Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Hoshi no Koe Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Hoshi no Koe

Yazar: valkryei
Tarih: 17/01/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 7
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 8.00

Genel:
Çok kısa ve basit ele alınmış bir drama karşımızda. Gerçi yapımın meydana gelmesi de bir o kadar basit ve iki kişilik ufak bir ekibin çalışmalarıyla ortaya çıkmış. Çizimler daha önceden görmüş olduğum (Byousoku 5 Centimeter) ve (Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho) ile aynı, nede olsa aynı kişinin çalışmaları… Hatta o kadar benzer yönleri var ki konu bile aynı olarak adlandırılabilir.

İyi Yanları:
Çizimleri çok etkileyici keza şarkılar ve yumuşak gelen piyano sesleri de çok tatlı bir ortam oluşturuyor drama sahnelerinde. Uzay – zaman kavramının çok etkileyici ve gerçekçi bir şekilde ele alındığını söyleyebilirim.

Kötü Yanları:
Karakterlerin çizimleri biraz daha iyi olabilirdi. Ayrıca çok kısa olduğunu düşündüğüm yapım kurgusal olarak ta biraz zayıf olmuş.

Sonuç:
Herhangi bir şey beklemeden ve sadece izlemek için bile izleseniz o görsel çalışmaları beğeneceksiniz.Yazar: inispiritusen
Tarih: 18/10/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 6
Video: 7
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 7
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.00

Genel:
Makoto Shinkai’nin tamamiyle ev ortamında yaptığı, 2D ve 3D’nin bolca kullanıldığı, genel amatör ruhu oldukça tatmin edici dijital bir animasyon. Tüm film genç bir çiftin etrafında dönüyor ve galaksiler arası uzaklık, yıllarca birbirinden haber almak için beklemenin, karşılarına çıkan zorlukların ilişkilerini ne boyuta taşıdığı gözlemleniyor.

Anime, iki aşığın tek iletişim kaynağı olan Mikako Nagamine’nin cep telefonundan yolladığı mesajlar üzerine gelişmesi de bu kısa filmi daha da ilginç hale getiriyor.

İyi Yanları:
Konu ve kurgu oldukça ilgi çekici. Özellikle zaman mekan ikilemleri kurguda çok iyi kullanılmış. 2D ve 3D çizimler oldukça başarılı bir şekilde birleştirilmiş. Karakter çizimleri vasatın üzerinde ama özellikle dünyadaki arkaplanlar ve gökyüzü, hele ki ışık çizimleri gerçekten çok başarılı... özellikle bu noktada renklendirmeler gözalıcı.

Sokakların boşluğu, yağmur, bulutlu hava, tekrarlanan sahneler (tren geçişi-otobüs durağında bekleme-karmaşık telefon kabloları vb.) animedeki dramatik havayı, bekleyişi ve yalnızlık olgusunu güçlendirmiş. Kiraz çiçeği yaprakları zaten animenin vazgeçilmezi.

Bunun dışında; karakterler oldukça derin işlenmiş. Zaten animenin en büyük silahı da karakterlerin ruh hallerinin net bir şekilde aktarılması. Noboru Terao ve Mikako Nagamine’nin birbirlerine olan bağlılıkları, araya giren zorluklara karşı bile ayakta kalmalarını, kısıtlı iletişimlerine rağmen birbirlerini sevmekten hala vazgeçmemelerini sağlıyor.

Özellikle Mikako’nun mesajlarında kullandığı dil, Noboru’dan cevap gelemeyeceğini bilmesine rağmen iletişimini koparmama çabası gibi animedeki saplantısal gelişim izleyici üstünde etkileyici bir sunuma dönüşüyor ve aşkın ne olduğu konusunda düşünmesine neden oluyor.

Beni en çok etkileyen yanı ise; Makoto Shinkai saf sevgiyi romantik sözleri minimize kullanarak bize yoğun bir şekilde yaşatabilmesi...

Kötü Yanları:
-Dünyadaki sahneler ne kadar başarılı ise uzaydaki sahnelerde bir o kadar başarısız.
-Karakter çizimleri vasatın üzerinde.
-Mecha sahneleri keyifsiz ve aksiyon olarak zayıf.
-Uzaylı-Dünyalı savaşının nedenine çok üstün körü yaklaşılması.
-Başlangıcındaki kurgusal karışıklık.
-Hikayeye bir şey katamayan müzikleri.
-İnandırıcılığı olmayan görseller... (15 yaşındaki bir kızın mecha pilotu olması, 2050 yıllındaki giyim, cep telefonu, yaşam tarzı ve teknolojinin 2000 yılından bir adım öteye geçememiş altyapısı, Mikako’nun anime boyunca değişmeyen elbisesi)
-Özellikle kurgusal eksiklik hissini arttıran izleyiciyi tatmin edemeyen finali.

Sonuç:
Dram, romantizm ve insani duygular üzerine odaklanmış animelerden hoşlanıyorsanız, bu animeyi görmenizde fayda var. Bu noktada animenin ev yapımı bir aile çalışması olduğunu ve Shinkai’nin bu animede seslendirmeleri nişanlısı ile yapmış olduğunu da unutmayıp çok fazla bir beklenti içerisine de girmemek lazım. Yoksa animenin amatör tadını da sorgulamaya başlayıp anime hakkında daha fazla açık bulmakta mümkün.

Orijinal konusu, alternatif ve farklı dili değişiklik arayanlar için güzel bir tat olabilir. Özellikle Makoto Shinkai'nin tarzını beğenenlerin bence kaçırmaması gereken bir anime.Yazar: GxHero
Tarih: 18/06/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 8
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.00

Genel:
İzlenebilecek en romantik animelerden olup, beni ağlatan yegane animedir. Dünya ya tarsianlar saldırmış, büyük bir savaş çıkmıştır.iki arkadaşın arasında geçen konuşmaları, gittikleri yerleri, hayallerini anlatan kısa film tadındadır mikako'nun orduya girmesi ve hayallerindeki gibi macha kullanıcı olması ile uzayın derinliklerinde tarsianları arar bu arada tek ulaşım aracı olan sms ile görüşürler fakat her hyper drive'a girmesi ile mesajarın geç gitmesi ve birbirlerinden kopmasını anlatan oldukça güzel üç boyutlu bilgisayar efekleri ile süslenmiş ses ve müzikleriyle de damardan giren, acıklı hikayeye sahip 25 dakikalık anime.

İyi Yanları:
3D ve el çizimleri mükemmel iyi birbirine geçirilmiş göze hiç batmıyor konusu da çok harika.

Kötü Yanları:
Hiç hatırlamıyorum var mı ki öyle birşey. :D

Sonuç:
Genel kısımda yazdıklarım bir siteden alıntıdır ama bu yazıyı okuyup izlediğim bir anime ve yazanlara son derece katılıyorum izleyin!Yazar: capsicum
Tarih: 06/06/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.83

Genel:
Noboru ve Mikako ortaokuldan beri beraber aynı liseye gitmeyi hedefleyen bir çifttir. Bu esnada, dünya Tarsian adı verilen uzaylı bir ırka karşı amansız bir mücadele vermektedir. 2048 yılına gelindiğinde Birleşmiş Milletler, Tarsianlara karşı koyabilecek askeri yapılanmayı tamamlamıştır. Birleşmiş Milletler tarafından oluşturulan takip filosuna seçilen pilotlardan birisi de Mikako'dur. Böylece savaş bitene kadar mikako uzayın derinliklerinde Nobaru ise dünyadaki yaşantısına devam etmek zorundadır. Nobaru ve mikoko'nun arsındaki iletişim aracı sadece cep telefonlarından yolladıkları mesajlardır. Sıkılmadan heyecanla izlediğim bir bölümlük ova.

İyi Yanları:
Filmi izlerken Makoto Shinka'nin hayal gücüne şaşırmamak elde değil. Konusu ve gidişatı itibariyle güzel bir yapım. İki karakterin de duygu ve düşünceleri mükemmel bir şekilde bize hissettiriliyor insan sanki o duyguları yaşıyor gibi oluyor. Uzaylı tasarımları'nı saymazsak dünya kısmı bence güzel tasarlanmış gökyüzü yollar vs. Görüntü ve seslendirmeler de artı puan. İki kişi de birbirinden ayrı yerlerde olmalarına rağmen bağlarının kopmaması ve yıllar geçmesine rağmen birbirlerini sevmesi çok etkileyiciydi.

Kötü Yanları:
Yönetmen’in diğer filmlerinde de olduğu gibi finalinin tatmin edici bir şekilde bitmemesi ve hikâyede bazı kısımların eksik anlatılmış gibi olması kötü yanlarından biri. Ayrıca 1 bölüm daha yapıp film biraz daha toparlana bilirdi.

Sonuç:
1 bölümlük devamı şeklinde bir ova yapılsa çok iyi olurdu, ama film 2002 yılının yapımı olduğu için artık devamı olmaz sanırım. Makoto Shinkai'nin eserlerinden hoşlananların beğeneceği bir bölümlük ova. Ayrıca Biyosoku 5 centimetre filmini andırıyor. Fazla beklenti içine girmeden izlemenizi öneririm.Yazar: beyazm
Tarih: 04/06/2008

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 2 kişi (%66) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.83

Genel:
Genel olarak Makoto SHINKAI'nin klasikleşmiş çizgisini biliyorsanız artık bu animeyi de anlatmaya gerek yok, yani demek istediğim yine ayrılık ve hasret gibi konulara farklı ve gerçekten ilginç bir yaklaşımla bize hüzünü hüzünlendirerek anlatmayı iyi başarmış. Aslında sonraki yapımı olan Byosuku 5 cm üçlemesini daha önce izlemiştim ve bu iki filmin gerçekten birbirini andıran öğelere sahip olduğunu gördüm.

İyi Yanları:
Yukarıda bahsettiklerimin dışında tasarımlar ve çizimler renklendirmeler gayet başarılı. Sizi düşünmeye zorlayan zamanla oynama ve zamanın uzaklığı kavramlarına yaklaşımı gerçekten ilginç, ve düşündürücü. Makoto SHINKAI'nin hayal gücüne br kez daha hayran kaldım. Vermek istediği havayı ve etkiyi birçok eksiğine rağmen verebilen bir yapım olduğunu düşünüyorum.

Kötü Yanları:
İlk başta, uzay kısmındaki robot çizimleri ve 3 boyutlu tasarımlar biraz zayıf kalmış, birde sanki hikayenin sadece bir kısmı bize anlatılıyor gibi eksiklik hissediyorsunuz, yani tam bir derli toplu film havasından ziyade hissettirmek istediğini hissettirmeye çalışmış bir hava var.

Sonuç:
Drama-romantizm, hüzün tarzınız ise ve Byosoku 5 cm' den hoşlandıysanız, izlemenizi öneririm.Yazar: Edenknight
Tarih: 15/01/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 7
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.00

Genel:
Uzaktan yaşanan aşk temasına yenilikçi ve orjinal bir yorum getiren film Shinta Makato'nun ilk orta metrajlarından birisi ve belki de en iyisi. Galaksiler arası yaşanan bir aşk ve bekleyişin öyküsünü anlatan film, ana ikilinin ekseninde dönerken çevresel olayları sadece dekor olarak kullanıyor.Zaman kavramının ne kadar geniş ve akıl almaz olduğunu anlatırken iki insan arasındaki aşkın zaman karşısındaki sınavlarını ön plana koyuyor. Ve aradaki mesafeler ışık yılları bile olsa, insani bağların ne kadar güçlü olduğunu vurguluyor.

İyi Yanları:
Her Makato filminde olduğu gibi burada da başrol görsel dizaynların. Dünyamızdaki sahnelerde ince detaylara verilen önem müthiş bir gerçeklik hissi yaratırken,uzayda geçen sahnelerdeki yoğun 3d grafik kullanımı ve mecha aksiyonu beklenmedik bir bilim-kurgusal tat katıyor, karakter dizaynları ise tüm bunların gölgesinde kalırken animasyon fakiri olmaları sebebiyle de bekleneni veremiyorlar, ses ve müzik yine sade ve gerektiği yerlerde giriyor, iki karakterin farklı mekanlarda olmalarına rağmen kopmayan bağları etkileyici bir sunuma sahip, ayrıca yaşadıkları aşk/yalnızlık ikilemleri de görülmeye değer. Orjinal senaryo ve getirdiği farklı bakış açısı da görülmeye değer.

Kötü Yanları:
Vasat uzaylı tasarımları, dünyanın o hale nasıl geldiği neden bir savaş verildiğinin açıklanmaması, bunun yerine esas ikilye yönelinmesi estetik bir tercih olsa da bazı şeyler çok havada kalıyor ve bu atmosferi baltalıyor, sıkıştırılmış izlenimi veriyor ve final yine bir boşluk hissi yaratıyor.

Sonuç:
Farklı senaryolar arayanlara biçilmiş kaftan bir film, zengin görselliği ve sürükleyici anlatımıyla öne çıkan yapıt 25dk ya ne kadar fazla duygu sığdırılabilir dersi veriyor adeta, içerdiği sci-fi ve action kısımları da tatmin edici ve filmin eğlence dozajını arttırıyorlar, anime-severler kaçırmasın.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Kanojo to Kanojo no Neko
2. Claymore
3. Brynhildr in the Darkness
4. Fist of the North Star
5. Recorder to Randoseru
6. A.D. Police
7. Jormungand

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR