Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Rosario to Vampire Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Rosario to Vampire

Yazar: ekinanime12
Tarih: 28/09/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 8.83

Genel:
Başta söylemeliyim ki gerçekten izlenmezi gereken ve izlenmeye değer bir animedir.Normalde pek aksiyon sevmem ama bunu çok ama çok sevdim.Ama ben bu animeyi bu siteden değil başka bir video sitesinden öğrendim.Buradan da yardım aldım ama.Çünkü buradan hikayenin konusunu öğrendim.

İyi Yanları:
Çizimler gayet hoş ve başarılı.
Karakterler kendine özgü bir atmosfer saçıyor.
Moka'nın gerçek yüzü bence daha güzel.:D
Hikaye gerçekten çok komik.
Müzikler çok güzel.

Kötü Yanları:
Ama hikayede bazı saçmalıklar var.İzninizle açıklayayım.
1.Niye bir hikayede tüm kızlar hep aynı kişiye aşık olur ki?Bence bu çok saçma.
2.Moka'nın kardeşi niye gerçek haline büründüğünde Moka'dan hoşlanıyor?Hayır yani nasıl olsa aynı kişiler.Bir tüelü anlamadı mı?
3.Kurumu'nun amacını ben bi türlü anlamadım.Çünkü hep Tsukune'yi kendine çekip çekip...yaa amacı ne bu kızın allah aşkına.

Sonuç:
Bunları bi tarafa bırakırsak yine de izlenmeye değer çok güzel ve çok büyük bir anime.Herkeze de tavsiye ederim.Yazar: the magus
Tarih: 24/01/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 8.83

Genel:
manga'sı animesinden kat kat daha iyi olan bir seridir. bir kere animede devamlı kızlar tarafından kurtarılmaya muhtaç, acınası bir halde "zavallı insan" profili çizen tsukune, manga da moka'nın kanı sayesinde çok daha güçlü hale geliyor ve zaman zaman vampir güçlerini kullanabiliyor. bu bile seriye bambaşka bir tat katıyor. ikinci bir mesele de animede çok yüzeysel, sadece lay lay lom ecchi comedi tarzında devam eden olaylar, mangada bambaşka bir boyutta sürüyor. aksiyon desen on numara, hikayenin altyapısı desen gayet sağlam. hele ki ikinci sezonda moka'nın geçmişine, ailesine dair öğrendiklerimiz, üç karanlık lordla ilgili şaşırtıcı bilgiler. hepsi bambaşka.

İyi Yanları:
güzel hikaye, süper karakterler, klasik bir harem animesi. üstelik haremde her türlü tatlı kız mevcut. moka'nın çift kişiliği, bir yanı sevimli bir yanı korkutucu ama ikisi de olabildiğine zarif vampir havası. kesinlikle en sevdiğim animelerden diyebilirim.

Kötü Yanları:
aslında pek bir kötü yanı yok ama dediğim gibi, anime serisi mangaya göre daha zayıf kalmış hikaye altyapısı açısından. ilk sezonda çok fazla fark yok gibi gözükse de (gerçi sezon sonunda zaten baya fark var da) ikinci sezonda resmen mangadan ayrılıp apayrı devam ediyor. halbuki mangadaki hikaye gayet süper niye ona bağlı kalmamışlar anlamadım.

Sonuç:
mangası çok daha güzel olsa da hayatımda izlediğim en tatlı animelerden. üçüncü sezon olsa da izlesek hani dedirten cinsten. kesinlikle tavsiye edilir.Yazar: wiki sophie
Tarih: 06/06/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 9.00

Genel:
Tsukune normal bir okula gideceğini sanırken canavarlarla dolu bir okula düştüğünü anlayınca kaçmak ister.Kaçarken Moka isminde güzel bir vampirle tanışınca işler değişir.

İyi Yanları:
Orada bulunan yarasa çok tatlıydı.
Her karakterin kendine özgü bir özelliğinin bulunması.
Moka'nın huzur verici sesi.
Shirayuki'nin göz rengi çok güzel.İnsan bakınca oradaki mutluluk,hüzün duyguların karışımı bir duygu görüyor.Kısaca büyülenmemesi mümkün değil.
Moka'nın sert versiyonunun göz yapısını çok beğendim. Diğer gözlerden çok farklı ve kırmızı gözler parıltılı bir şekilde çıkıyor.
Müzikler hoştu.
En güzeli Ruby'di. Dış güzellik olarak da iç güzellik olarak da yaşam tarzı olarak da.
11. bölümde Moka'nın örümcek kadına yaptığı saldırı çok hoşuma gitti açıkçası :D.

Kötü Yanları:
Ecchi sahneleri abartılmış. En gereksiz yerlerde bile ecchiye rastlıyoruz.
Aynı sahnelerin tekrarlanması animeyi izlemeyi sıkıcı kılıyor.Örneğin:
Spoiler:
Moka ve Tsukune'nin sürekli birbirinin adını söylemesi. Moka-san Tsukune ... sonunda Moka Tsukune'nin boynuna yapışması diye gidiyor iş

Sert Moka'nın sürekli bacağıyla birine tekme atması çok anlamsız. Başka tekniklerde olsa iyi olurdu.
Öğretmenler bile ecchili bir şekilde çizilmiş.
Spoiler:
Son bölümde bütün kızların Tsukune'yi öpücükle boğması çok saçma. Hele de Ruby'nin. Çünkü Tsukune diğer kızlara iyiliği dokunsa da Ruby'e pek bir iyiliği dokunmadı.


Sonuç:
Ecchi sahnelerinin aşırı sıkması dışında o kadar da kötü denilebilecek bir anime değil.Yazar: Daphne4
Tarih: 24/01/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.33

Genel:
Animede olaylar cogunlukla canavarların gittigi bir okulda geciyor.Ancak buraya insanların girmesi yasaktır fakat Tsukune yanlıslıkla bi sekilde kendini bu okulda bulur,baslarda urker ve bi an once gitmek ister fakat basta Moka adlı vampir olmaz uzere edindigi arkadasları onu bu okula baglar fakat canavarlarla dolu okulda tek insan olan ve dolayısıyla bi sekilde dikkatleri uzerine ceken Tsukune'nin bası surekli belalara girmektedir...

İyi Yanları:
Konusu degisik ve bolumler eglenceli bence.Olaylar hep aynı kisiler etrafında donse de her bolumde yeni karakterler tanıtılıyo.Ve bu canavarlar genelde farklı kulturlerin efsanelerinden alınmıslar ve bilgi verilmis o canavarlar hakkında.Ana karakterlerin hepsi farklı ozellikli ve her biri cok tatlı bence,kimi daha cok sevdigime karar veremedim.Ozellikle Kurumu ve Yukarı arasındaki diyaloglar komik vede harem animesi olması dolayısıyla kızların Tsukune yi paylasamamalarını izlemek eglenceli oluyo.Seslendirme kadrosu guzel ayrıca Moka karakterini seslendiren Nana Mizuki aynı zamanda animenin acılıs ve kapanıs parcalarını soyluyor ve bence animeye yakısan hos parcalar,ozellikle kapanıs klibi hos olmus.Moka karakterinin cift karakterli olması ve birbirlerine tezat olmaları klise olsada fena olmamıs.Cizimler ve renkler de(ozellikle pembe)cok hosuma gitti,ic acıcı.

Kötü Yanları:
Cok surukleyici oldugunu soliyemicem,sonucta bolumlerin cogu birbirinden bagımsız ama aslında normal sonucta okulda geciyo ama kimilerine gore kotu yan sayılabilir.Ecchi bazı yerlerde cok sacma olmus.Moka ve Tsukune arasında ne zaman bi cekim olsa araya birileri girdiginden romantizmde surekli yarıda kalıyo :P Bide bi nevi hikayede narrator gorevi yapan her bolumde cıkan yarasa kimilerine sacma gelebilir bence sirin ama :P

Sonuç:
Fantastik ve okul karısımı bi anime.Ecchi den cok rahatsız oluyosanız izlemeseniz de olur,onun dısındakiler izlesin :P Benim hosuma gitti ama tabii etkileyici bi anime degil,daha cok eglenmek amaclı yapılmıs tatlı bi anime.Umarım 2. sezonuda bunun kadar iyidir.Yazar: weird
Tarih: 19/07/2008

Yoruma 4 kişi oy vermiş. 3 kişi (%75) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 5
Hik.-Anlat.: 3
Karakter: 6
Tasarım: 6
İzlenebilirlilik: 5

Genel: 5.33

Genel:
Tsukune lise giriş sınavında başarılı olamamıştır fakat tesadüfen eline geçen zarfla bir okula girme şansı yakalar. Ailesi de sınav sonucuna rağmen bir liseye girebilmesinin sevinciyle oğullarını tereddüt etmeden gönderirler. Gizemli bir otobüs yolculuğu sırasında bir tüneli geçtiği an Tsukune için herşey değişir. O dünya insanlara göre bir yer değildir. Tsukune'nin kabul edildiği okul da canavarlara özel bir okuldur. Tsukune bunu fark ettiğinde dehşete düşer ve bir an önce oradan kurtulmak ister. Ama güzel Moka adlı kızın (aslında vampir) varlığı Tsukune'yi orada tutar. Daha sonra başka kızlarla da tanışır ve Tsukune okulda kalma kararı verir. Canavarlar okulunda sürdürdüğü günler anlatılmaktadır.

İyi Yanları:
Karakterlerin görünüşleri ve davranışları çok uyumluydu. Bazı karakterlerin şirinliği, bazılarının hırsı çok güzel vurgulanmış. Moka'nın değişim sonrası haliyle önceki hali arasındaki tezatlık da hoş olmuş.

Kötü Yanları:
Hikayenin sanki belli bir konusu yok ve olaylar pek akıcı ilerlemiyor.
Olayların hep aynı karakterler etrafında gelişmesi de bir süre sonra sıkıyor.

Sonuç:
İzleyip de duygulandığım bir anime değildi. Zaman geçirmek içinse izlenebilir. Son bölüm için de çok ümitlenmemenizi tavsiye ederim.Yazar: LaFee
Tarih: 08/04/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 7
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 6
Tasarım: 5
İzlenebilirlilik: 2

Genel: 5.50

Genel:
Tsukune sıradan bir insanken tesadüfen Youkai Akedemisi'ne yazılır.Ama bilmediği Youkai Akedemisi'nin sadece canavarlar için bir okul olduğudur.Akedemiye başladığı ilk gün Moka'yla tanışır.Moka aslında bir vampirdir.Boynunda asılı dıran haç çıkarılırsa vampire dönüşür.Moka'dan sonra Tsukune başka arkadaşlar da edinir.Anime Tsukune,Moka ve diğer arkadaşlarının başından geçen olayları anlatmaktadır

İyi Yanları:
Animasyon harika değildi ama birçok seriden daha iyi.
Karakterler de çok şirindi ve komik kişilikleri vardı(peki neden sadece 6 verdim?Kötü yanlarına bak.)
Seslendirme ise harikaydı.Kugimiya Rie ve Mizuki Nana gibi çok sevdiğim iki seiyuu Moka ve Mizore karakterlerini seslendiriyorlardı.Diğer karakterinde sesi karakterleriyle uyumluydu.Seslendirmeler serinin en iyi yönüydü diyebilirim!

Kötü Yanları:
Sanırım önce karakterlere neden sadece 6 verdiğimi açıklayacağım:karakterler orijinal değildi.Bu yüzden bir süre sonra karakterlerden sıkılmaya başladım.
Beni rahatsız eden bir konu ise ecchinin çok fazla kullanılmasıydı.Ecchiye karşı bir şeyim yoktur.Bir çok ecchi serisini bitirmişimdir.Ama bu seride ecchi çok fazlaydı.Son bölümlere doğru ecchi azalmasa herhalde seriyi bitiremezdim.
Ama seriyi beğenmememin asıl nedeni belli bir olay dizisinin olmamasıydı.Yani bir bölümü izlemeseniz hiç bir şey kaçırmazdınız.Birbiriyle bağlantısı olan bir kaç bölüm vardı onlarda son iki bölüm ve Ruby'nin tanıtıldığı bölümdü.

Sonuç:
Sonuç olarak ben bu seriden zevk almadım.Hatta seriyi bitirdiğim de "neden bu seriyi bitirmekle bu kadar uğraştım"diye düşündüm.Yazar: hero_44
Tarih: 30/03/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 5
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.00

Genel:
2008 yılında başladığım ilk animeydi. İlk bölümlerinden itibaren her perşembe gece yarılarına kadar yeni bölümlerinin yüklenmesini beklerdim. Bu perşembe itibariyle de son bölümü de gösterildi.
Tsukune normal bir insandır. Bir gün babası bir rahibeden bir zarf düştüğünü görür ve zarfı alır ve evine getirir. Zarf özel bir okulun davetiyesidir ama fakir bir aile olan Tsukune ailesi hiç tereddüt etmeden oğullarını okula gönderirler. Tsukuna okula farklı bir boyuta acılan bir okul otobüsüyle gider ve vardığı yeni dünyada korku ile ilerler. Karsısına bir vampir olan Moka çıkar. Moka, vampir güçlerini saklı tutmaktadır. Boynunda asılı duran haçı ne zaman çıkarsa gerçek vampir formuna döner (Rosario) ve bedeni biraz değişir. Okuldaki belki de en güçlü canavar Moka'dır. Tsukune çok tatlı görünen bu kıza asık olur ve yollarına devam ederler. Okula vardığında herkesin insan kılığında gezmek zorunda oldugu bir canavarlar okulu olduğunu görür. Tam dönecekken Moka'ya olan sevgisi ve korkularını az da olsa yenmesiyle okulda kalır. Her bölümde yeni ve birbirinden güzel kızlar Tsukune nin peşine düşer. İlk başlarda hepsi düşman gibi görünse de hepsi Tsukune'nin onlar için pek çok kez hayatlarını kurtarması ile arkadaş olurlar. Moka dahil hepsi de zamanla Tsukune'den hoşlanırlar.Toplam beş kız (Moka,Kurumu,Yukari,Shirayuki,Ruby) ve Tsukune okulun Gazetecilik kulübünü acarlar ve okuldaki gizemli olayları araştırıp,kötü kişilerle savaşırlar maceraları da böyle devam eder.

İyi Yanları:
Serinin en güzel yanı karakter çizimlerindeki güzellik ve renklerin dolgunluydu bence. Farklı türden pek canavarın aynı okulda eğitim görmesi ve bunların içinde sıradan bir insanın yaşam savası, güzel ve etkileyici bir anlatımla yansıtılmış. Tsukune'ye asık olan kızların çok güzel olması da ayrı bir güzellik tabi. Müzikleri de oldukça iyi sayılır. Özellikle Kurumu karakteri çok eğlenceli ve çok güzel hazırlanmış.

Kötü Yanları:
Moka'nın, Rosario formuna dönüşüp düşmanları yendikten sonra ortaya çıkan yarasa çok sinir bozucu, sürekli kaç saniyede rakibini yendiğini söyleyip duruyor.
Aşırı pantsu ile karsılaşabiliyorsunuz. Tsukune ve arkadaşları dışındaki canavarlar çok abuk sabuk canavar tiplemeleri olması gıcık olmuş.
Spoiler:
Seri sonlarında gösterilen fragmanlar la hikayenin gidişatı hiç uymuyor.Galiba ikinci bir sezon olarak gösterilecek ve gizli kalmış olaylar burada çözüleceğini sanıyorum. Eğer olmazsa tatmin edici bir son verseler de; gösterdikleri ile uyuşmuyor. Umarım yakında yeni sezona başlarlar


Sonuç:
Okul, doğaüstü güçler, ecchi ve komedi üzerine güzel bir anime. Belki de ilk bölümden itibaren takip ettiğim için bana öyle geldi. Bu yüzden puan verirken fazla duygusal davranabilirim.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Mushikaburi Hime
2. Spy x Family
3. Koukyuu no Karasu
4. Bubble
5. Kimetsu no Yaiba
6. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
7. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2023 Anime.GEN.TR