Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Ragnarok The Animation Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Ragnarok The Animation

Yazar: Junta
Tarih: 26/08/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 6
Video: 7
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 7.67

Genel:
Valla hayatımda ilk defa oynadığım bir oyunun animesini izledim ve bu kadar sevebildim. Zaten oyunun hayranı olunca doğal olarakta animesini izlemek aşırı eğlenceli oluyor. Sahneleri görünce "aa bak şu şöyle", "bak bu böyle" diyip herşeyi bilmek baya eğlenceli gelmişti. Gerçi yeteri kadar başarılı olamamıştı ama...

İyi Yanları:
Ne diyim bence baya komikti özelliklede Roan'ın tek başına o ezik haliyle yaptığı şaklabanlıklar :) Onun dışında hikayesi güzeldi fakat o da oyunuyla alakalı olduğu içindi.Ama söylemeden geçemeyecem bazı yerlerde duygusallık ve sevgi ön plana çıkıp güzel sahneler oluşmuştu.

Kötü Yanları:
Valla eğer tarafsız bakıp bu oyunu oynamamış biri olsaydım bu anime beni o kadarda ilgimi çekmezdi. Çünkü bu tür animeler genelde bu oyunu oynayan fanatikler için yapılır. Müzikleri o kadar başarılı değildi. Biraz sıradan kaçmış. Daha etkileyici yapılabilinirdi. Oyunun kendi müziklerinden koysalar bile gene süper olurdu ama ben yapmadım ya :)

Sonuç:
Eğer oyununu oynamış biriyseniz ve sevmişseniz mutlaka ama mutlaka izleyin. Eğer rpg seven biriyseniz izleyin belki eğlenirsiniz. Ama bu tür şeylerle alakam yok diyorsanız boşuna vakit harcamayın.Yazar: halojen
Tarih: 21/05/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 5
Video: 7
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 7.50

Genel:
Genel olarak değil tam olarak bir oyundan yola çıkılarak hazırlanmış bir anime. Olaylar biraz da oyun evrenine paralel olarak ilerliyor. Mesela Roan, Yuufa, Kioni ve Iruga başlarda oyunda olan bir questi yapıyorlardı. Oyundaki bütün canavarlar olduğu gibi anime serisinde de var.

İyi Yanları:
Sevimli karakterler (oyunu gibi). İnsan animeyi seyrettikten sonra o evrenin içinde olmak istiyor. İlk bölümler Roan'ın Yuufa'ya olan gizli aşkı (hafif sapıklıkları), karakterlerin belirli sınıflara ait olması, savaşırken skill sergilemeleri (hatta bir sahnede Yuufa'nın manası bittiği için heal yapamamıştı, kopmuştum), final bölümlerinin çizimleri iyi yanlara konulabilir. Çizimler de iyi. Doyurucu bir final var. Karakterler level atlayabiliorlar. Hatta bir karakter level atlayabilmek için kendini yaratık kesmeye vermişti.

Kötü Yanları:
Hikaye doyurucu sayılmaz. Yuufa'nın 20 küsür bölüm boyunca nii-san diye feryat etmesi de biryerden sonra insanın sinirlerini bozabiliyor. Aksiyon sahneleri pek iyi sayılmaz; fakat skill aksiyonları iyi çizilmiş, onu söylemek lazım. Iruga'nın karizmatik sessizliği fazla abartılmış. Size onu şöyle açıklayabilirim: Erkek "Ayanami Rei". Zaten tipi de oldukça benziyor. Müzikler hiç iyi değil. Aksiyon sahnelerine iyi müzik koyamamışlar. Yaratık kesip level atlamak üzerine kurulu bir oyunun animesine iyi aksiyon müzikleri konmalıydı.

Sonuç:
Eğer daha önce Ragnarok Online RPG'sini oynadıysanız bir gözatmalısınız. Yoksa seyretmeseniz de olur. Bu benim ilk seyrettiğim anime olduğu için özel bir yeri var. Şimdi arkadaşımla Ragnarok Online'da Yuufa ve Roan adında iki karakter yaratıp sevgili yapmayı planlıyoruz.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR