Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Kiba Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Kiba

Yazar: takezo
Tarih: 01/09/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.83

Genel:
Zed yaşadığı Calm şehrine ait olmadığını hisseden ve başka bir yer arayışında olan güçlü bir çocuktur, nitekim haklıdır da. ait olduğu yere vardığında da kendisi ve asıl dünyası hakkında arayışlarına başlar.

İyi Yanları:
-Gerçekten müzikleri çok iyi olan bir yapım.
-Karakter tasarımları başarılı, nasıl bir karaktere sahiplerse giyim tarzları da ona göre değişiyor.
-Spiritlerin tasarımları da başarılıydı, başta Amil Gaul olmak üzere 'key spritler' iyi tasarlanmışlardı, aynı şekilde Zed'in Lambus'u da.
-Seslendirme iyiydi.
-Joust adlı Shard Caster turnuvalarının oldukça heyecanlı keşke daha uzun olsalardı.

Kötü Yanları:
-Başlarda Mikki karakteri maceranın içindeyken sonraki birkaç olaydan sonra hikayeden koptu.
-Karakterlerin bazılarında ani kişilik değişikliği oluyor.
Göze batan bir kötü yanı yok zaten.

Sonuç:
Kiba kendini sıkmadan izlettiren fantastik bir shounen, izlemenizi tavsiye ederim.Yazar: mataraman
Tarih: 22/06/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.83

Genel:
Genel olarak güzel, izleten, sürükleyen bir animeydi. Yer yer göze batan yada hoşuma gitmeyen yanları olsada 2 gün gibi bir sürede bitirip arşivime attım

Herşeyden önce Zed diye bir karakter yaratmışlar ki sadece bu yüzden bile bu anime izlenir

İyi Yanları:
Müzikleri oldukça iyiydi, özellikle aksiyon bazlı bir anime olarak çok güzel parçalara sahipti. (tabi bir Shinkyoku Soukai Polyphonica kadar falan olamaz ama yinede çok güzeldi yani)

Çizimleri, animasyonları yılına göre çok iyiydi. Ancak en mutlu olup takdir ettiğim yanı özel spiritlerin çıkarken abartıya varacak uzatmaların olmamasıydı. Güzel bir müzik eşliğinde hoş bir animasyonla, sıkmadan baymadan çıkıp izlettiler

Hikayesi ilginç ve basitti. Basitliği yorulmadan ve animeye tam olarak adapte ederek izlememi sağladı, gereksiz bilgiler, uzatmalar vs. ler yoktu çok iyi bir dizayn söz konusuydu.

Karakter kısmına gelince derin bir nefes alıp başlamak lazım. Bugüne kadar 3000gb ı aşkın anime/manga izlemişliğim/okumuşluğum vardır. Ki en sinirime dokunan şey oldukça karizma, etkileyici hatun karakterlerin bolluğa karşın erkek karakterlerdeki pısırık, utangaç ve karizma yoksunluğuydu. Zed karakteri tavrı vs ile defalarca saygımı kazandı, hayran bıraktı. Tabi yan karakterlerde oldukça iyi idi hepsini tek tek yazsam okumaya dermanınız kalmaz :)

Seslendirmeside oldukça iyiydi. Özellikle savaşın, aksiyonun bol olduğu sahnelerde karakterlerin nidalarıyla coşup, drama/duygusal sahnelerde ise onlarla üzüldüm

Kötü Yanları:
Şahsi görüşüm olarak ilerleyen bölümlerde olayların biraz suyu çıkıyor Zed'in düşman bölgelerde elini kolunu sallayarak gezmesi, önüne geleni pataklamasını birazcık abartmışlar. Tabi Zed in spiritini göz önünde bulundurur isek pek abartı diyemeyiz ama nedense gözüme battı (yan karakterleri özledim)

Sonuç:
Her şekilde ayırdığınız zamana değecek bir seriYazar: heartquake
Tarih: 03/06/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Zed,Calm şehrinde yaşayan 15 yaşında bir çocuktur.Çevresindeki yetişkinler tarafından hep sorun çıkaran biri olarak görülür.Hayatta olan tek akrabası annesidir ve onun da akli dengesi yerinde değildir.En yakın arkadaşı Noa fiziksel olarak zayıf bir çocuktur ve her zaman Zed'e özenmektedir.Zed ise hep başka bir yere ait olduğunun hissiyle yaşamakta ve bu yüzden hıncını çevresinden çıkarmaktadır.Herşey Zed'in başının şehirde belaya girmesi ve kaçarken önünde açılan bir boyut kapısı görmesiyle başlar.Boyut kapısından dev bir ışık halesi gelir ve meleğe benzeyen bir varlık görünüp tekrar geçide girer.Zed tereddüt etmeden geçide dalar ve kendini Shard Caster denilen insanların mücadele ettiği bir dünyada bulur.Zed'in arayışı ise henüz noktalanmamıştır.İçindeki büyük gücün,yani Amil Gaoul'un farkına vardığında kendini ve amacını sorgulamaya başlayacaktır.Dünya ise büyük bir savaşın içine çekilmektedir.Zed bu mücadelede rolünü keşfe çıkar.

İyi Yanları:
30'un üzerinde anime izledim ama hiçbirinde bu animede aldığım tadı alamadım.Tengen Toppa Gurren Lagann'ı tenzih tutarak söylüyorum,diğer izlediğim bu tarz animeler çok çok zayıf kaldılar Kiba'nın yanında.Zed,Noa,Hugh,Roia,Jiko,Sagiri karakterleri gerçekten bir animenin içinde olması gereken başlıca karakterler.Onların olaylara bakış açılarındaki farklılıklar,arzuları,bu arzularını elde etmek için izledikleri yollar gerçekten Kiba'yı farklı bir boyuta taşıyor.Zed'in annesiyle olan hikayesi ise bambaşka bir fazlalık.Anime'nin ne kadar sert bir yapısı ve bakış açısı olduğunu gösteriyor.

Bu animenin müzikleriyle ilgili hiçbirşey söylemeye gerek yok."Bence kötü veya daha iyi olabilirdi" gibi yorumlar yapan insanlar olursa onların müzik kulağından yada müzik anlayışından şüphe duyarım.Özellikle "Fate" isimli parça gibi bir parça hiç bir animede kullanılmadı şimdiye kadar.Özellikle Amil Gaoul'un ortaya çıktığı anlarda kullanılıyor bu parça.

Animenin hikayesi enfes.Yine kimileri bu animeyi Shaman King'le vb animelerle karşılaştıracaklardır eminim.Hiç alakası yok! Kiba bu türün en iyisi olarak öne çıkıyor.Felsefesi başlı başına yeterli zaten."Güç ne içindir? , büyük güç insana ne kazandırır?,insan büyük güçs ahibi olmayı neden ister , büyük güç beraberinde ne tür sorunlar getirir?" Bu soruları sorup cevaplamaya çalışıyor Kiba ve çok da başarılı oluyor.

Ve hangi anime de böyle bir final bulunabilir...

Kötü Yanları:
Malesef spirit'lerin çeşitliliği az olmuş.Aynı spiriti 30 kere farklı kullanıcılarda görebiliyorsunuz.Keşke daha özelleştirselermiş.
Bir de kurgulanış da ufak tefek sorunlar yaşanmış.Hikaye bazı yerlerde uzun sıçrayışlar yapıyor.Bir an önce dünyanın öbür ucunda olan adam bir an sonra olayların içinde görülebiliyor.Hikayeyi hızlandırmak için yapmışlar belki de ama insana öh be dedirtiyor.

Spoiler:
Ginga'yla Task Lordunun kapışması sırasında sevgilimi sen öldürdün,hayır ben öldürmedim gibi bir replik geçiyor.Tam o sırada aralarına bir anda girip "evet o öldürmedi ben gördüm" diyen adam bana,"evlenemessiniz,siz kardeşsiniz" diyen adamı hatırlattı saatlerce güldüm.Çok arabesk..


Sonuç:
Sonuna kadar hiç sıkılmadan keyifle izledim.Hatta biraz arası soğuduktan sonra tekrar izlemeyi düşünüyorum.Bir anime daha ne kadar iyi olabilir.Çok güzel bir yapım.Yazar: AmilGaul
Tarih: 02/06/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.50

Genel:
Yaşadığı dünyadan başka bir dünyaya ait oldugunu hisseden Zed Adındaki bir çocugun hikayesini anlatıyor.

İyi Yanları:
Açıkçası dizide Spirit Shardlar çok hoşuma gitti. Savaş sahneleri ve AmilGaul diziyi cidden sevdiriyor.AmilGaul ortaya çıktıgında çalan müzik zaten insanı öyle bir heyecanlandırıyorki animeye dalıp gidiyorsunuz.

Kötü Yanları:
Herkesin AmilGaul un pesinde olması cidden insanı sinir ediyor sonlara dogru.Resmen çıkarıp benim veresim geldi AmilGaulu.

Sonuç:
Tatmin edici bir sona sahipti anime açıkçası bitiş olarak uzun zamandır hiç bir anime beni böyle sevindirmemişti.Herkese tavsiye ederim açıkçası AmilGaul u görmeniz gerekir :)Yazar: hero_44
Tarih: 17/03/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 7
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 7
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.83

Genel:
Konu itibariyle izlediğim ilginç animelerden biriydi.Tüm bölümleri üç günde indirip izleyebildim.Hikaye Zed adlı kahramanın kendi dünyasından nefret etmesiyle baslıyor.Sürekli kendini başka bir dünyaya ait sanıyor.Bir gün nitekim bu istegi oluyor ve hayatını degiştirecek baska bir bir dünyaya yolculuga cıkıyor.tum seri boyunca bu dünyadaki maceraları anlatılıyor.

İyi Yanları:
Serinin tum acılış kapanış sarkıları cok iyiydi.Aksiyon sahneleri oldukça güzel.Herkesin kendine ait shard casterlerinin olması ve bu canavarların cizimleri gercekten ilginçti.Zed in sahip oldugu Amili Goulu adlı shard caster tip olarak cok hoştu; Amili Goulu un her ortaya cıkmasında calan müzik insanı cok etkiliyor.

Kötü Yanları:
2006 yılına göre daha parlak ve cekici karakter cizimlerine sahip olmalıydı.Hikaye anlatımında yer yer boşluklar var.Hikaye geniş bir alana yayılmışken sonuç icin acele ile toplanmış gibi bir hava sezdiriyor.Bu anime icin 51 bölüm fazla olmuş bence.Karakterlerin jest ve mimikleri yok denecek kadar az.Bide her kesin doguştan sahip oldugu işaretler ve vucutta degisik yerlerde bazı tuhaf oyukların shard caster ve büyü kullanmalarını saglaması hiç hoş olmamış.Daha basit yapılabilirdi.

Sonuç:
Sonuç olarak izlenilebilir.Zaman gecirmek ve tuhaf fantastik cizimler görmek isterseniz ilgi cekici bir yapım denilebilir.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR