Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Last Exile Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Last Exile

Yazar: UMASO
Tarih: 23/06/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 6
Hik.-Anlat.: 4
Karakter: 5
Tasarım: 6
İzlenebilirlilik: 5

Genel: 5.50

Genel:
Savaş gemileri, deniz savaşları, yüksek teknoloji; Star Wars'a, tarihe gönderme. Böyle bir harçı hakkıyla karabilselerdi bu animenin bende çok özel bir yeri olurdu. Aynı firma, aynı dönem; bir Samurai7 bakıyorum bir Last Exile'a, becerememişer. Samurai7 çok iyi filmin yeniden yorumu. Basit konu, güzel anlatım. Last Exile ise karmaşık konu kötü anlatım.
Hiç bir mesaj yok. insanın içini açıtan bir sahne yok. En kötüsü digital efektleri GONZO'nun bu kadar kötü yapacağını beklemezdim.

İyi Yanları:
Animenin açılış ve kapanışları daha iyi bir yapıtı hakediyor. Merakınızı gidermek için izleyin. Dediğim gibi introsu, endingi 26 defa dinlemek keyifli oluyor.
Ayrıca Star Craft II'de Jim Raynor'un düşman gemisini gördüğü andaki tepki Silvanının Kaptanın verdiği tepkiye benzettim.

Kötü Yanları:
Senaryo çok başarısız. Animenin bağlandığı yer çok yetersiz. Yönetmen az konuşun, melankolik tiplerin karizmatik otorite olacağını zannetmiş. Sempatik karakterler var ama altı doldurulmamış. Venship pilotları dizi boyunca turist gibi geziniyorlar.
Dizi kısaca ruh hastası bir kadının arasıra gülerek kötülük yapmasını anlatıyor.
Dizi boyunca uçan taşıtlar, bulutlar insanın aklına Miyazaki'yi getiriyor. Keşke ustanın eli değseydi.

Sonuç:
Silvana gemisinin olduğu ve bazı savaş sahneleri fena değil. Animenin bazı yerleri aklınızda kalacaktır.Yazar: Woodpecker
Tarih: 04/11/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 7
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.33

Genel:
İzlediğim ilk animelerden biri olduğu için bu serinin bende ayrı bir yeri vardır.Yıllar sonmra izlediğimde de aynı hazzı alabildiğim nadir animlerdendir.

Hikaye Claus Valca ve Lavie iki van-ship(gök gemi) pilotu üzerinde dönüyor.Bu ikili birgün bir görev sırasında Alvis adında gizemli bir kızı kurtarırlar ve bu tesadüf onları hiç beklemedikleri olayların içine sokar ve kendilerini farkında olmadan çok büyük bir tehlikenin içinde bulurlar.

İyi Yanları:
Kullanılan müzikler oldukça iyi özellikle bitiş şarkısı olan Over the Sky'ın animeyi izledikten uzun zaman sonra bile kendisini dinlettirebilen bir özelliği var.

Bunun dışında çizim ve grafikler ve karakterlerin seslendirilmesi başarılı.

Alex Row ve Dio Eraclea gibi orjinal karaktere sahip.Özellikle Dio serinin mizahi tarafını kendı başına sırtladı denilebilir.

Kötü Yanları:
Hikayenin anlatım tarzı bir yerden sonra sizi sıkabiliyor.Olayların hızlı gelişmesi ve bazı soruların final bölümünden sonra bile yanıt bulmaması buna ek olarak gösterilebilir.

Sonuç:
Artısı eksisinden fazla olan ve konusu itibariyle de ilginç bir anime,izleyin derim.Yazar: Shirabuki
Tarih: 01/09/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 5
Karakter: 7
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.17

Genel:
Animede uçak muçak görünce bi de işin içinde Gonzo'nun olduğunu görünce hadi izleyim dediğim bir anime.

İyi Yanları:
Çizimleri çok güzel ve gerçekci.
İlk defa en alakasız karakterin bile süper gücü olmadığı bir anime gördüm.
Müziklerini de güzel buldum.
Ve kimse sevmese de Alex Row'u çok sevdim (Crispin Freeman seslendirdiği için olabilir)

Kötü Yanları:
1 bölüm 2 bölüm 3 bölüm derken kendi kendinize eeeh nerde bu animenin aksiyonu macerası demeden geçemezsiniz.
Konuşmalar o kadar uzun ve o kadar sıkıcı ki bu sahneleri izlerken elinize bi tekken 5 almanız gerekebilir.

Sonuç:
Zamanınız varsa izleyin denebilecek bir anime.Yazar: wiki sophie
Tarih: 18/10/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 7
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 5

Genel: 7.67

Genel:
Claus ve Lavie'nin babalarından kalan Vanship'le yaptığı mesaj teslimi sırasında bir anda kendilerini bir savaşın ortasında bulmasıyla başlıyor maceraları.

İyi Yanları:
Claus ve Lavie'nin aşk yaşamaması güzel. Çünkü birbirlerini kardeş gibi seviyorlar. Bunun üstüne aşk olsaydı saçmalık olurdu. Tatiana'nın otoriterlikten sakin yapılı birisine dönüşmesi artı bir özellik. Hele de Mullin tam adamımdı. Komiklik ararsanız onda bolca mevcut.
Spoiler:
Mullin Dunya aşkı daha güzel olmuş. Sonuçta mutluluğuna kavuştu.
Sophia'mın göründüğünden farklı biri olması beni şok etmişti ama gayet güzel işlenmişti. Claus'un Vanship kullanma yetenekleri süperdi. Dio tam karizmatikti. Son bölümde kendine gelmesi gayet anlamlıydı. Vincent karakteri beni çok etkiledi. Sözünde duran, cesur, açık sözlü. Lavie'nin annesel tavırları hoştu. Alwis çok tatlıydı. 3D çizimler animeye değişiklik katmıştı.
Spoiler:
Alex uğursuzunun ölümü süperdi. Sophia'm tarafından öldürüldü :D. Gerçi kendisi Alex'in orada olduğunu bilmiyordu ama bilmemesi daha iyi olmuş.
Suyun önemi güzel vurgulanmış.

Kötü Yanları:
Kesinlikle Alex. Aynı Hıyarlı Baba gibi davranıyor. Adam bir bölüm dışında hiç gülmüyor. Yanındakilere çok acı çektirdi ama bunu canıyla ödedi.
Spoiler:
Ne güzel Sophia Silvana'dan ayrılmıştı ama niye döndü ki o uğursuz gemiye.
Claus'un sonraları Lavie'ye karşı ilgisiz tavırları olmamış. Fazla koyu renkler kullanılmıştı. Konunun başlarda sıkıcı olması.

Sonuç:
3D'li gösterimleri seviyorsanız izleyin derim.Yazar: hero_44
Tarih: 17/06/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.17

Genel:
Bir televizyon kanalında ara bölümlerinden birine denk gelip iki bölüm izlemiştim; seri hoşuma gidince netten tüm bölümlerini izledim. Gonzo yapımları içerisinde en çok hoşuma gidenin bu seri oldugunu söylemek isterim. Konu olarak gerekli bilgi tanıtımda mevcut bu açıdan spoiler içerek yada anlatılacak bir şey söylemeye gerek yok.

İyi Yanları:
En iyi yanı kendine has orjinal karakterleriydi bence. Özellikle Lavie, Dio ve Mullin adlı askerin kişiliklerine hayran kaldım. Gökyüzü çizimleri ve yer yerde gördüğümüz üç boyutlu grafik ve çizimlerlede seri daha da renkleniyordu. Seride toprak pek fazla görmüyoruz onun yerine karanlık bir ortam ve yer yerde bem beyaz bulutların arasında gemileriyle uçan insanları görüyorduk. Özellikle vanship çizimleri çok ilginç ve hoştu.Olayların başlangıç seyrinden çıkıpta daha çok savaş boyutunu aldığı sahnelerden itibaren aksiyon ve heyecan artıyor. Suyun kalitesini ve kıymetini arttıran ilginç bir yapımdı. İnsanlar su savaşı yapıyorlardı yakın gelecekte, bunların bizimde başımıza geleceği mutlak. Seriye göre çok uzun zaman önce kolonileşmiş bu dünyada iki krallık vardı ve bunları yöneten üstün ırk Maestro bulunuyordu. Dünyanın kaymağını onlar yiyordu, posasını insanlara veriyorlardı. Her ne kadar başta sevmesemde Maestro'nun ilerdeki kralı olacak Dio'nun Claus ve arkadaşlarının yanında değişmesi ve insan olma yolunda olgunlaşması izlerken zevk almanızı saglayacak. Seride arka planda bir karakter olsada Mullin'in kısada olsa yaşadığı aşk görülmeye degerdi.
Spoiler:
Mullin son savaşta öldü olarak görüyoruz Dünya adlı sevdiği kız oturup ağlıyordu.Ama seri sonunda tüm dostları ile birlikteydi.Tarlada boynunda çocuğu ile dolaşırken görünce çok sevinmiştim.
İnsanların Maestro'nun baskısından kurtulmak için Exile adlı herşeyi yapabileceğine inanılan koloni gemisini bulup kurtulmak istemeleriyle ve bu aşamaya gelene kadarda kendi aralarında yaptıkları savaşlar sonucunda birleşmeleri ve ortak hareket etmeleri seri içerisinde aşamalı ve çekici bir anlatımla sunuluyordu. Son olarak oldukça tatmin ediciydi Lavie ve Claus acısından özellikle.

Kötü Yanları:
Serinin kötü yanları şarkılarıydı, ilk başta insanda bir his ya da sürekli dinleme isteği uyandırmaktan son derece uzaktı.
Spoiler:
Luciola'nın Lord Dio'yu kurtarmak için yaptığı onca şeyden sonra Dio'nun bilinçsizce arkadaşı Claus ile savaşması ve bilinci yerine geldiğindede Luciola'yı yanında göremeyince delirip gemisinden düşmesi çok saçma olmuştu. Aklıma neden Luciola bunu kurtardı diye sormak geldi. Başlarda sevmesemde en sevdiğim karakterlerden biri olmuştu.
Birde 18. ve 19. yüzyıllarda İngiliz tarzı savaşların savaş gemileri aralarında da yapılması çok saçma geldi. Amacın gemiyi düşürmek o kadar silahın var mürettabatı dışarı çıkarıp tek kurşunlu dolmalı silahlarla savaştırmanın ne anlamı var. İnsanları telef etmekten başka birşey değildi.

Sonuç:
İzlenmesi gereken son derece güzel bir yapım herkese tavsiye ederim.Yazar: valkryei
Tarih: 30/11/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 5
Video: 10
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 8.00

Genel:
Pek fazla yorum yapılmayan bir yapım her nasılsa ama şuna inanırım ki birçoğumuz izlemişizdir. Konu itibarıyla biraz bilindik savaş barış, biraz da bilmediğimiz bir dünya var karışımızda. Hikâye basit bir biçimde işlenmiş ancak derinlemesine içine alıyor izleyiciyi ve kopamıyorsunuz.

İyi Yanları:
Seriyi, nasıl bir şey bu diyerek izlemeye başlıyorsunuz. Çünkü öyle tahmin ediyorum ki şimdiye kadar bu kadar güzel ve başarılı 3D’ ile çizilmiş su ve bulut görmemişsinizdir. Karakterlerin çizimleri, kullanılan tatlı koyu tonlar ve renkler sıcacık bir ortam oluşturmaya yetiyor. Serinin temposu hiç düşmüyor, sürekli bir heyecan ve aksiyon içeren bir sahne oluyor. Karakterler arası duygular ve diyaloglar tam olması gerektiği şekilde, yani neredeyse gerçek bir olaymış gibi işlenmiş.

Kötü Yanları:
Aslında müzikleri demek istiyorum, nitekim seri çok heyecanlı ve tempolu ama aynı heyecanı, tempoyu müziklerde göremiyoruz. Eğer istenseydi daha farklı bir sanatçı ve yapımcıyla çok daha güzel bir müzik ve şarkı kombinasyonu ortaya çıkardı, yani Latince şarkılar söylenseydi hiç fena olmazdı. Konunun kurgulanışı bence bazı noktalarda pek başarılı oturmamış; birkaç soru işareti oluşuyor kafamızda! Birde ana karakterler dışında pek fazla karakter işlenmemiş ve bunu sonucu olarak da biraz kısa bir seri olmuş, zira karakter yönünden çok zengin bir kadrosu mevcut.

Sonuç:
Sonuç olarak zaten yukarıda genel olarak bir şeyler yazdım. Ama siz siz olun, o su ve bulut çizimlerini mutlaka görün…Yazar: poet94
Tarih: 07/08/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.83

Genel:
Gerçekten insanda merak uyandıran bir anime. İnsan kedinisini izlemekten alı koyabiyor.Bilimkurgu ve macerayı seven insanların bu animeyi izlemesini tavsiyeederim.

İyi Yanları:
Müzikleri, efektleri her şeyiyle çok güzel.

Kötü Yanları:
Biraz karışık ama karışıklık kötü olduğu anlamına gelmez. Biraz kafa yorarsan anlıyorsun.

Sonuç:
Bilimkurgu ve macerayı seven insanların bu animeyi izlemesini tavsiyeederim.Yazar: shinichi_fan
Tarih: 05/08/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 8.33

Genel:
Gerçekten sıra dışı bir anime konu itibariyle ve çizimleri ile insanı kendine çekiyor

İyi Yanları:
anlatı tarzı, müzikleri, karakterleri, hepsi

Kötü Yanları:
ağır bir konu anlamak zor biraz ancak bunun kötü bir yan olduğunu düşünmüyorum

Sonuç:
gerçekten izlenmesi gereken bir anime neyseki hem türkçe hem de japonca türkçe alt yazılı seyredebiliyoruzYazar: Gorath
Tarih: 31/03/2006

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 7
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.83

Genel:
Grand Stream...

Nedendir bilmiyorum ama beni derinden sarsan bir nokta. Animede her Grand Stream'e girişlerinde heyecanla neler olacak diye bakıyordum, gözlerimi ayıramıyordum.

Ne etkileyici bir hikayeydi o öyle? Şarkılar ve açılış şarkısından önce her bölümde olan o ön giriş gerçekten insanı sarsıyordu. Cloud ve arkadaşlarının o duygu yüklü macerasını tekrar tekrar izlemek istiyor insan.

Ayrıca Van Ship ler üzerine o kadar güzel bir anlatım var ki ve sıra tabanlı savaşlar... Gerçekten harika bir anime...

İyi Yanları:
Shuntaro Okino'nun yapmış olduğu açılış şarkısı, çok güzel ve aynı şekilde Over The Sky isimli Hitomi Kurioshi parçası da, açılış şarkısı Cloud Age Syphony den bile kaliteli... Şarkıları insanı sarsıyor, çizimler kaliteli ve hikaye anlatımı çok etkileyici, karakter tasarımları çok iyi...

Kötü Yanları:
Anlatım ortalarda bir ara donuklaşıyor. Bu donukluğu neyse ki çabuk gideriyor.

Sonuç:
Anime herkesin izlemesi gereken bir anime. Van Shiplerle gökyüzünde süzülmeye hazır olun.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Kanojo to Kanojo no Neko
2. Claymore
3. Brynhildr in the Darkness
4. Fist of the North Star
5. Recorder to Randoseru
6. A.D. Police
7. Jormungand

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR