Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Chrono Crusade Hakkında Yorumlar

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Anime'nin Adı: Chrono Crusade

Yazar: wiki sophie
Tarih: 09/07/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
On altı yaşındaki Rossette isimli rahibe bir kızın şeytan olan yardımcısı Chrno'yla beraber şeytanlara karşı savaşması aynı zamanda Rossette'nin canından çok sevdiği kardeşi Joshua'yı arama macerası.

İyi Yanları:
+Bu anime karakterleri için bile izlenir. Özellikle Aion gibi mükemmel bir şeytan varsa. Gerçi benim gözümde en mükemmel şeytan Kuroshitsuji'deki Sebastian. Sebastian'dan sonra ikinci favori şeytan Aion'dur benim için. Kimlere neler yapmamış ki bu Aion. Rossette'yi kardeşinden ayırıyor, Satella'nın ailesini parçalıyor, nerede çekici bir bayan görse hemen dudaklarına yapışıyor. Aslında bazı bayanlara daha da fazlasını yapıyor ama seyircilere sadece bayanlarla olan öpüşmeleri gösteriliyor.
+Chrno-Rossette ilişkisi seyircinin kalbine işliyor.
+Komik,kolay sinirlenen,ayaklarının üzerinde durmaya çalışan bir yandan da aşırı duygusal olan,insanlar için canını vermeye hazır olan Rossette aslında olduğundan farklı biri.
+Satella'nın ablası başından beri gözümün önündeydi ama Satella'yla karşılaşınca onun olacağını hiç düşünmezdim.
+Baş rahip de az karizma değil yani ;).
+Bu sonu beğenmeyenler bir de mangadaki sona baksınlar. Biraz daha değişik bitiyor.

Kötü Yanları:
+
Spoiler:
Satella'nın sonunda başına gelenler üzücüydü. Keşke sonu mangadaki gibi olsaydı.

+Sanırsam 1981 yılıydı. Baş rahip söz edilen üçüncü kehaneti kendi gözleriyle görüyor. Ama rahibimizin dış görünüşü aynı 1928'deki gibi. Saçlarına beyazlar düşmemiş, yüzünde kırışıklar yok.

Sonuç:
Bu kadar güzel bir anime karşımda duruyormuş niye daha önce izlemedim diye düşünüyorum. Mutlaka her animeseverin izlemesi gereken bir seri.Yazar: kiralina
Tarih: 22/12/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 7
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.67

Genel:
1.Dünya savaşının ardından Meydana gelen şeytana tapma olaylarını vs. çözmek için iblis ve rahibeden oluşan ve daha sonra içlerine cadı ve tanrı tarafından seçilmiş bir kızın girdiği olayları anlatıyor.

İyi Yanları:
Seriye başlamadan önce çekincelerim vardı.Konusu göz önünde bulundurulursa oldukça sıcak bir seri, kişiyi bir yerden sonra bağlıyor tabii biraz sabretmeniz gerek:)Müzikler oldukça güzel ,sadece açılış daha iyi olabilirdi gibi geldi.Her şey dozunda kah güldürüyor, kah ağlatıyor bir de bakmışsınız adrenalin tavan yapmış.İzlemesi oldukça kolay, konu dağılmamış, karakterler güzel işlenmiş, seride kullanılan renkler nedense çok hoşuma gitti havayı iyi yansıtmış.Sonu gayet güzel bitti aslında tabii mutlu sonlara inanıyorsanız beyenmeyebilirsiniz:)

Kötü Yanları:
Açılış müziği daha iyi olabilirdi.Ayrıca seride sadece bir melek vardı ve buna anlam veremedim.Hem neden tarikat ve iblisler dışında kimse yok mu ruhani dünyadan bu insanlara yardım edecek diye düşündüm.Orası sanki birazcık açık kalmış

Sonuç:
Bu günlerde sempatik,sizi yormayacak bir seri izlemek istiyorsanız tavsiye ederim...Yazar: SPHENIX
Tarih: 19/10/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.33

Genel:
Şuana kadar izlediğim en güzel 2.anime diyebilirim :) birkaç eksiklik dışında bayağı hoşlandığm bir anime.

İyi Yanları:
Aslında iyi yanlarını saymakla bitmez. Bağlayıcılık mükemmel izlediğinizde devamlı izliyesiz geliyor, akıcılık ve görsellik bayağı iyi olmuş tabi hikayede öyle. Ençok hoşuma giden ise müzikleriydi okadar heycanlandırıyorki insanı tüyleri diken diken ediyor.

Kötü Yanları:
Sonundaki olay herkesin kafasını karıştırdı spoil içerdiği icin gizleyerek yazıyorum :
Spoiler:
Dizinin en sonunda baş rahip remington yere düşüyor ve ileride aion u görüyor bunu ben dahil izleyen bi cok arkadaşım anlayamadı. Acaba ölmedimi, devam edicekmi bittimi gibi sorular sorup duruyoruz. Birde chrno ve rosettonun ölmesi beni bayağı bi üzdü

Bu saydıklarım izlenmesine engel olmuyor tabi :)

Sonuç:
Sonuçta harika bir anime diyebilirim. İzleyenlere bi çokşey katıyor. Verdiğm puanlardanda anlamışsınzdır nekadar iyi olduğunu. Kolay kolay anime beğenmem beğendiklerimden birtanesi chrnodur herkese tavsiye ederim kesinlikle zaman kaybı değil. Şimdiden iyi seyirler.Yazar: transltr
Tarih: 05/07/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.50

Genel:
Konusunu beğendiğim için izlemeye başladığım bir animeydi.İzlediğimden dolaayıda hayal kırıklığı yaşamadım.

İyi Yanları:
Olay örgüsü mükemmeldi,Sonunda önceki olaylara dair açıklanmamış şey bırakmadı ama bilinmezlikle bitti ve manyaktı.Müzikleri güzeldi.Özellikle Azamaria nın söylediği şarkı harikaydı. Nerdeyse tüm karakterlerin çizimleri çok iyiydi. Ayrıca karakterlerin kişilikleride çok güzel biçimlendirilmişti.

Kötü Yanları:
Kötü yan değil ama Chrono ve Rosetteye olanlar beni çok üzdü.Gerçekten:)Tüm animede tek bulduğum kötü yan belki de o kötü yana taktığım için başka birşey dikkatimi çekmedi... Chrono ya ne giydirmişler el insaf palyaço gibiydi:( çok sinir bozucu

Sonuç:
Dediğim gibi izlediğimden pişman değilim izlemek isteyenlere siddetle öneririmYazar: burak123
Tarih: 18/12/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.83

Genel:
Bir arkadasimin tavsiyesi ile basladigim bu animeyi cok begendim. Cizimleri hosuma gitti ve izlemesi cok eglenceli.

İyi Yanları:
- Aksiyon sahnelerini cok guzel sunmus, bazi animelerde oldugu gibi uzatmamis.
- Karakterlerin cizimleri cok guzel.
- Chrono karakteri cok iyi oturmus.
- Acilis muzigini cok sevdim.
- Komik sahnelerini cok guzel yapmislar, civitmamislar yani tam ayarinda yapmislar.

Kötü Yanları:
- Sonu daha guzel olabilirdi.
- Cok kisa olmus. Keske daha uzun olsaymis.

Sonuç:
Sonuc olarak fantastik bir kurgusu olan bu animeyi herkesin izlemekten zevk alacagini dusunuyorumYazar: ramelow
Tarih: 16/09/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.83

Genel:
Rahibe Rosetta ve ortağı Chrono'nun arkadaşlarıyla birlikte iblislere karşı verdiği savaşı anlatan,hikayesiyle sürükleyici ve sonuyla da hüzülendirici bir anime dizisi.Konusu itibariyle insanı saran sonu nasıl bitecek diye meraklandıran bir anime.İlk başta iyilerle kötülerin savaşı olarak başlıyor fakat sonra dinsel temalarla kendine bir hikaye kurgusu oluşuruyor.Konusun temelinde herşeyden öte iyiliğin ve kötülüğün, ışığın ve karanlığın birbirine muhtaç olduğunu birbirleriye dengede olmaları gerektiğini anlatıyor.

İyi Yanları:
+ Çok sürükleyici,grafikleri gayet güzel ve ve sonunu merak ettiğiniz içinde insanı baglıyor.Savaşlarda değişik silahlar var her karakter animede sonuca ilerlerken değişik görevler alıyorlar.Müzikleri özeliklede başlangıç müziği çok iyi.Seyredecek olanlar şarkının türkçe sözlerine dikkat etsinler çünkü çok anlamlı.Romantizmde var dramda macerada savaşta, ama birbirini bozmuyor,harmanlıyor ve konuya bütünlük katıyor.Ve bir çok animenin aksine üzücüde olsa tatmin edici bir sonu var.Animenin sonunda verilen; animedeki olayların tarihiyle ilgili verilen bilgiler bence oldukça güzel ve yararlı olmuş.

Kötü Yanları:
Dinsel temalara fazlaca değinilmiş ,hatta bu belkide bazı izleyicilerce hristiyanlık propagandası olarakta nitelendirilebilir.Onun dışında bence on numara bir anime.

Sonuç:
Romantizimle, macerayı ve dramayı harmanlayan kesınlıkle sürükleyici,geniş bir kitleye hitap eden bir anime.Yazar: beyazm
Tarih: 26/08/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.33

Genel:
Konusu kısaca, Rahibe Rosetta ve ortağı Chrono'nun bağlı oldukları tarikat adına şeytan avlaması ve aynı zamanda Rosetta'nın 4 yıl önce kaybettiği kardeşini araması öyküsü üzerine kurulu bir yapım.

İyi Yanları:
Olayların geçtiği serinin o karanlık atmosferi, Rosetta'nın karakteri, serinin giderek heyecan kazanması bana göre iyi yanlarıydı.

Kötü Yanları:
Bana hikaye anlatımı başlarda biraz ağır gibi geldi, olaylara sonradan adapte oluyorsunuz, dövüş sahneleri daha canlı olabilirdi belki, ancak bunların yanında, sonlara doğru özellikle son 2-3 bölümde artan dram ve trajedinin daha dengeli olması gerektiğini düşünüyorum, bir de serinin sonunda yapılan açıklamaların nedenini anlayamadım, bence gereksizdi. Kısacası başlarken farklı bir türde olan serinin sonunda izleyiciyi duygulandırmaya yönelmesi ve bu yüzden de kullanılan dramın biraz fazla kaçırıldığını düşünüyorum.

Sonuç:
Karanlık ortamlardan ve dramdan hoşlanıyorsanız izleyebileceğiniz bir yapım.Yazar: hero_44
Tarih: 21/03/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.67

Genel:
Konu birinci dünya savasından sonra bazı kişilerin şeytanları dünyaya çağırarak onları kendi işlerinde kullanma amaçlarını önlemeye yönelik kurulan bir kilise örgütünün mücadelesini anlatıyor. Hikaye bu örgütte çalısan Rossette ile Chrno'nun çevresinde geçmektedir. Rosette pek göstermese en güçlü seytanalardan biri olan Chrno ile ölene kadar sürecek olan bir anlaşma yapmaları üzerine birlikte çalısırlar. Chrno eternal enerji kaynagı olan boynuzları kaybetmiştir ve yasamak ve savaşmak icin bir insanın yaşam süresini kullanmak sorundadır. Rosette ise kardeşini şeytanların elinden kurtarmak icin yasam süresini bu anlaşma ile Chrno ya vermiştir. Rosette boynunda tasıdıgı pusula benzeri bir saati her kullanısında yasamı süresi kısalırken Chrno ise eski seytan formuna dönmektedir. Böylece kader ortagı olan bu tuhaf cift Chrno nun eski arkadasları ve yeni düşmanı olan seytanlarla mücadele etmeye bir yandanda Rosette'nin kardesini aramaya başlarlar.

İyi Yanları:
Filmin hikayesi akıcı bir dille anlatılmış, karakter cizimleri ve grafikleri iyi hazırlanmış. Seri acılış sarkıları oldukça güzel. Hele ki Azmaria nın sarkıları cok nefis olmuş insanın icine işliyor diyebilirim. Komedi, dram ve duygusallık iç içe güzel işlenmiş olup aksiyon sahneleride seri içerisinde bölümler ilerledikçe kendine daha cok yer bulmuş olması seyir zevkini oldukça arttırıyor.

Kötü Yanları:
Kötü yan diyebilecegimiz pek fazla bişey yok ama:
Spoiler:
hikayenin sonu insanın kötü hissetmesine neden oluyor. Filmin sonunda dört kahramandan sadece birinin hayatta kalması, Rosette ve Chrno nun eski bir klübede son anlarını yasayarak huzur icinde bir koltukta yanyana ölmeleri insanı cok etkiliyor. Anime izlerken en cok duygulandıgım sahnedir.


Sonuç:
İnsanın insanla askından ziyade artık insanın başka varlıklarla (bu seride şeytan) olan tuhaf ilişkileri ve aşkların son zamanlar fazla işlenmesi size garip gelmiyorsa iyi bir yapım denilebilir. Dram,komedi, aksiyon ve sonlara dogru asırı duygusallıktan hoşlananlar icin ideal bir yapım.Yazar: Ocean_Soul
Tarih: 13/11/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
En son izlediğim seri olan Chrno Crusade, "izlediğime değdi" dediğim animelerden biri benim için. Gerek konusu, gerek çizimleri olsun gerçekten iddialı bir yapım.

İyi Yanları:
Mükemmel bir konu bütünlüğüne sahip. Sayı artsın diye yapılmış hiçbir bölüm yok. Çizimleri çok güzel. Karakter tasarımları orijinal, kıyafetler ve silahlar detaylı çizilmiş. Ana karakterler ve onların birbiriyle olan bağları çok güzel anlatılmış. Bu animede en sevdiğim şey dört ana karakter oldu ^_^

Kötü Yanları:
Spoiler:
Sonu fazla trajik. O dörtlüden sadece Azmaria'nın hayatta kalması çok üzücü. Chrno ve Rosette'in huzurlu bir şekilde ölmesiyle bitseydi çok daha güzel olacaktı. Ama diğer bölümlerde hiç kullanılmayan birşey olan "tarihi bilgi"nin en son sahneye konulması gerçekten sinir bozucu. Çünkü çok yapay kalmış ve konuyla Hristiyanlık dışında hiçbir ilgisi yok.


Sonuç:
Sonuç olarak üzerinde çok emek olan bir anime olduğunu söyleyebilirim. Birkaç bölüm izleyip hakkında yorum yapılmaması gereken bir anime. Kişisel olarak 5.50'yi haketmediğini düşündüğümden tam puan veriyorum.Yazar: onur333
Tarih: 24/10/2007

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 5
Video: 3
Hik.-Anlat.: 4
Karakter: 6
Tasarım: 3
İzlenebilirlilik: 3

Genel: 4.00

Genel:
Genel olarak sacma bir yapim.Kalitesiz grafikler sikici bir senaryo , aksiyon sirasindaysa grafikler dahada kotulesip gercekcilikten uzaklasiyor

İyi Yanları:
Kiyafet dizayni guzel, silahlar ilginc

Kötü Yanları:
Bi duzelip bi bozulan grafikler, arada bi cocuklasan yuzler, aptal canavarlar, sacma sapan bir senaryo

Sonuç:
sadece iki bolum izleyip sikildim.Belki sevenlerinin dedigi gibi ilerde ilginclesebilir ama o kadar sabretmek biraz zorSonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Kanojo to Kanojo no Neko
2. Claymore
3. Brynhildr in the Darkness
4. Fist of the North Star
5. Recorder to Randoseru
6. A.D. Police
7. Jormungand

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR