine bir seri bekliyordum ancak bölümleri ağır ağır geride bıraktıkça kendi benliğini arayan bir genç ve aynı zamanda sevginin ve dostluğun önemi üzerine olan farklı bakış açılarını görüyorum.

İyi Yanları:
Çok sık değişkenlik gösteren çizimler göze gayet hoş geliyor ve yer yer neredeyse gülmekten kendinizi alamıyorsunuz. Ağır bir tempoda giden müzikler ve dramatize edilmeye çalışılmış dublajlarda gayet güzel bir beraberlik sağlıyor. Kullanılan renkler, oluşturulan 3D çizimler ve farklı kamera açıları ile birçok eserde ayrı ayrı gördüğümüz bir teknik ile aynı sahnede görmekten mutluluk duyuyorum.

Kötü Yanları:
Yaklaşık 25 dakika süren normal bir eser için çok uzunmuş gibi bir his veriyor. Bölümler çok ağır ele alınmış alışmakta zorluk çekerseniz çok kısa bir sürede seriyi yarım bıraktıracak bir sonuç ortaya çıkıyor. Aslı hikâyenin de ne olduğu tartışılabilir. Son olarak çizilen karakterler gerçek yaşlarında ve olması gereken fiziki şekilde çizilmemiş buda izleyici açısından konuyu kavramakta zorluk çıkaracaktır diye düşünüyorum.

Sonuç:
Herkesin karşılaşa bileceği sorunları ele alan ve üstesinden gelmek adına verilen mücadeleyi gösteren duygusal ağırlıklı bir seri…Yazar: Illdan
Tarih: 31/08/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.00

Genel:
Üniversite yaşamı, aşkları, acıları ve dostluklarını anlatan çok başarılı bir romantik komedi.

İyi Yanları:
İdolüm olan Morita gibi bir karektere sahip olması, komedi ve dramı harika harmanlaması, özlem duyulası bir üniversite hayatını konu alması, harika müzikler ve tatlı mı tatlı bir ilk jeneriğe sahip olması.
Komedi dozu kimi yerlerde sizi sandelyenizden düşürebilecek seviyede özellikle space titanic kısmı var ki hastası olunacak kadar komik.
Çizimler çok yumuşak ve değişkenliği çok fazla özellikle komedi içeren kısımlarda chibi'ye kayarken ciddi kısımlarda çok keskin ve göz alacı derecede ayrıntılı olabiiyor.

Kötü Yanları:
Dram yanları da komedi kadar ağır ve içinize işleyecek cinsten insanı bunalıma sokabilir o yüzden çok kaptırmamak lazım.

Sonuç:
Kesinlikle bir klasik hiç beklemediğiniz yerlerde harika espirilerle sizi bağımlısı yapan bir seri, izlemeyen çok şey kaçırmış demektir.Yazar: soubi
Tarih: 18/08/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.17

Genel:
Honey and clover; Tokyo'da bir sanat okulunda okuyan ve aynı apartmanı paylaşan öğrencilerin,öğrencilik yıllarından bir kesit sunuyor.

İyi Yanları:
Honey and Clover'ı izlerken kendinizi ve çevrenizdeki arkadaşlarınızı izliyor gibi olacaksınız. Arkadaşlığın,gençliğin ve aşkın oldukça samimi ve can acıtacak kadar gerçekçi işlenmesi bu seriyi diğerlerine göre apayrı bir yere oturtmakta.Müzikler oldukça uygun.Karakterler oldukça derin ve gerçek.Hikaye anlatımında da abartıdan kaçılmış, oldukça sade bir anlatımı var.

Kötü Yanları:
Drama ile komediyi oldukça iyi dengelese de gerçekçiliği ve zamanın akışını oldukça yalın bir dille dile getirmesi kimi zaman mutluluktan,kimi zamansa özlemden dolayı canınızı acıtabilir.

Tabi buna kötü yan dememek gerekir benden size küçük bir uyarı olsun :D

Sonuç:
Universite hayatıma elveda ettiğim ve hemen ardından ne olduğunu anlayamadan çalışmaya başladığım şu günlerde Honey and Clover'ı izlediğim için şanslı mıyım, şanssız mı bilemiyorum ama şunu söyleyebilirim ki Honey and Clover kendinize itiraf etmekten korktuğunuz gerçekleri sizi kandırmadan gözlerinizin önüne serecek.Drama ile komediyi oldukça iyi dengelemiş olmasına rağmen, genede yürek sızlatan bir seri.Tıpkı Heibane Renmei gibi Honey and Clover'da da bir mükemmellik var ama tam olarak neden söylemek çok zor.Sadece öyle olduğunu biliyoruz.Kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim....Yazar: Edenknight
Tarih: 21/07/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 7
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.00

Genel:
Bir grup sanat okulu öğrencisi ve birkaç yetişkinin etrafında dönen aşk, dostluk, ayrılık, kıskançlık ve hayatta yolunu bulmaya yönelik çabalar üzerine kurulu, sıcak ve sevimli bir seri.

İyi Yanları:
Yumuşak çizimleri ve göz okşayan aydınlık geniş planlar, çok iyi işlenmiş karakterler ve her birinin farkını vurgulayan incelikli senaryosu. Aralarda çıkıp kopartan espriler (bilhassa ilk bölümlerde), popüler kültür göndermeleri ve gençlikte yaşanan pek çok sorunu yalın biçimde yansıtıp bunlara mantıklı çözümler getirebilmesi ve bunu yaparken de didaktik davranmaması, muhteşem soundtrack parçaları.

Kötü Yanları:
Birkaç yan öykü havada kalıyor ve bir sonuca bağlanmıyor. Ayrıca devamı gelecek tadında bitiyor, ki zaten geldi. Bunun dışında sıkmayan ve keyif veren bir anime.

Sonuç:
İllaki izleyin diyemem ama çok sürükleyici ve samimi olduğu da bir gerçek. İçinde aksiyon olmayan, şiddet içermeyen, sade, gerçekçi ve komik bir anime arıyorsanız Honey and Clover tam size göre.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ikoku Meiro no Croisée
2. Detective Conan Movie 20: The Darkest Nightmare
3. Detective Conan Movie 18: Sniper From Another Dimension
4. Shisha No Teikoku
5. The Tale of the Princess Kaguya
6. La Corda d'Oro Blue Sky (TV)
7. Pretty Guardian Sailor Moon Crystal

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
2. Tonari no Kaibutsu-kun
3. Lady Victorian
4. Hadashi no Bara wo Fume
5. Anne no Aijou
6. Anne no Seishun
7. Akage no Anne

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Darker than Black - Ryusei no Gemini
2. Another
3. Slam Dunk
4. Sen to Chihiro no Kamikakushi
5. Code Geass: Lelouch of the Rebellion
6. Hunter × Hunter (2011)
7. Air Gear

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2018 Anime.GEN.TR