Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Zombie-Loan Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Zombie-Loan

Yazar: Oshiro
Tarih: 17/06/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.00

Genel:
Zombie loan izlediğim ikinci zombi serisidir, bundan önce Highschool Of The Dead i izlemiştim. Tabi onla bunu kıyaslamak doğru olmaz, çünkü buradaki zombiler ile oradaki zombiler bir değil. Bizim bu zombi loan daki zombilerin bazı anlaşma yapıyor ve bazı güçlere sahip oluyor, bu güçler arasında iradesine sahip olma ve ellerındeki ektoplazmayı cisimlere çevirebilme yetenekleri bulunuyor. Bu serinin konusu ölümsüzlüğü bulmak üzere kurulmuş. Seri zombi öldür gitsin le ilerlemiyor. Serinin çizimleri fena sayılmaz fakat şu insanın halkalarını gören başroldeki kız pek güzel çizilmemiş ama özgün bir karakter olmuş. Çizim tarzında ise koyu renklere ağırlık verilmiş, benim pek sevmediğim bir tarz. OST lere bakacak olursak pek iyi olmasada orta derecede OST lere sahip. Serinin sonunda biraz dram rüzgarı esiyor, esmede pek denemez fakat hafiften bir lodos diyebiliriz. Komedi tarafını beğendim, komedideki esprileri sağlam.

İyi Yanları:
+İyi bir yanı yok, yani artı bir yönü olduğunu düşünmüyorum, yani kendisini diğer animelerden ayıran bir özelliği olduğunu düşünmüyorum

Kötü Yanları:
+Kötü taraf olarak ise pek kötü tarafı olmasada koyu ağırlıklı çizim tarzı olabilir.
+Sağlam bir senaryosu yok, daha sağlam olabilirdi bence.

Sonuç:
İster izleyin ister izlemeyin derim. Fena bir seri sayılmaz.Yazar: Yagami Light
Tarih: 10/11/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.83

Genel:
Öncelikle şunu söylemem lazım, Xebec, NAS ve firmaları Square-Enix, bu tarzın hakkını vermiş.

Bence çok iyi bir anime serisi olmuş, izlememiş olanların tereddüt etmeden başlamaları gereken bir seri, Xebec firmasını zaten biliyoruz kaliteli işleri vardı ama Square-Enix firmasının anime olarak, Xebec kadar çok işi olmamıştır, yinede edindiğim bilgilere göre Square-Enix 'in bu projede payı büyük, ki bu firmanın Final Fantasy Efsanesini yapan firma olduğunu hatırlatmak isterim.

Ben en çok şuna dikkat ederim, türünün atmosferini iyi yansıtıyormu, ki bence bu seride atmosfer işi iyi, böyle olunca çizimleri,müzikleri vs.. size daha iyi görünüyo çünkü atmosfere adapte olduğunuzdan çok fazla konsantre oluyorsunuz.

Bence her açıdan çok iyi bir seri, herkes izlemeli..

İyi Yanları:
Çizimleri,Atmosferi,Konusu,Kurgusu vs..

Kötü Yanları:
Bence tek kötü yanı, bölüm sayısı azlığı, daha uzun olsaydı keşke..

Sonuç:
Herkes izlemeli ve yorum yapmalı bence, malum izlememiş kişiler için bu yorumlar çok önemli.Yazar: ramelow
Tarih: 18/12/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 6
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.17

Genel:
Zombie Loan konusuyla biraz sıradışı bir zombi hikayesi sunuyor bizlere.Kita Michiru ve arkadaşları Akatsuki Chika ve Tachibana Shito Michiru'nun ve kendilerinin özel yeteneklerini kullanarak ölmüş olan ama bazı sebelerden dolayı bu dünyada kalan zombileri; kendi borçlarını ödeyebilmek amacıyla yakalayıp yeniden öldürerek onlara rehberlik yapmaktadırlar.Zombileri öldürdüklerinde yaptıkları bir anlaşmayla para kazanacaklar ve borçlarını ödeyebilecektirler.Bu arada zaman gectikçe kendi geçmişleriylede yüzleşmek zorunda kalacaklar ve birbirlerine daha fazla güvenmeleri gerektiğini anlayacaktırlar.Kendini sonuna kadar ilgiyle izlettikten sonra malesef kesin bir final yok.11 bölümlük bu serinin daha sonra 2 tanede ovası çıktı.Ama onlarda bir final olmaktan daha çok yeni birer bölüm havası taşıyorlar.Espirileri gayet güzel fazla abartmamışlar ama güldürmeyi rahatlıkla başarıyorlar.Chika ve Shito devamlı didişiyorlar ama sonunda birlerine yardım ediyorlar.

İyi Yanları:
Hikaye kurgusu güzel.Espirileri yerinde ve güldürüyor.Grafikleri kesinlikle tatmin edici.

Kötü Yanları:
Malesef oldukça güzel giden seri bir sonla bitmiyor.Arkasından gelen ovalar ise bir final olmaktan çok uzak.

Sonuç:
Sonuçta animeseverleri kesinlikle sıkmıcak hareketli açılış şarkısıylada dikkat çekici güzel bir anime.Eğer ikinci bir sezonu çıkarsa bence çok daha dikkat çekecektir.Yazar: hero_44
Tarih: 16/09/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 6
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.17

Genel:
Zombie Loan geÇen sene izlediĞim bir animeydi. İlk 11 bölüme bakarsak
Spoiler:
konu gelişimi son derece ayrıntılı ve güzel ilerlerken sona geldigimizde bir hüsran bizi bekliyor.
11. bölüm bir son olmaktan çok uzaktı sıradan bir bölümden farksız denilebilir.Nitekim Bu sene cıkan 12 ve 13 bölümler (özel bölümlerdi, OVA formatında değillerdi) seriye bir ivme kazandırıyor.İlk 11 bölümün aksine konuyu farklı bir noktaya taŞıyor.
İki bölümlük bu özel bölümlerde
Spoiler:
Zombie Loan ekimiz borçlarını ödemek için daha çok calışmak zorundalar.Ne var ki onlara rakip bir kurum acılmıştır (Alive Loan) ve bu yeni ekipteki zombie avcıları bizimkilerden oldukça yeteneklidilir.
Kahramanlarımız eski üsül yöntemleri bırakıp kendilerini geliştirmeye calışırken iki grup arası samimi ilişkilerinde başlayacagına dair sinyaller vardı.Bu bölüöşerdem sonra Şunu rahatlıkla dile getirebilirim seri devam etmeli çünkü; işler yeni rayına oturdu.
Umarım en kısa zamanda yeni sezon gelir.

İyi Yanları:
Çizimleri son derece güzeldi.Espiriler ise son derece orijinaldi.Kahramanlarımız arası diyaloglarda entresan Çizimler izleyiciye eşlik ediyor.Çizim hatları olarak soğan kafaları andırsalarda çok şirindiler.

Kötü Yanları:
Sezon sonunun hüsran uyandırması ve özel bölümlerde (ova değillerdi) bir sonuca baglanmaması en büyük eksiklikti.Seri müzikleri ve ostleri benim zevklerime cok uzaktı bu acıdan begendigimi söyliyemicem.

Sonuç:
İlginç bir hikaye ve eĞlenceli karakterlerin yer aldıgı güzel bir yapım sizi bekliyor.Sonu tatmin etmeyecek ama ikinci sezon gelirse bir yolunu bulurlar diye düşünüyorum.Yazar: Daphne4
Tarih: 01/06/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.33

Genel:
İki genç var,Chika ve Shito,aslında bir kazada ölmeleri gerekiyorken onlara bir anlaşmayla yeniden yaşama dönmek için şans verildi ve zombie oldular ama duyguları olan zombieler.Tabii onlar da buna karşılık bu zombie avlayan yere borçlanırlar ve zombieleri avlayarak bir sene içinde borçlarını ödeyebilirlerse yeniden insan olacaklardır.Ancak zombieleri yakalamak için Michiru denen kızın shinigami gözlerinden yardım alırlar o kızla tanıştıktan sonra.Bence zombieler üzerine ilginç bir hikayesi var.

İyi Yanları:
Hikaye orjinal.Bu anime zombie konulu olsa da ürkütücü değildi,genelde komedi ağır basıyor.Bu zombie avlayan yerin aynı zamanda bir okul niteliğinde de olması ilginç.Chika ve Shito nun aslında birbirine katlanamamaları,tamamen zıt olmaları ve buna rağmen birbirine kaderle bağlı olmak zorunda olmaları rastlanmadık bir şey değil ama bu da önemli bir detay,özellikle el değiştirme olayı güzeldi :)Ve karakterler de ana karakter olsun,yan olsun hepsi ilginç ve komiklerdi.Chika'nın Michiru'yla alay etmesi,kullanması,adlar takması ama buna rağmen onu koruması komiğime gitti.Dedektiflik izleri de taşıyor tabii ama tahmin edilebilir şeyler vardı yinede.Çizimler hoştu,özellikle karakterlerin saçları.Müzikler bence animeyle uyumluydu özellikle outro çok güzel.Açılışta herkese göre bir parça değil ama ben beğendim,özellikle klibini.Arka planda çalan müzikler de oldukça hoş geliyor kulağa,sahnelerle uyumluydu.

Kötü Yanları:
En kötü yani maalesef 11 bölüm olması,resmen tadı damakta kalıyor bir anda bitiveriyor
Spoiler:
ve sonu çok belirsiz,yani sonu mangaya bırakılmış gibi görünüyor.
Bir de Michiru karakteri daha güzel tipli olabilirmiş ama o zaman bu kadar komiklik de olmazdı belkide :)

Sonuç:
Bence çok güzel,iyi vakit geçirtiyor ama dediğim gibi tek kusuru sonu gibi görünüyor şu anda.Ama kesin izleyin yani bir şey kaybetmezsiniz ama izledikten sonra daha fazla bölüm olmadığı için gıcık kapabilirsiniz :)Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Belle: Ryuu to Sobakasu no Hime
2. Yuukoku no Moriarty
3. Evangelion: 3.0+1.0: Thrice Upon A Time
4. Yashahime: Princess Half-Demon
5. Violet Evergarden Special
6. Violet Evergarden: The Movie
7. Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2022 Anime.GEN.TR