Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Hellsing Hakkında Yorumlar

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Anime'nin Adı: Hellsing

Yazar: siberna
Tarih: 04/03/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.83

Genel:
Vampir avcısı Aluccard ın efendisi helsing ailesinin emri ile kötü amaçlı diğer vampirlerle ve organizasyonlarla mücadelesini konu alan oldukça fantastik ve harika bir anime

İyi Yanları:
Ana karakter Allucard, tam bir baş yapıt. Anime dünyasında isim yapmış bir karakter. Ayrıca police girl ün o masum tavırları çok güzel işlenmiş. Hikaye çok güzel kurgulanmış ve gerçekten başından sonuna kadar tam bir bütünlüğü var. Müzikler de son derece keyifli.

Kötü Yanları:
Kısa sürmesi bence gerçekten kötü olmuş ki ben bir anime seri için bek kötü tabirini kullanmazdım. Ancak bu kadar hoş bir kurgu biraz daha genişletilerek hazırlanmalıydı.
Spoiler:
Şöyleki; Death Note örneği vermek istiyorum, serinin ortasında dedektif ölür ancak bu işler için dedektif hazırlayan bir kurumun varlığı çıkar ortaya ve sonunda hikaye güzel biter.

Her ne kadar her anime seriyi kendi içerisinde değerlendirsek de örnek olması için bunu verdim zira Helsing çok güzel bir kurgu ve bu kadar kısa olması pek de keyifli olmamış. Hatta "Aaa bu kadar mıydı" dedirtiyor.

Sonuç:
Netice de kısa güzel fantastik bir macera. Ancak yine ingilizce dublajını izlemenizi tavsiye ederim. Allucard ı seslendiren kişi olağan üstü karizma katmış karaktere. Birde Sir İntegra karakteri başta erkek mi kadın mı anlaşılmıyor dublajdan olsa gerek. "Sitiation C: unlimited power has been released." aklımda kalan repliklerden :)Yazar: Oshiro
Tarih: 01/10/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.17

Genel:
13 bölümlük bir seri. Türk televizyonlarında gösterilmiş olan bir seri. Üzerinde de onlarca yorum yapılmıştır televizyonlarda. Aslında yapım yılına bakıldığında çizimi biraz daha iyi olabilirdi, yada biraz daha açık renkler kullanılabilirdi sanki. Serinin konusunu burada uzun uzadıya anlatmaya zaten gerek yok, çok bilinen serilerden biri bu.

Çizimlerde dediğim gibi eksiklikler var, OST ler hoş sayılabilir. Özellikle opening müziğinin jenariği güzel olmuş. Alucard zaten harika bir karakter, tüm anime karakterleri arasında, çizim farkının, tipsel özelliklerinin farklı olduğu bir karakter.

Senaryo biraz düşük tabi, senaryo daha iyi olsaydı, anime daha güzel olabilirdi.

İyi Yanları:
+Opening.
+Alucardın muhteşem tarzı.

Kötü Yanları:
+Senaryo düşük.
+Çizimler eksik.
+Karanlık çizim tarzı.

Sonuç:
İzlemeniz gereken fenomen eserlerden biri. Fakat Türkçe dublaj olarak izlemenizi önermem. Orjinal dilinde izleyiniz.Yazar: amy mizuno
Tarih: 01/09/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.33

Genel:
vampirlere karşı kurulmuş bir prganizasyon düşünün başında da vampirlerden nefret eden bir patron ve bunun en güvendiği adamının bir vampir olduğunu işte hellsing öyle bir hikaye

İyi Yanları:
*karakterler yerli yerinde ve bizi hayal kırıklığına uğratmayacak kadar da başarılı
*aksiyon çok sağlam ve sürükleyici
*onca aksiyona ayak uydurmayı başarmış animasyon
*Alucardın gözlükleri,konuşması,acımasızlığı,kendini aşşağılayışı,kısacası heryönüyle gerçekten ilginç bir karakter
*victorianın dönüşme şekli çok güzel oturmuş
*vatikan ve anglikan çatışması çok hoş olmuş
*müzikleri kesinlikle çok sağlam

Kötü Yanları:
*olayın ingilterece geçmesi fln biraz itici geldi bana açıkçası ama düşününce ingilterede olmasa anglikan ve vatikan nasıl atışsın
Spoiler:
*integranın cinsiyetinin biri "lady integra" diyene kadar anlaşılmaması

*son bölümlerde kara kıtadan gelen ortalığı biraz fazla karıştırıyor tamam aksiyon iyi güzel ama son bölümlerde aksiyona boğulurken neler olduğunu anlamakta güçlük çekiyoruz
*asil vampir hikayesi kasıntı geldi biraz açıkçası

Sonuç:
aksiyona doyduğumuz bi seriydi,bu seriye başlayacaklara tavsiyem öyle vampir hikayelerinden sıkılmışlarsa hiç başlamasınlar sonra beğenmiyolar güzelim seri ziyan oluyo arada ama önyargısız izlenirse kesinlikle beğenilecek kaliteli bir yapım olduğunu düşünüyorumYazar: Archer13
Tarih: 17/08/2011

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 1
Video: 1
Hik.-Anlat.: 1
Karakter: 2
Tasarım: 2
İzlenebilirlilik: 2

Genel: 1.50

Genel:
Mangasından tamamen farklı belli bir konuyu anlatmayan ancak aksiyon koyabildikleri, vampirler hakkında izleyebileceğiniz en dandik serilerden biri.

İyi Yanları:
Alucardın kendine has konuşması
Sonunda Alucardın tarihten eski bir kişilik olarak karşımıza çıkması beni şaşırttı.
Geri kalanlar maalesef berbat.

Kötü Yanları:
Çizimleri eski olmasından belki de maalesef kötü.
Müzikleri hiç iyi değil.
Hikaye berbat.
Mangasından farklı.
Karakterler kötü.
Anlayacağınız pek iyi bir yanı yok.

Sonuç:
Mangasından tamamen farklı belli bir konusu olmayan,içinde vampirler ve aksiyon olan izlenmesi vakit kaybı olacak anime. Direk mangasına sadık olan ovasını izlemeniz tavsiye edilir.Yazar: Makoto_San
Tarih: 01/10/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.67

Genel:
Konu olarak bilindik zampir filmleri fakat saadece korku ve kan yok bence işin içinde birazcıkta politika var, bunu söylememin nedeni gerçekte olan şeylerin (animede) haberlerde bambaşka bir şekilde anlatlması ve işin içinde vatikanın olması, ki beni çok mutlu etti diyebilirim.

İyi Yanları:
Alucardın bazıı diyalogları dinlemeye ve hafıızalarımııza kazımaya değer tiptendi.müzikler mükemmeldi (daha çok bitiş ve anime esnasıında çalan müzikler)

Kötü Yanları:
Ben bu animede kötü bir yan göremedim diyebilirim.biraz düşşündümde animede çok az cinsellik var onlar olmasaydı daha güzel olurdu.

Sonuç:
Sonuç olarak bence zampir filmlerinin babası diyebilirim.Yazar: Airi
Tarih: 16/03/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 5
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 7.83

Genel:
Vampir diye tanımladığımız kanla beslenen doğa üstü varlıkların lideri sayılan Alucard ve bazı nedenlerden dolayı hizmet ettiği Hellsing örgütü ile birlikte İngiltere'yi vampirler ve gulyabanilerden kurtarmaya çalışmalarını anlatan bir seri.

İyi Yanları:
-Integra, Hellsing azmiyle izleyiciyi etkilemeyi beceriyor.
-Kırmızı tonlar ilk başta biraz itici gelse de daha sonra kırmızı tonların serinin bir gereği olduğunu anlıyor ve kendinizi kırmızı tonlara kaptırabiliyorsunuz.
-Açılış müziği çok iyiydi.
-Walter karakteri harikaydı.Misinası ile harikalar yaratıyordu.
-Anime tarihinin en karizmatik karakterlerinden biri olan Alucard'ı barındırması.

Kötü Yanları:
-Çizimler yer yer kötü olabiliyor.
-Alucard'ı tanıtamamışlar.(Bu yaratık kim? Nerden gelmiş? Amacı ne? vb.)Hiçbirinin cevabı seride yok.
-Seras Victoria karakteri resmen yerlerde sürünüyordu.Alucard'a sürekli "Efendim!Efendim!" diye seslenmekten başka yaptığı bir iş yoktu.
-Son bölümler çok sıkışıktı.
-Alucard'ın çoğu bölümde çok az görünmesi.
-Alucard'ın ölüp ölüp dirilmesi bir süre sonra bıkkınlık veriyor.
-Serinin kısa sürmesi.

Sonuç:
Eğer doğa üstü varlıklar olan vampirleri seviyorsanız izleyin derim.Yazar: HSDrac011
Tarih: 28/02/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.33

Genel:
Vampir diye tabir ettiğimiz doğaüstü varlıkların babası sayılan Alucard ve onun bazı nedenlerden dolayı bağlı olduğu Hellsing adlı bir örgütün İngiltere'yi vampirler ve gulyabanilerden temizlemeye çalışmalarını anlatan, 13 bölümlük tadımlık bir TV Serisi.

İyi Yanları:
+Alucard, Alucard, yine Alucard; anime tarihinde gördüğümüz en karizmatik karakterlerden biri olduğuna inandığım bu karakter ses tonuyla, yaptığı dialoglarla ve muazzam gücüyle herkesin kolay kolay fan'ı olabileceği birisi.

+Hellsing adlı örgütün başı olan Integra adlı otoriter bayan karakterimiz aldığı kararlar ve inancıyla izleyiciyi etkilemeyi başarıyor.

+Çizimleri yılına rağmen biraz sönük kalabilir gibi geliyor ama sonradan bunun animenin tarzı olduğunu anlıyor ve ağırlıklı kırmızı tonlara kendinizi kaptırabiliyorsunuz.

+İzlediğim animeler içinde müzikleri en başarılı bulduğum anime kuşkusuz Hellsing'dir. Bu konu hakkında pek bir şey söylemeye gerek yok, insanı kendisine bağlamayı başaran ve dinledikçe dinleyesi gelen müzikler topluluğu başlı başına animenin iyi olmasının bir nedeni sayılabilir.

Kötü Yanları:
-Hellsing'in kendine özgü bir tarzı var ancak bunu anlayana kadar çizimleri yer yer kötü bulabiliyorsunuz.

-Serinin bölüm sayısıyla ilgili normalde yorum yapılmaması gerek, bize verilen şey budur; onu izlemeliyiz diyebilirdim ama izleyicinin hevesini kursağında bırakabilecek potansiyeli olduğu için yazma gereği duydum.

-Hristiyanlığı Alucard ile yerden yere vuruyor, Integra ile birden bire göklere çıkarıyor. Din konusunun hakim olduğu bir animede aslında asıl verilmek isteten mesaj izleyiciye çok iyi verilememiş.

Sonuç:
Kendisini sıkmadan izlettirebilecek, karakterlere hayran kalınmasını sağlayabilecek ve serinin bitmesiyle sizi hemen OVA'larına sürekleyebilecek, vampir türü içeren animelerde başı çeken bir anime, aksiyon bakımından da sizi tatmin edebilen bu animeyi, türünü seviyorsanız sakın kaçırmayın derim.Yazar: Lkeçi
Tarih: 14/02/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 6
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.50

Genel:
İzlenmesi gereken bir anime...

İyi Yanları:
Kesinlikle Alucard.Hiç bişey olmasa bile eserde Alucard sizi etkiliyor zaten.O herzaman ki psikopat gülüşü :)
konu basit olmasına rağmen eseri sıkılmadan izliyorsunuz.Özelliklede vampir ve kan sevenler için ideal.

Kötü Yanları:
Çizimler çok iyi değildi.
Daha uzun olabilirdi.
Konu basitti.Ama zaten dediğim gibi buna rağmen sıkılmıyorsunuz.

Sonuç:
Herkes özellikle de kan sevenler izlesin.Yazar: cobhccob
Tarih: 07/11/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.33

Genel:
Genel anlamda çok hoşuma gitti bu eser. vahşet sevenler için izlenebilir nitelikte.

İyi Yanları:
Alucard ın ses tonu gerek orjinal dilinde gerekse ingilizcesinde cok iyi seçilmiş. victoria ile bazen gorunmeden konusması ciddi anlamda bi karizma katmış olaya. hele son bölümdeki yaşanan olaylar keşke hiç bitmese dedirtiyor.

Kötü Yanları:
çok kısa sürüyor. insanın tadı damağında kalıyor. ama ultimate serisi biraz o isteği bastırıyor fakat gönül isterdi ki şoyle bi 110 bölüm olsun.

Sonuç:
benim en çok sevdiğim ilk 5 animeden birisi. izlenmesini tavsiye ederim.Yazar: brujahonly
Tarih: 03/11/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 7
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.17

Genel:
İlk izlediğim animedir, fazlasıyla eğlencelidir. Kimse bir Evangelion ya da Lain derinliği beklememeli, eğlencesine bakmalı.
Zombi öldürmenin en fantastik ve komik yöntemleri bu animede!

İyi Yanları:
Karakterleri. Alucard, Ceras, Integra ve Walter dörtlüsü herhalde bir animede görülebilecek en abartı ve eğlenceli gruptur.

Hayal gücü. Aslında klasik gelebilecek (kötü yaratıkları avlayan yarı dini kurum) fikir işleyişe bağlı olarak yeni bir tat veriyor. Dövüşler, vampir karakterler sayesinde gayet gayri tabii ve güzel.

Müzikleri çok ama çok eğlenceli. Sözleri saçma sapan elbette.

Ceras ve Alucard arasındaki "sire-fledgeling" ilişkisi. Ceras tüm anime boyunca Alucard'a "efendi" diye hitap eder. Konu vampir olunca güzel bir ayrıntı.

Kötü Yanları:
Çizim hataları. Oldukça fazla sayıda var ve pek de farkedilmeyecek gibi değil.

Kısa sürmesi. Sadece 13 bölüm, 26 bölümlük tam sezon animelerden bir eksiği yok oysa ki. Daha gidebilirdi.

Sonuç:
Anagramı baştan çözenler kendinden memnun şekilde izleyecektir:)Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR