Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Planet ES Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Planet ES

Yazar: valkryei
Tarih: 27/11/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 7
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.67

Genel:
Serinin tanıtım videosu sayesin de izleme kararı aldığım ve pişman olmadığıma memnun olduğum orijinal hikâyeli bir seri. Zaman zaman hızlanan bir kurgu olsada geneli sakin ve sıradan bir seğir izliyor. Buna rağmen sizi etkisi altına almayı başarıyor.

İyi Yanları:
Hikâye, seslendirme, çizimler (özellikle uzay çağının gelişme evresinde olduğunu düşünürsek çevre çizimleri ve kullanılan donanım çizimleri çok gerçekçi bir halde yapılmış). Müzikler, renklendirme ve hikâye çok gerçekçi.

Kötü Yanları:
Karakter performansları bazı durumlarda biraz sinir edici bir hale dönüşebiliyor. Karakter sayısı fazla olmasın karşın belli karakterler üzerine yoğun olması azda olsa pek tatmin edici olmayabilir.

Sonuç:
Şahsen final olarak çok daha farklı olmasını dilerdim. Nitekim pek fazla da hayal kırıklığına uğramış sayılmam! Güncel seriler içerisinde rahatlıkla izlenebilecek türden bir seri, atlamayın derim;)Yazar: deathcomxl
Tarih: 28/06/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.50

Genel:
Uzaya fırlatılan uydular, atılan ilk adım. Giden ilk canlı... Animesever ve hayal gücü yüksek birinin gerçekten ilgisini çekecek bir bilimkurgu. Bilimkurgu diyorum bir çok ayrıntısı gerçekten önemli. Ay yürüyüşü, yattıkları kapsul odalar, vs. gibi. Drama olması ise tam Türk kültürüne hitabette eksik kalmamış bir yön diye düşünüyorum. :)

İyi Yanları:
Animede müzikler yerinde ve gayet oturaklı olmuş. Aşk üçgeni gibi görünsede aslında politik yanı daha ağırlıklı. Şirinler kadar gizli bir siyasi düşünceyi vurgulamıyor direkt doğrudan anlatılması gerekeni anlatıyor. Dünyada da buna benzer olaylar hala yaşanmakda bunuda vurguluyor olması çok güzel. Bir çok verimli kaynakların sadece azınlıklar tarafından paylaşılıyor olması ve açlıktan ölen insanların göz ardı edilmemesi hususunda katlanılan fedakarlıklar ise cabası.

Kötü Yanları:
İlk bölümlerinde konuya erken girilebilirdi. Duygusal bir anime tarzında aşk meşk geyikleri gibi geldi.Fakat sonra konunun gerçek özünü anlayında durum değişti diyebilirim.

Sonuç:
Bütün çocukların ve gençlerin izlemesi gereken bir anime. Türkiyede yayınlanmasını çok isterdim fakat bunu yayınlayacak cesaret ve güçte bir kanal göremiyorum. Bütün kanallar neredeyse kapital. O yüzden bu anime misyonlarına ters gelir.Yazar: havadaucankus
Tarih: 22/11/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.33

Genel:
Gelecekte uzay, gemi ve uydu kalıntılarıyla kirlenir ve bunun önüne geçmek için, uzaydaki atıkları toplayan bir bölüm kurulur. kahramanımız Hatchimaki bu bölümde çalışan ve büyük idealleri olan bir astronottur.
Planetes onun ve etrafındakilerin hikayesidir.

İyi Yanları:
Seyrettiğim ayakları yere en iyi basan bilim-kurgu animesi. Öyle ki, sanki kaliteli bir bilim-kurgu filmi gibi, herşey mantığa yatkın ve iyi tasarlanmış. Ancak sadece bilim-kurgu demek haksızlık olur, bunun yanında aşk, dostluk, siyaset ve daha pek çok şey gayet dozunda işlenmiş. Ayda doğmanın zorlukları yada bir astronotun karanlıktan neden korktuğu gibi şaşırtıcı detaylar da cabası.

Kötü Yanları:
bir kaç bölüm gereksiz ve konudan uzak olmuş.

Sonuç:
Çok dengeli ve çok başarılı (bunda rusların parmağı da olabilir). Tam anlamıyla bir bilim-kurgu dizisi Planetes.Yazar: arbozaliyan
Tarih: 19/08/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.00

Genel:
ilk başlarda doldurma bölümlerle ve aşk üçgeni benzeri ilişkilerle insana sıradan bir romantizm animesini andırıyor ama zamanla olaya kapitalizm ve onun sömürdüğü halklar ve bu halklardan kapitalizmi yıkmak için kendi seçtiği yolda çabalayan insanları anlatıo.

İyi Yanları:
dialoglar akıcı, dinlerken (alt yazıyı okurken) yorulmuyor ve sıkılmıyorsunuz; ne çok hızlı ne de anlamsız. çizimler çok güzel, ışıklandırma göz yormuyo falan.

Kötü Yanları:
Bazen yan karakterlerin geçmişini anlatan bölümler oluyor ve bu bölümler full flash backlerle dolu oluyor. ayrıca bazen konuşmalar mikrofondan oluo ve gördüğümüz tek şey süzülen mekik veya bi astronot oluo, kısaca öylesine bi resim geçio önümüzden buda zaman harcıyomuşsunuz hissi verio.

Sonuç:
insanı gerçekten düşündürüo bundan 50-60 yıl sonra ne olacak diye. yer çekimi olmadan nasıl bi hayat olabileceği konusunda da güzel bi örnek verio (özelikle ay olayı çok hoşuma gitti benim).Yazar: sewen
Tarih: 20/07/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.00

Genel:
Uzayda yaşamın günlük hayattan bir farkı olmadığı bir dönemde uzayda memur hayatının ,ilişkilerin ,haçimaki ve ekibini bekleyen sürprizlerin anlatıldığı beni etkileyen 26 bölümlük bir seri...

İyi Yanları:
Karakter seçimlerinde hepsinin tam isabet olduğunu söylemek mümkün.Hele ki uzaydaki memurluk durumu gerçekten gözüme hoş gelen durumların başında geliyor.Başlarda Haçimaki ve Tanabe arasında başlayan usta-çırak ilişkisiyle giden anime belli yerden sonra sizi etkisi altına alıyor.Serinin müzikleride çizimleride gayet güzeldi.

Kötü Yanları:
Nedendir bilinmez bu drama ağırlıklı anime serisi hakkında kötü bir yan gelmedi aklıma. Bir tek bölümlerde bazen zaman kavramında kopukluklar olması oda tahminim serinin tadında bırakılması için olabilir.

Sonuç:
Uzun zamandır beni böyle sevindiren anime serisi izlemedim . Sizi yanıltmak gibi olmasın Ya da okadar çok kötü seriler izledim ki bu seri bana bal-kaymak geldi tabiri caizse...Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Mushikaburi Hime
2. Spy x Family
3. Koukyuu no Karasu
4. Bubble
5. Kimetsu no Yaiba
6. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
7. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2023 Anime.GEN.TR