Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

X Hakkında Yorumlar

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Anime'nin Adı: X

Yazar: mokinag
Tarih: 11/08/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.50

Genel:
Gerçek bir efsane! Seri boyunca bir efsane dinler gibi oluyorsunuz. Kader üstüne yoğun bir şekilde düşülmüş. Anime genellikle aynı kavramlar etrafında dönüyor. Farklı amaçlar için yapılan bir savaşı anlatan güzel bir seri.

İyi Yanları:
İnsanı kendine bağlıyor rahatlıkla. Savaş sahneleri gayet güzel. Karakterler çok sağlam, tasarımları gayet güzel olmuş. Müziklerine bayıldım zaten! Hem OST’leri, hem açılış-kapanış, hem de arka plan müzikleri çok güzel. Serinin genel havasına çok uygun. Seslendirmeler çok güzel. Özellikle Tomakazu Sugita’ya çok şaşırıyorum. Sesini Subaru’nun karakterine çok iyi ayarlamış.
Hikâye çok iyi. Hem eğlenip hem de duygulanıyorsunuz. Ayrıca hiçbir karakterin kötülük ya da iyilikle donatılmaması güzel olmuş.

Kötü Yanları:
Konu biraz basit, gerçi animenin gidişatı basitliği biraz ortadan kaldırıyor ama insan yine de biraz yadırgıyor. Çizimler bazı sahnelerde iyice bozuluyor.
Kamui Kotori’yi severken birden eşcinselliğe kayar gibi olmuş. “Bu da ne şimdi?” dediğiniz sahneler var. İnsanın kafası karışıyor. Bu kadar savaş olurken, halktan kimin haberi var kimin yok iyice karışmış.

Sonuç:
Bence çok iyi bir CLAMP klasiği. Hayatımda ilk kez mutluluktan ağlamama sebep olan bu seri beni çok etkiledi. Bence izlemek kesinlikle zaman kaybı değil. ^-^Yazar: hero_44
Tarih: 15/03/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.67

Genel:
Son izledigim Clamp serisi olan X konu itibariyle pek cok animeyle örtüsüyor.İyilikle kötülüğün savasınını anlatan bir hikayeye sahip olması izleyiciyi etkilemekte.Hikayede bazı karakterler kötü olarak karsımıza cıksada hepsi özünde iyi kişiler.Hikayede ki tek kötü karakter kaderdi.Daha önce hicbir anime kaderin üzerinde bu kadar duruldugunu görmemiştim.Hikayedeki yedi mühür ve yedi melegi bir araya getirme calışmaları ve tanrıyı uyandırma calışmaları bana Fushigi Yuugi adlı animeyi hatırlattı.

İyi Yanları:
Filmin acılış sarkısı oldukca güzeldi içerinde gecen bazı müziklerde fena sayılmaz.Karakter cizimleri oldukça iyiydi heleki bundan önce bir başka Clamp serisi olan XXX Holic i izlemisseniz.Her karakter icin özel bölümlerinin bulunması; bu bölümlerde diger yan karakterlerin gelişimleri ve geçmişleri hakkında bilgi vermeleri güzel olmuş.Seride benim en cok hosuma giden Sorata karakteriydi sürekli neseli ve espirili.

Kötü Yanları:
Anime bazı cizimler orantısız olmuş aynı nesnelerin sürekli boyutları degişiyordu.
Filmde asırı sekilde verilen duygusalık ve dram insanı izlerken rahatsız edebiliyor.
Spoiler:
Filmde Sorata ve Arashi nin aşklarının mutlu sonla bitmesini istiyor insan ister istemez.Araşhi askı icin kaderi degiştirip Sorata nın kenisini kurtama pahasına canını vermesine engel olmak icin karsı tarfa geçmesi ilk başta pek cok izleyicinin canını sıkabiliyor.Sonradan aşklarının üstün gelmesi ve Sorata nın kader yazgısı olarak Araşhiyi kurtaması ve canını vermesi beni cok üzdü.Savaş sırasında pek cok karakterin ölmesi hazırlanan sonu yetersiz kalıyor.Mutlu son diyorlar ama kimin için?


Sonuç:
Clamp serilerinden hoşlanıyorsanız etkileyici bir yapım diyebiliriz.Sadece vakit gecirmek icin izlenebilir diyememyiz.İzledikten sonra insanda etki yada bir eksiklik bırakabiliyor.Yazar: valkryei
Tarih: 27/12/2007

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.17

Genel:
Clamp eserlerini seven ve ilgiyle takip edenler için yine muhteşem bir yapım. Gerek konu gerekse kurgu izleyiciyi tatmin ediyor. Dünya ve cennet güçleri arasında yaşanan savaşı ele almış bir yapım.

İyi Yanları:
En belirgin özellik kendini kurguda gösteriyor. Hikâyede meydana gelen duygu yoğunluğu, karakterlerinde başarılı performansları sayesinde anlatılmak istenen bütün duygular bölümlerde kendini gösteriyor. Çizim tekniği sayesinde çok düzgün şekiller ve tasvirler ortaya çıkmış. Müzik de seriye çok iyi uyum sağlamış durumda, kullanılan renk karışımları ve ara ara gördüğümüz tonlamalar da seriye istenen kasvetli havayı vermeyi başarmış doğrusu…

Kötü Yanları:
Bazı bölümlerde bölüme eşlik eden müzikler pek hoş gelmiyor. Ayrıca birkaç ufak çizim ve ışık hatasını da gördüm (çizilen kılıçlar hiç orijinal boyutta durmuyor sürekli büyüyorlar veya ufalıyorlar). Karakterlerin neden sürekli taraf değiştirdikleri konusunda hala bir anlam çıkara bilmiş de değilim, sanırım bu nokta biraz havada kalmış…

Sonuç:
Şimdiye kadar izlediğim birçok Clamp eserinde aynı teknik çizimler ve benzer hikâyeler gördüm. Sanırım farklı bir şey ortaya çıkmayacak. Bu söylediğim seriyi kötülemek amacı ile değil; aksine gayet hoş ve bir o kadar da duygusal bir yapım. Elinize geçerse görmenizi isterim…Yazar: caspian
Tarih: 12/09/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
İzlediğim en güzel animelerden biriydi. Konu aslında dışarıdan bakan biri için klişe, ama konuyu işleyiş tarzı bu klişeliği ortadan kaldırıyor.

İyi Yanları:
Karakterler çok iyi işlenmiş. Savaş sahneleri çok etkileyiciydi. Normalde bir karakteri seviyorsam seviyorumdur ya da hiç sevmediysem bu değişmez. Ama X'te farklı oldu.
Spoiler:
Yuuto'yu başlangıçta sevmemiştim mesela ama öldükten sonra onun için çok üzülüyorsunuz.
Müzikleri çok güzeldi. Dinlerken hayranlık uyandırıyor. Özellikle duygusal bir sahne arkasındaysa. Seslendirme çok iyi. Karakterlerden biri yaralıysa sanki seiyuunun kendisi de acı çekiyormuş gibi düşünüyorsunuz.

Kötü Yanları:
Spoiler:
Kotori'nin ölümü çok erken oldu. Daha sonraki bölümlerde olabilirdi
On sekizinci bölümden sonra Kamui'yi daha az görüyorsunuz. Daha sonra birden çıkınca size yabancı gibi geliyor. Ve izlemeden önce de gördüğüm resimlerden aldığım karar şu: Acayip geniş omuzlara sahipler! Özellikle Fuuma. Abartılı olmuş biraz. Yuuto da aynı şekilde. Bunun dışında çizimlere diyecek kötü bir sözüm yok.

Sonuç:
Kesinlikle izlenmeli. Animeler arasında bir efsane.Yazar: inispiritusen
Tarih: 23/03/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 7
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.33

Genel:
Klişeleşmiş iyi ve kötü savaşı. Karışık gibi gözüken ama sade bir şekilde ilerleyen bir hikaye.

İyi Yanları:
Arka planlar çok başarılı. Arka planın yaşayan, bilinen bir mekan olması daha özenli bir çalıştırma gerektirmiş. Tokyo şehrinin ayrıntıları ve detayları çok başarılı. Renkler ve teknoloji iyi. Müzikleri de filme uyum sağlamış. Oldukça başarılı.

Kötü Yanları:
İşin psikolojisine fazla girilmemiş. Filmdeki ana karakterler dışında kalanların duyguları biraz es geçilmiş. İnsanların hisleri, binalar yıkılırken insanların kaçışmaları, toplumun bu savaştan duyduğu hislerin hepsi pas geçilmiş. Hikaye bir grup içinde gerçekleşip bitiyor.

Dünyayı koruyanların neden koruduğu, yok etmek isteyenlerin neden yok etmeye çalıştığı belli değil. Bir emir alınmış, sabit fikir gibi uygulanıyor. Ben bu noktalarda yapaylık sezdim.

Bu noktada mesela cennetin koruyucularının tekrarladıkları dialoglar var.

"Dünyanın ne olacağı umrumda değil fakat bu şehirde sevdiğim insanlar yaşıyor ve sevdiklerimi korumalıyım"

Açıkçası bana garip geldi.

Cennetin ejderlerinde bazı karakterlerin aile yaşantılarını belirleyen dialoglar var ama dünyanın ejderlerinden hiç biri hakkında (sosyal yaşantılarının) bir ipucu bulamıyorsunuz.

Bu da karakterler yüzeysel geçilmiş hissi veriyor.

Sonuç:
Filmde Tokyo Kulesine zoom yaparken reklam panosunda bulunan yüz, hükümet binasının kapısında bulunan bekçinin yüzleri gerçeğe yakın çizilmiş. Sanırım bunlar animasyonu yapan kişilerin kendi yüzleri. Hendi yüzlerini de bu animasyonda kullanmak istemişler. Kiraz çiçeklerinin yapraklarının dökülmesi artık bu animede olduğu gibi; her animede rastladığımız ikonlar haline geldi.

Sonuç olarak aksiyon sahnelerindede bir yenilik yok. Az da Angel Sanctuary kokan bir film.Yazar: gom cabbar
Tarih: 04/02/2007

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.33

Genel:
Konu, klasik dünyayı kurtarma; fakat, ara ara öğrendiğimiz kehanetler sayesinde konu bayağı ilginçleşiyor.

İyi Yanları:
-Dövüş sahneleri çok güzel.
-Karakter tanıtımları doyurucu.
-Hikaye akıcı.
-Müzikleri ise hayran oluncak şekilde.

Kötü Yanları:
-Dreamgazerların rüyaları, sürekli tekrarlanan sahneler.
-Bana bayağı kısa geldi.

Sonuç:
Bence izlenmesi gereken bir anime. Serinin nasıl bittiğini anlamıyorsunuz.Yazar: solidsnake
Tarih: 22/11/2006

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.50

Genel:
CLAMP yapıtlarına karşı önyargımı kıran bir anime. Shoujomsu olmasına rağmen izlediğim pek çok shounen yapıttan kat kat daha iyi. Geçen yıllarda favori animemdi. Konusu, animasyonu, müzikleri çok hoş.

İyi Yanları:
-Çizimleri tabii ki. Ve renkleri, arkaplanları, karakterleri çok kaliteli.
-Heyecanlı dövüş sahneleri
-Müzikleri alışkanlık yaratıyor.
-Animenin açılışı ve kapanışı çok hoş.
-Ve seslendirmesi harika.

Kötü Yanları:
-Klişeler.
-Sürekli tekrar eden görüntüler. (Dream gazerların rüyaları...vb)
-Muğlak sonu.

Sonuç:
Geçtiğimiz yıllarda çıkan en iyi animelerden. Herkese tavsiye ederim.
Filminden kat kat daha iyi. Filmini izleyip beğenmeyenler seriye ön yargılı bakmamalı bence.Yazar: matozef
Tarih: 25/10/2006

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.50

Genel:
Güzel bir yapım. Seyrettiğime memnunum. Oldukça sürükleyici. Serinin neredeyse yarısı hikaye örgüsünden ziyade karekter tanıtımları ile geçiyor (20 yada 21 karekter vardı sanırım). Kurgu iyilik yada kötülük üzerine gelişmiyor buda serinin bence önemli bir özelliği. Ama çok derin bir eser olduğunuda düşünmüyorum.

İyi Yanları:
-Konu ilginç değil ( dünyayı kurtarıyorlar ), hikaye ilginç ( kurtarış şekilleri ).
-Seri boyunca büyük bir tutarlılık var ve sonunda bu da neydi şimdi dedirtmiyor.
-Karakterler iyi tanıtılmış.
-Müzik fena degil.
-Hikaye anlatımı genel olarak akıcı.
-Çizimler doyurucu.
-Sade bir anlatımı var. Bulmaca gibi uğraştırmıyor.
-Şimdi bu kadar olayı nasıl bağlayacaklar derken sonunu çok zarif bi şekilde bağlayabilmişler.

Kötü Yanları:
-Konu dünyayı kurtarmak olunca daha bi genel bakış olabilirdi( Dünyanın merkezi Tokyo! Kurtarıcılar da yokediciler de Japon!)Amerikan filmlerinden mi nedir artık bu konuya bu bakış açısı sıkabiliyor.
-Karakterlerin tanıtımında seri boyunca gereğinden çok tekrar var (Bazı karekterlerin bazı cümlelerini ve anılarını beş on kez duyabilirsiniz).
-Seride çok karakter var bazı karakterlere orantısız yer verilmiş.

Sonuç:
Seyrettiğime memnunum.Yazar: punkie
Tarih: 30/09/2006

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.67

Genel:
X hakkında söyleyebileceğim en genel şey tek kelimeyle harika olduğu!

İyi Yanları:
Çizimler güzel, karakterler çok iyi, müzikler hoş, hikaye süper, tempo biran olsun düşmüyor, her an yeni bir süprizle karşılaşabiliyorsunuz, araya serpiştirilmiş romantik ilişkiler animeyi daha da izlenesi yapıyor daha ne diyebilirim ki süper...

Kötü Yanları:
Sadece kısa olması biraz daha uzun olsaydı keşke.

Sonuç:
Sonuç olarak X benim gözümde harika bir anime, en sevdiğim anime serileri arasında başı çekio, izleyin, izletin asla pişman olmayacaksınız, herkesin kendinden bişeyler bulabileceği bir yapım, mutlaka izleyin.Yazar: emeraude
Tarih: 24/09/2006

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.33

Genel:
X, Clamp'ın elinden cıkan en iyi anime ve gelecekte bir klasik olacak nitelikte. Zaten bu yapım ve şirketinin elinden çıkanlar görsel bir şölen zevki yaşatıtor insana. Konu örgüsü, olayları dramatize edişi gerçekten hoş. Hüzünlü tararfları da insana dokunuyor.

İyi Yanları:
Anime izleyicisi olup da bu seriyi kaçıran biri var mıdır bilemiyorum? Zaten sineması başlıca bir olaydı benim için ama olayları anlamakta zorlanmıştım. Seriyi izleyince filmde pek çok taş yerine oturdu benim için. Çizim ve tüm ayrıntılar göz alıcı ve çok estetik.

Kötü Yanları:
Sinema ve seri farklı sonlarla bitirilmiş. Ben olasılıklı şeylerden hoşlanmıyorum ama iki ayrı bakış açısı ve acaba diğer türlü olsaydı nasıl biterdi sorusuna yanıt alabiliyorsunuz.

Sonuç:
Başka söze gerek var mı? Kesinlikle harika!Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR