Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Bleach: The DiamondDust Rebellion - Mō Hitotsu no Hyōrinmaru Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Bleach: The DiamondDust Rebellion - Mō Hitotsu no Hyōrinmaru

Yazar: animefc97
Tarih: 17/06/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.50

Genel:
Bir Hitsugaya fanatiği olarak filmi çok iyi bulduğumu söyleyebilirim.Özellikle de başlardaki aksiyona denebilecek tek sözüm yok doğrusu.Konusu ise kral mührünün çalınması ve 10. takımın bu mührü bulmak üzere görevlendirilmesi sonucunda 10. takım kaptanı Hitsugaya'nın ortadan kaybolması ve bunun üzerine bir suçlu olarak ilan edilmesi.

İyi Yanları:
Filmin ilk başları insanı oldukça etkiliyor.Olayların nasıl gelişeceğini merakla bekliyorsunuz.Yani oldukça sürükleyeci.Çoğu kişinin bankai'nı görmek oldukça hoş.İnsanı epey gaza getiriyor.Hitsugaya'nın ne yapmaya çalıştığınada bir türlü anlam verememek sizi meraklandırıyor.Ve buda sizi oldukça etkiliyor.

Kötü Yanları:
Sonun pekte beklediğim gibi parlak bitmemisiydi.Biraz daha değişik bitebilirdi.Sonu çok bilindik olmuş.Ve bu film bleach serisini hiç izlememiş birine hiç hitap etmiyor.Filmin başında hiçbir açıklama yok.Ama genede film oldukça güzel olduğu için bunlar güzelliklerinin yanında bir eksik olarak bile gözükmüyor.

Sonuç:
İyiki izlemişim boş vaktim oldukça izlemeye karar verdim.Kısaca film bleach serisinde bulamayacağınız kadar çok aksiyon , heyecan ile doluydu.Herkesin izlemisini tavsiye ederim.Yazar: ggk
Tarih: 27/04/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.50

Genel:
Kaptan Hitsuyaga Toushirou'nun zampaktosunu elde etmesi filmin düğüm noktası.Yıllar sonra intikam için çıkan birinin Kralın Mührünü çalmasıyla başlayan film gerçekten sürükleyici.

İyi Yanları:
Hitsuyaganın ejderini bu kadar heybetli hiç görmemiştim. Görsellik çok güzel,özellikle Kralın mührü kırıldıktan sonra. Ayrıca tv serisinde 200 küsur bölümde sadece 2 yada 3 kere gördüğüm sahneler war. (Biyakuyanın bankai kullanması we Kenpachinin göz bandını çıkarması gibi)
Müzik we çizimler yine iyi,ayrıca Hitsuyaganın karlar yağdırması da etkilendiğim sahnelerdendi.

Kötü Yanları:
Bleach Fanı oldugum için bana göre kötü yanı yok derdim ama eger tv serisini izlememiş olsaydım anlamak için internette nedir bu bleach diye aramak zorunda kalırdım. Filmin başına 5 dk tanıtım için kücücük bi hikayecik koyabilirlerdi.

Sonuç:
Sonuç olarak zevkle izledim,Bleach sewerler bence bunu da sewerler:)Yazar: ramelow
Tarih: 24/09/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.00

Genel:
Bleach sersinin bu filminde kaptan Hitsuyaga ve takımının koruduğu kralın mührünün çalınmasını, Hitsuyaga nın mührü bulmak için çabasını ve bu çabasının ardında yatan gizli gerçekleri ve bu bağlamda geçmişiyle yüzleşmesini anlatıyor.Filmde ayrıca Hitsuyaga'nın kendi cevaplarını bulmak için arkadaşlarından uzaklaşmasını ve bazı arkadaşlarının ilk başta bunu ihanet olarak algılamasını fakat sonra arkadaşlık,dayanışma gibi kavramlarla kaptan Hitsuyaga'ya yardım etmelerini'de ele alıyor.

İyi Yanları:
Yine klasik bleach çizimleri her zamanki gibi gayet iyi.Hatta bence bu film görsel olarak önceki film ve ovalardan bir üst sınıfta diyebilirim.Müzikleri filmin bütünlüğünü bozmuyor.Filmin belkide en iyi yanı kaptanlara filmin genelinde yer verilmiş olması.Kaptanları savaşırken izlemek çok güzel.Özelliklede dövüşürken bankailerini izlemek tam birgörsel şölen.Zaraki kenpachi'nin dövüşünü izlemek de bu filme ayrı bir tat veriyor.

Kötü Yanları:
Bence kötü bir tarafı yok.Sadece bleach serisinin fanatikleri için bu film çok büyük bir yenilik olmayabilir.

Sonuç:
Sonuçta görsel olarak bleach serisini ve kendinden önceki ova,filmleri bir üst sınıfa taşıyan hem bleach serisi'nin hayranları hemde anime severlerin çok seveceklerini düşündüğüm güzel bir film olduğunu düşünüyorum.Yazar: Phrygia
Tarih: 23/09/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 10
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 8.50

Genel:
Aslında Bleach TV serisini ve filmlerini izlemiş arkadaşlar için buraya sadece "yine bir Bleach filmi" yazmak yeterli olurdu ne beklemeleri gerektiğini açıklamak için :). Buna ek olarak da diziyi izlemeden filmi görmek isteyenlere hitaben şunu söyleyebilirim; diziyle ilginiz yoksa film sizin için anlaşılması biraz zor olacaktır.

İyi Yanları:
Film olduğundan dolayı TV serisinden daha kaliteli çizim ve animasyon tekniği var. Yine her Bleach filminde olduğu gibi biçok kaptanı TV serisinde göremediğimiz yoğunlukta güçlerini kullanırken ve savaşırken izliyoruz, bleach fanları için olumlu bir özellik. Senaryo geniş bağlamda bakıldığında diğer filmlerle aynı (Soul Society'i gelen düşmandan kurtarma) gibi dursada, Hitsugaya'nın geçmişi ile bağlantılandırılan kısım orjinal olmuş. İchigo herzamanki gibi işin içinde ama önceki filmlerdeki kadar rahatsız edici biçimde kaptanlardan daha ön plana çıkarılmamış buda izlenilirliği arttırıyor. TV serisinin müziklerine ek olarak konan birkaç melodi var bunlarda herzamanki gibi başarılı ve sahnelerle uyumlu, müzik konusunda bi eksiklik hissedilmiyor. Son olarak da, duygusallık ve aksyon dengesi iyi sağlanmış diyebilirim.

Kötü Yanları:
Kötü yanı olarak sayılabilecek en belirgin özelliği senaryonun genel anlamda "klasik Bleach filmi" formatından kurtulamamış olması. Filmi izleyen bir bleach fanı eğer önceki filmleri de gördüyse olayın gelişimi ve sonuçlanması sırasında nerdeyse hiç şaşırmayacaktır...

Sonuç:
Her filmde olduğu gibi buraya da Bleach severler kaçırmasın diyorum, keyifli bir 2 saat geçirmek için izlemeden geçmeyin =)Yazar: edward_elric
Tarih: 22/09/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.67

Genel:
Genel olarak aynı zampakutou'ya sahip olan kaptan Hitsuyaga ile sınıftan en yakın arkadaşı olan kusaga'nın hikayesini anlatır. Yani hyourinmaru'ya iki arkadaşta sahip olmak istiyordur ama yasalar buna izin vermiyordur.Bu yüzden iki arkadaş dövüşmek zorunda kalır.Daha sonraları Kusuga, kral'ın mührü denilen ve bir çok şeye gücü yeten nesneyi ele geçirerek Seireitei'den intikamını almak için geri döner.

İyi Yanları:
Birçok kişinin bankaisini bir arada görme fırsatı
Spoiler:
(Hatta ikkaku'nun bankaisi de).
İchigo'nun vaizard tarafını tekrar görme şansı. Ve elbette Zaraki kenpachi'nin dövüşü (her ne kadar kısa sürse de).Görsel şov...

Kötü Yanları:
-Bleach'ı seyretmeyen birinin pek anlayabileceği bir film değil.Bleach seyircilerine hitap ediyor.
-Müzikler bleach'dekilerin aynısı veya benzeri.
-Klasik bir hikaye.Seireitei yine yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır ve kahramanlarımız yine oradadır.

Yine de tüm bunlar çok kötü özellik sayılmaz aslında.

Sonuç:
Bleach hayranıysanız kesinlikle seyredin. Bleach serisine göre görüntü ve efektlerin çok daha sağlam olduğu kuşku götürmez bir gerçek. Ve arkadaşlar jenerikten sonraki bölümü seyretmeyi unutmayın...Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Kanojo to Kanojo no Neko
2. Claymore
3. Brynhildr in the Darkness
4. Fist of the North Star
5. Recorder to Randoseru
6. A.D. Police
7. Jormungand

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR