Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Kimagure Orange Road Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Kimagure Orange Road

Yazar: valkryei
Tarih: 08/06/2011

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.00

Genel:
Uzun süredir izleme listemde olan ancak her ne hikmetse, bir türlü edinip izleyemediğim bir seriydi. Genel hatları ile aşk komedi ve ufak çaplı dramanında içinde bulunduğu tatlı tatlı tarih kokan enfes bir romantik yapım.

İyi Yanları:
Şarkıları; ilk söylenmesi gereken unsur bence, karakter çizimleri ve serinin sürekli dalgalanan kurgusu da ilk başı çekenler arasında olmalı.

Kötü Yanları:
Can sıkıcı pek kötü bir yön bulunmamakla birlikte hoşlanmayabileceğiniz sahnelerde mevcut. Birde renk kullanımı biraz soğuk kalmış diyebilirim, gerçi o kötü yönüde rahat rahat göz ardı edebilirsiniz. Yaş itibari ile bildiğim pek çok arkadaşımdan büyük.

Sonuç:
Final olarak beklenen bir son olmuş ve uzatılmaya gerek yokmuş diyebilirsiniz. Ancak bana kalırsa bölüm sayısı bile az olmuş diyebilirim. Herkesin bünyesine uygu gelmeyebilir, ancak yinede ufacık bir şans verip müsait bir zamanda (eski animeler nasılmış) göz atmanızda fayda var derim. Şimdi sırada oav serisi var ;pYazar: Edenknight
Tarih: 06/10/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.00

Genel:
Yakın bir dostumun yıllara yayılan ısrarlı tavsiyesi sonucu Orange Road'u izlemeye başladım,normalde romantik komedi ya da okul türlerine bir kaç başarılı örnek dışında ilgi duymayan birisi olmama rağmen,tüm 48 bölümü yaklaşık 4 içinde bitirdim ve sanırım hiç bir romantik komediden almadığım tadı(ki buna filmler de dahil)bu seriden aldım.Temelinde bir aşk üçgenini işleyen araya da fantastik öğeleri ve komediyi katan bu serinin nesi bu denli özeldi ki beni bu kadar bağlayabilmişti?Aşağıdaki kutularda bunlara kendimce yanıt vermeye alıştım...

İyi Yanları:
Tabii ki her şeyden önce karakterler,ve diğer karakterlerden önce Ayukawa Madoka.Yıllar içerisinde oldukça fazla anime izlemiş biri olarak tüm bunların içinden tek bir bayan karakter seç deseler bu kesinlikle Madoka olurdu,onu ilk gördüğümüz andan itibaren biz de Kyosuke gibi neye uğradığımızı şaşırıyoruz,seri ilerledikçe görüyoruz ki bu çok yönlü kızın dostlarına ve düşmanlarına takındığı tavırlar dışında aslında içinde son derece kırılgan bir yanı da var ve dostunu üzmemek için aşkını içinde yaşıyor,o kadar büyük fedakarlıklar yapıyor ki dostu için,aşkını yitirme noktasına bile geliyor,canı sıkılınca alıyor saksafonunu konuşturuyor,saçlarını savuruşu,bakışları,Kyosuke'den esirgemediği tokatları,seksapeli ve narin yanıyla,Ayukawa belki de bir erkeğin isteyebileceği en mükemmel kadın konumunda.Onun yanında başka bir seride olsa dünya tatlısı sayılabilecek Hikaru sinir edici kalıyor.Sonsuz şapşallıkları,bitmeyen talihsizliği,kararsızlığı ve Ayukawa'ya ait aşkı ile Kyosuke(ana karakter aslında o :D)ise tam da o yaşta neyi nasıl yaşayıp hissediyorsak onları yansıtıyor.Elbette bu doğallıkta özellikle Kyosuke'yi seslendiren Toru Furuya'nın payı çok büyük,o kadar başarılı kullanıyor ki sesini,sırf onu dinlemek için bile izliyorsunuz animeyi.Zaten serinin bu samimiyeti onu kalbinizde çok daha derinlere koymanıza sebep olan ana etken,keza çocukluğu 80lerde geçmiş biriyseniz(benim gibi)serideki yaşayan ve her yerden fışkıran 80ler atmosferi de sizi ihya edecektir,özellikle baskın ve anı mükemmel yakalayan damardan müzikler sayesinde bu etki tavan yapıyor.Hele hele Madoka saksafonunu eline aldığında biliyorsunuz ki müthiş bir an sizi bekliyor,43. bölümün sonlarında çalan parçaya da ayrıca dikkat diyorum.Episodik anlatımın çok iyi kullanılması ve klasik sahnelerin bolluğu da seriyi unutulmaz kılan öğelerden,zaman içerisinde arkadaşlarınızla şu bölümdeki şu sahne nasıldı ama gibisinden dialoglara girerseniz şaşırmayın.Animasyonların da zamanına göre oldukça iyi olduğunu eklemek gerek kopyala/yapıştır kullanımının azlığı ve sınırsız yaratıcılıkla kotarılmış sizi sürekli şaşırtan olay örgüsünün sunumundaki görsel çeşni ve tabii ki karakter tasarımları olabileceğinin belki de en iyisi dönemine göre.Son olarak izlerken gençlik günlerinizi yad edeceğiniz bu animeyi zamanla yüzünüzde sürekli bir tebessümle izlediğinizi fark edebilirsiniz,sırf bu nostaljik hissiyat bile yeterli olabilecekken KOR diğer öğeleri ve sürprizlerle dolu akıcı bir öykü anlatımını da yanına katıp sizi mest ederek eski güzel günlerinize dönmenizi sağlıyor.

Kötü Yanları:
Bir kaç sinir bozucu yan karakter ve 1-2 filler bölüm can sıkıcı olabilir,onun dışında bir kusur bulabilmek için çok çaba harcasam da gerçekten bulamıyorum.

Sonuç:
Kimugare Orange Road izleyip bitirdiğiniz anda içinizde o kadar naif ve samimi bir tat bırakıyor ki,gülümseyerek ekrana bakmaktan başka bir çareniz kalmıyor.Gerçek klasikler gibi o da yapımından 20 yıl sonra bile hala taze fikirler ve öğrenilecek şeylerle dopdolu,ayrıca 80lerin ruhu bir yerde yaşıyorsa onun KOR olduğunu da belirtmek gerek.Bu nostaljik ve eğlenceli başyapıtı anime seven sevmeyen herkese rahatlıkla önerebilirim,zaten içinde Ayukawa olan herhangi bir yapıtı izlememek her açıdan büyük bir kayıp sanırım.İyi seyirler.Yazar: darkeros
Tarih: 21/02/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.83

Genel:
Şimdi ki çocuklar bilmez bu çizgifilmi.Zamanında trt 1 in yaz tatilinde verdiği çizgifilm kuşağının en sonunda gösterilirdi ama en merakla beklediğim olanda buydu.Aslında o dönemler için farklı sayılabilecek bir seriydi.

İyi Yanları:
Her bölüm izleyeni fazlasıyla merakta bırakan bir çizgifilmdi. Hikaye, bir aşk üçgeni ve onun üstüne gelişen komik ve eğlendirici bazende duygusal olaylar üzerine kurulmuştu.Bunların üstünede başroldeki çocuğun doğa üstü yetenekleri olayların daha karışmasına ve ilginçleşmesine yol açardı.

Kötü Yanları:
Çizgifilmde ki aşk üçgeni ve olayların bazen içinden çıkılmaz haller alması bazen insanın sinirine dokunabiliyordu.

Sonuç:
Gösterildiği seneler çok beğendiğim bir seri eminim şimdi izlesem gene aynı keyfi alırım.Yazar: Ocean Girl
Tarih: 24/10/2006

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.17

Genel:
Benim gibi çocukluğu 80'lerde geçenler için TRT'nin yayınladığı en güzel çizgi filmlerden biri.

İyi Yanları:
Hikayesi, Karakterleri ve özellikle de Müzikleri

Kötü Yanları:
Kesinlikle Yok!

Sonuç:
Şimdi yayınlansa hergün defalarca yine izlerim :)Yazar: shinichi_fan
Tarih: 27/09/2006

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 7
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 8
Tasarım: 6
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 7.83

Genel:
Kimagure Orange Road yani kaprisli portakal yolu… Gerçekten de kaprisli bir yoldu bu... Kyosuke sevdiği kızla burada karşılaşmıştı... Onun doğaüstü güçleri çok komikti. Hatta bir bölümde restorana gitmişlerdi ve yanlarında kız kardeşleri de vardı. Paraları yeterli değildi... Kyosuke’nin kız kardeşleri de menüdeki fiyatları sürekli değiştirmeye başladılar ama arada bir yükseltiyorlardı fiyatları... 1980li yılların hit animesi, ben ve benim gibi birçoğunun çocukluğundan tatlı bir anı…

İyi Yanları:
Konusu çok güzel... Karakterler çok komik, özellikle de Kyosuke...

Kötü Yanları:
Yok ki...

Sonuç:
Kesinlikle, kesinlikle şimdi şu an verseler seyrederim... Müzikleri müthiş ve farklıydı.Yazar: emeraude
Tarih: 21/09/2006

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.50

Genel:
Portakal Yolu... Bu seriyi izleyeli ne kadar oldu bilemiyorum Ama TRT nin Tatil Ekranı kuşağı ne kadar renkli ve eğlenceliydi. Mutlaka bir anime olurdu zaten. Çizimleri ve özellikle kapanış müziği ile çok farklıydı...

İyi Yanları:
İlk bölümünü izlediğimde büyülenmiştim. Çünkü dönemine göre iyi bir çalışma idi. Madoka ve onun saksafonu... Çok egzotik bir hatundu. Kiyosuke ve ikizi hoş bir çiftti ama o üçüncü hatun yok mu ! Sinir bozucu bir şeydi. Çizimlerini ve özellikle kapanış müziğini çok beğendiğimi hatırlıyorum. Uzun süre hakkında nette bilgiler edinmeye çalışmıştım.

Kötü Yanları:
Kötü yanı olduğunu düşünmüyorum. Sadece Kiyosuke nin doğaüstü gücü olması biraz saçma gelmişti. Çünkü günlük yaşam üzerine kurulu idi. Seri, dönemi ve TRT için biraz fazla idi belki. Bu yüzden haftada bir yayınlandığını hatırlıyorum ve son bölüme kadar verildi mi bilemiyorum. Yaz sezonu sonu yarım kalmış olsa gerek.

Sonuç:
Shojo türü animeler için bir başka güzel örnek. Üstelik sinemasıyla da sonlandırılmış. Daha iyisi olamazdı sanırım.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Bubble
2. Kimetsu no Yaiba
3. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
4. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)
5. Belle: Ryuu to Sobakasu no Hime
6. Evangelion: 3.0+1.0: Thrice Upon A Time
7. Yuukoku no Moriarty

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Stone Ocean
2. Steel Ball Run
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2022 Anime.GEN.TR