Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Dragonaut : The Resonance Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Dragonaut : The Resonance

Yazar: valkryei
Tarih: 19/10/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 9
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 7.50

Genel:
İsmin ve tanıtımın etkisinde kalarak meraklandım ve izlemeye başladığım biraz uzay, biraz romantizm ve birazda fantastik dragon savaşları. Tam olmasa da büyük bir hüsran yaşadığımı söyleyebilirim. Şöyle ki; romantizm zaten günümüz yapımlarında sık sık karşımıza çıkan ve yer yer sinirlenip karaktere laf atmamızla sonuçlana bir dramatik bir aşk. Uzay konusunda ise büyük bir kısmı sadece görüntüden oluşmakta, detaylı çizimler ve anlatımlar bulunmamakta. Fantastik Dragon savaşlarına gelince bir ejderi robot halinde anlatmaya kalksalardı, herhalde çok daha başarılı bir karakter çizimi ortaya çıkardı.

İyi Yanları:
Teknik çizimleri ve şarkıları fena değil. Seslendirmeyle, renklendirme de baya hoş ve başarılı olmuş denebilir. Türler arası ilişkinin ele alınış şekli ilginç olmuş, bence hoş mesajlar barındırıyor bünyesinde. 3D çizim olarak sunulan su çizimleri tam not alıyor... :)

Kötü Yanları:
Bazı bayan karakterlerin vücut çizimleri sanki bir hentai serisinden fırlamış gibi çizilmiş, zamanla alışabiliyorsunuz ama bazı karelerde, zıplayan inek benzeri bir şeyi izliyormuş gibi hissettiriyor. Yapılan saçmalıklar tahammül edebileceğiniz seviyede olmasına karşın sıkıntı veriyor. Mutlaka bir kısmını, bir cümlesini, bir karesini başka bir seride görmüşlüğünüz vardır. Birkaç da tekrar sahnesi bulunuyor.

Sonuç:
Serinin gelişmesi ve finale doğru ilerlemesi gayet tatmin edici bir seğir sunuyor, bölümleri nasıl geride bıraktığınızı hiç anlamıyorsunuz, serinin aksiyonu sizi resmen kendine bağlıyor. Tabi istenmeyen bölümler ve sinirden kendi kendinize lafladığınız zamanlarda yok değil. Ama finale doğru ilerledikçe aksiyon doruğa doğru tırmanışa geçiyor. Aşk konusu işin içine girmese sanırım daha zevkli bir seri seyretmiş olurduk…Yazar: heartquake
Tarih: 22/03/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 8
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.67

Genel:
Hikaye Jin isimli gencin,annesi ve kızkardeşiyle beraber,babasının pilotu olduğu bir uzay mekiğine binmesi ve bu mekiğin fırlatma sırasında gökyüzünden dünyaya doğru gelen bilinmeyen bir cisimle çarpışmasıyla başlıyor.Bütün aile fertleri ölmesine rağmen,Jin bir şekilde hayatta kalmayı başarıyor.Ve Jin acı bir şekilde mekiğe çarpan şeyin sıradan bir şey olmadığını,bir dragon olduğunu öğreniyor.

İyi Yanları:
Dragonaut,oldukça güzel ve iyi düşünülmüş bir senaryo ile harika bir kurguya sahip.İzlerken asla sıkılmıyorsunuz.Ayrıca her bölümün başında verilen flashback'ler izleyiciye sıkmadan bilgi veriyor.Kafada kalan soru işaretlerini en güzel şekilde gideriyor.

Kötü Yanları:
Animenin çizgisi yeterince iyi değil.Surat ve ifadeler çok iyi çizilmiş ama fiziksel görünümde abartılar çok fazla.Özellikle bazı kadın çizimleri çok abartılı.Aynı şekilde dragon çizimleri de çok Transformers vari olmuş.Gözünüz alışana kadar biraz süre geçmesi gerekiyor.

Sonuç:
İzlediğim en iyi animelerden biri diyemiyorum ama son dönem animeler içinde güzel konusuyla ön plana çıkıyor.Mistisizm yoluyla değil,dramatik aksiyon'dan faydalanarak ilerlemesi,hem kolay izlenir hemde kolay anlaşılır bir anime olduğunun ispatı.Yazar: 13
Tarih: 11/07/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.33

Genel:
Thanatos adı verilen bir gezegen dünyaya çarpacaktır. Bunu engellemek için ISDA 'D-Project'i başlatır ve Dragonaut ekibi kurulur. Ekibin özelliği ise her bir üyenin kontrol ettiği bir 'yapay dragonûnun olmasıdır. Fakat her şey yolunda gitmez. ISDA dünyayı kurtarmak için mücadele ederken Jin bir yandan da kendi mücadelesiyle meşgulgür.


" Hikayenin gelişimiyle ilgili ip ucu vermeden özetlemek cidden çok zor oldu. Çok basit ve anlamsız bir tanıtım oldu farkındayım ancak izleyeceklerin keyfini kaçırmak istemedim. Kusura bakmayın... "

İyi Yanları:
* Karakter çizimleri ilk başta biraz yadırganıyor ama bir kaç bölüm sonra alışınca cidden çok güzel olduğunu farkediyorsunuz.
* Müzikler gerçekten dinlenebilicek cinsten.
* Konusu çok farklı. ( En azından ilk defa böyle bir konuya rastladım ben )
*
Spoiler:
İlerleyen bölümlerde gelişen olaylarla ilk başta kötü adam rolünde olanların iyilere yardım etmesi vb. gibi gelişen olaylar izlenebilirliği arttırıyor.

* Genelde kullanılan dijital efektler hoş olmuş.

Kötü Yanları:
* İyi Yanlarından biri olarak yazdığım dijital efektler bazen kötü durabiliyor.
* Çizimlere alışamadığınız takdirde beğenmeme ihtimaliniz var.
* Açılış parçası dinlediğimiz diğer müziklere göre kötü kalıyor.

Sonuç:
Fantastik, Bilim Kurgu tarzlarını seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim. 25 bölüm bir solukta bitiyor. Ara ara karşımıza çıkan komedi ve romantizm öğeleri animeden kopmanızı engelliyor. Karakter ve çevre çizimleri gerçekten güzel, kullanılan renklerin canlı olması vb. yanlarıyla ilgi çekebilecek bir anime.Yazar: hero_44
Tarih: 27/03/2008

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.83

Genel:
13. bölümden itibaren sürekli takip ettigim ve bugun itibariyle serinin son bölümünüde izleyebildigim güzel bir animeydi. Hikaye; Güneş sisteminde Tanatos adı verilen yeni bir gezengen bulunmuştur. Bu gezegen aslında canlı bir dragondur. Bu gezegenden dünyaya düşen bazı dragon yumurtaları insanlarla bag kurmuş ve insan-dragon karışımı yeni dragonlar ortaya cıkmıştır. Bu dragonlardan her biri sabit bir insan kılıgına girebiliyor ve efendilerine ölümüne baglı yaşıyorlardı. ISDA adlı kuruluş dragon insan eşleşmesiyle yeni nesil savaşcılar yetiştirmektedir. Tanatos ise orjinalliğini kaybetmiş bu dragonları yok etmek istemektedir. Böylece iki gezegen arasında savaş başlamıstır. 2 yıl önce ailesini bir ucak kazasında kaybetmiş olan Jeane ile Toa adı verilen dişi dragonun İSDA ve Tanatosla mücadelesini ve aralarında dogan büyük aşkı anlatıyor. Toa'yı korumaya yeminli bir başka dragon olan Gio, Jeane'nin yardımıyla her iki grupla da savasıyor.

İyi Yanları:
Bilim kurgu ve fantastik dragonlar üzerine güzel ve eglenceli bir senarjoya sahip. Karakter cizimleri ve kullanılan müzikler oldukça iyi. Yaşanan sıradışı aşkları seriye ayrı bir lezzet katmış. Degişik dragon cizimleri sıradanlıgı aşmış ve yeni kahramanlar yaratmış.

Kötü Yanları:
Karakterlerin yüz cizimleri cok uzun, kadın karakterlerin gögüs cizimlerinin ise cok sarkık durması degişik geldi.

Sonuç:
Sıradısı bir senaryoya sahip etkileyici bir yapım. İzlemenizi tavsiye ederim.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Kanojo to Kanojo no Neko
2. Claymore
3. Brynhildr in the Darkness
4. Fist of the North Star
5. Recorder to Randoseru
6. A.D. Police
7. Jormungand

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR