Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Mai-Hime Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Mai-Hime

Yazar: hero_44
Tarih: 19/10/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.17

Genel:
Dün gece itibariyle bitirdiğim bu seri uzun zamandır başlamayı düşündüğüm ama adından ve konusundan dolayı kız kıza geçer diye korkupta başlayamıyordum.Aldığım güzel yorumlar üzerine başladım ve bir kaç bölümden sonra seri oldukça sardı.Hikaye kaderin seçtiği 12 kızın yetim adı verilen varlıklarla mücadelesini anlatıyor.Ama mücadele savaşmak isteyen Hime adı verilen savaşçılarımız bu gücü kullanıp çocuk adı verilen savaşçıları kontrol edebilmek için hayatlarındaki en çok sevdiği kişiyi bedel olarak ödemek zorundadırlar.Çocuğu ölen bir savaşçının sevdiği kişide ölür.Farklı yan hikayeler ve karakterlerle zenginleşen kadro seri içi etkileyici müziklerlede bağlayıcılığı artıyordu.Ama acılışve kapanış şarkısının o kadarda sardığını söyleyemem.

İyi Yanları:
Sevdiğim bir çok seiyuyu görme fırsatım oldu.Karakterlerin kişilikleri ve tasarımları oldukça ilginçti.bu tarz serilerde bir arada görülmeyecek çok farklı kişiliklerle karşılaşıyorsunuzki.bu tiplerden sevmediğiniz varsa direk karaktere karşı bir antipati yaratabilir.Yer yer dram ve büyük kayıplarla ilerlesede seri son itibariyle oldukça tatmin ediciydi.

Kötü Yanları:
Fazla kız karakter var ve sevmeyeceğiniz tarzda sinir bozucu tiplere rastlanıyor.Konu fazla çekici gelmedi benim için ve devam sezonundada farklı bir yapı ile işleniyor hikaye.Burdaki başrollerimiz yan karaktere dönüşüyor.Açılış ve kapanış şarkısı pek hoş değildi ve sonraki bölüm ön gösteriminden sonra 1 dakikalık bölümde gösterilen karaktere ait tanıtım ise fazla ecchi içerebiliyordu.

Sonuç:
Bana pek çekici gelmesede ilginç bir senaryosu var sıkılmadan izleyebileceğinizi düşünüyorum.Yazar: beyazm
Tarih: 24/07/2008

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 3 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.67

Genel:
Aksiyon, drama, romantizm ve komedi barındıran, izlerken sıkılmayacağınız bir yapım. Hime denilen ve özel güçleri olan kızların önce birlikte orphan denilen yaratıklara karşı snrasında is kendi kaderlerine karşı olan mucadaleleri anlatılmış ve gayet de başarlı bir yapım.

İyi Yanları:
Ortak dostlar ortak düşmanlarla savaşma geleneğini feci halde yıkan bir senaryosu var ki bence bu da animeye farklı bir heyecan katıyor, ilk bölümler komedi-dram ağırlıklı iken orta bölümlerden sonlara kadar biraz romantizm bulanmış ama katı bir dram havasına bürünüyor, ve bu sayede olayların heyecanı arttığından beklemek istemeden bir sonraki bölümü izlemeye karar veriyorsunuz. Müzikleri ister seri içinde ister açılış olsun gayet başarılı, ve finali itibariyle izlenmeye kesinlikle değecek bir anime olduğunu düşünüyorum.

Kötü Yanları:
İşlenen romantizm biraz daha canlı olsa daha göz doldurucu bir yapım olabilirdi ama sanırım bu izleyicinin tarzıyla alakalı da olabilir.

Sonuç:
Vaktiniz varsa ben izlemenizi öneririm, benim beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim.Yazar: shiznat4ever
Tarih: 03/07/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.33

Genel:
içinde hem aksiyon hem dram hem de komedi barındıran fantastik bir anime

İyi Yanları:
Müzik mükemmel : Yuki Kajiura ile bu anime sayesinde tanıştım. Piyano ve kemana olan hayranlığımı pekiştirdi sağolsun. Ana karakterleri kız olan bir shoujo aksiyon anime gibi, hiçbir bölümünde sıkmadan hem eğlendiren hem de heyecanla bir sonraki bölümü beklettiren bir gidişatı var. Romantik komedi tarafları da oldukça eğlenceliydi (Mai ile Tate arasındaki didişmeler). Ayrıca Shizuru ve Natsuki olmazsa olmazı tabiki yuri sevenler için:)

Kötü Yanları:
çizimler bazen asimetrik olabiliyor ama çok da göze batmıyor işin açıkçası, içinde az da olsa yuri (girls love) barındırdığı için küçük yaştaki izleyiciler için uygun değil bence.

Sonuç:
İzlemekten sıkılmayacağınız eğlencelik bir anime. İzlemeseniz bile müziklerini bulun dinleyin derim.Yazar: Daphne4
Tarih: 11/03/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.50

Genel:
Genel olarak; başta sailor moon tarzı gibi görünen ancak daha ilk bölümden farklılığını ortaya koyan, içinde pek çok türü barındıran bir anime.

İyi Yanları:
Çizimler çok hoş. Müzik bakımından açılış parçası biraz sıradan fakat kapanış güzel ancak bu anime arka fonda ve anime içerisinde geçen muhteşem müzikleriyle bu açığını kapatıyor. Hikayenin akıcılığı güzel, kafa karıştırmıyor. Aksiyon sahneleriyle ilgi çekmekle beraber içinde komedi, dram, romantizm hatta bazen ecchi bile barındırıyor bu da bir artı puan. İyi vakit geçirtiyor ve merak ettiriyor.

Kötü Yanları:
Bazen aşırı duygusal olması sıkıyor.

Sonuç:
Sonuçta güzel bir anime, mutlaka görün.Yazar: valkryei
Tarih: 26/07/2006

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 10
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.50

Genel:
Animenin başlama ve bitişi çok başarılı olmuş. Ancak orta bölümler biraz sıkıcılık yapabilir. Büyü üzerine kurulu bir konusu ve hikâyesi olmasına karşın büyük bir oranda da nefret ve sevgi çıkıyor ortaya, umarım izlerken zevk alırsınız...

İyi Yanları:
Sağlam bir karakter ve oyuncu kapasitesine sahip... Bunun yanında da başarılı bir hikâye ve müziklere sahip. Renk kullanımı çok fazla değil. Oyuncular arası diyalog çok hoşuma gitti diye bilirim bir biri ile uyum mutlu ediyor izlerken...

Kötü Yanları:
Evet, her animenin kötü yanı olmayabiliyor ama bunda var maalesef. Teknik bazı çizimler çok fena yapılmış her ne kadar gözden kaçmayı başarsa da benim gözümden kaçamıyor işte. Bir de birlik halinde iken bu kadar başarılı bir gurup nasıl olurda birbirini yok etmek için bu kadar çaba harcar bir anlam veremedim. Bu senarist ne amaçlıyordu acaba açıkçası benim hoşuma gitmedi bu nokta daha mantıklı bir bölüm konulabilirdi...

Sonuç:
Evet, final gayet güzel olmuş bazı sahnelerde duygulanmamak için zor tutuyor insan kendini. Ben başarılı diyorum gerek müzik gerekse konu ve çizimler. Ha daha hoş olabilir miydi? Sanırım bu konu tartışılabilir ve benim fikrim daha iyi bir seriye izleyiciyi sıkmayan bölümler olabilir yönünde olacak...Yazar: Zagato
Tarih: 25/04/2006

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.17

Genel:
Genelde Shoujo tarzına önyargılı yaklaşsam da, izlenme oranlarına bakıp başladığım bu serinin müptelası olduğumu söyleyebilirim.
Konuya zaman zaman shounen ai esintileri karışsada bu tarz kavramlar dostluk-aşk-hayranlık arasında gidip geliyor.

İyi Yanları:
İlk aklıma gelen müzikleri. Yuki Kujihara gerçekten müthiş bir çalışma yapmış. Baştan sona dinlenebilecek bir OST'i var. Son derece iyi düşünülmüş, özgün bir konusu var. Konunun işlenişi ve ilerleyişi iyi ayarlanmış. Kesinlikle sıkmıyor.

Kötü Yanları:
Fedakarlık ve sevgi gibi temalar, zorla insanın gözüne gözüne sokuluyor. Bu beni zaman zaman sıktı. Sevdiğine kavuşup tekrar kaybetme temesına da sıkça rastlıyoruz. Sanırım bu da Shojo tarzından dolayı...

Sonuç:
Mutlaka izlemeniz ve arşivinize eklemeniz gereken bir anime.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Mushikaburi Hime
2. Spy x Family
3. Koukyuu no Karasu
4. Bubble
5. Kimetsu no Yaiba
6. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
7. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2023 Anime.GEN.TR