Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Kidou Senshi Gundam MS IGLOO: Ichinen Sensou Hiwa Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Kidou Senshi Gundam MS IGLOO: Ichinen Sensou Hiwa

Yazar: Edenknight
Tarih: 03/04/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 5
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 7.33

Genel:
Gundam MS IGLOO genel olarak bakıldığında teknik maharetlerin senaryo başarısıyla buluştuğu karakterlerin biraz geri planda tutulduğu gerçekçi bir OAV serisi ve kronolojik olarak UC evreninin en başında duruyor.Olaylar Zeon tarafından aktarılıyor ve teknik bir mühendisin gözünden savaşta Mobile Suitlerin gölgesinde kalmış silahlar ve kahramanlar anlatılıyor.

İyi Yanları:
Gölgede kalmış kahramanları ve orjinal seride örülmemiş silahları senaryosunun ana konusu yapması oldukça cesaret isteyen bir iş,neredeyse hiç Gundam göstermemesi de bir Gundam OAV ında görülmedik bir durum,teknik özellikleri günümüz için artık ortalama kalsa da yapıldığı dönemdeki örneklerle karşılaştırıldığında gayet iyi kalıyor,başarılı modelleme ve yüz animasyonları karakterleri daha iyi anlamamızı sağlıyor,aksiyon olarak da bir 3D yapımdan bekleneni fazlasıyla verdiği söylenebilir.

Kötü Yanları:
Bir teknik demo hissiyatı veriyor ya da uzun bir oyunun ara sahneleri,sanki biz karakterleri oyun esnasında tanımışız da ara sahneler sırf aksiyona ve görsel şova ayrılmış gibi duruyor.Bu bağlamda karakter geliştirme mevzusuna pek girilmediği görülüyor,ayrıca her bölümün aynı sistemde olması ve devamlılık arzeden bi öyküsünün bulunmaması da bir eksi,her ne kadar teknik kısmı başarılı olsa da senaryo ve karakterler yönünden büyük noksanları olan bir yapım.

Sonuç:
Gundam efsanesinin farklı bir yüzünü görmek için izlenebilir,bunun dışında ciddi ve askeri konusuyla öne çıkan bir yapım izlemek isteyenler için de keyifli bir seyirlik olduğu bir gerçek.Yazar: Akuma_Blade
Tarih: 31/10/2007

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.33

Genel:
Genel söylenebilecekler Apocalypse 0079 ile aynı: İmkanınız varsa hem Hidden One Year War'ı hem de ondan hemen sonra Apocalypse 0079'u üst üste koyarak izleyin zira 3 bölümlük 2 seri değil 6 bölümlük tek seri gibi değerlendirmenin daha doğru olduğu görüşündeyim.

İyi Yanları:
+CG ile yapılabileceklerin sınırlarını zorlamışlar: Aksiyon kareografileri göz doldurmakta... Her ne kadar kara savaşları uzaydakine oranla bir kat daha az detaya sahip olsa da serinin genelinin geçtiği uzay savaşları unutulmazlar arasına yerleşiyor.

+Bu cümleyi 2. kez kullanma gereği duyuyorum: Evet, kesinlikle fanboylar için değil! Dramatizmin kullanışı ve askeri öğeleri takdir edilesi buldum. Herşeyden önemlisi seri, diğer serilerde şu yada bu şekilde sürekli "öteki" olarak gösterilen Zeon'un gözlerinden hikayaye bakmamızı sağlıyor ki hikayenin tamamına saygımı arttıran en önemli yanlardan biri de bu.

+Abartılmış karakterler, klişe hareket edenler, karakter kadrosunu şişirmek için figüranlaştırma yöntemine başvurulmamış, fizikötesi durumlar yok ve serinin toplamında bir Mecha serisinin stabil halini görüyoruz.

+Apocalypse 0079 ile aynı soundtrack'i oluşturan albüm enstrümantal genel manada beğenimi kazandı ama Apocalypse 0079 Opening'i Yume Wadachi , Hidden One Year War'ın Sora no Tomato'sundan daha çok seriye oturuyor.

+Çalışmanın kolleksiyonluk bir seri için tüm artılara haiz olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Kötü Yanları:
Dediğim gibi, kara savaşlarında bazı küçük detaylar üzerinde daha ayrıntılı geçilebilirdi. Onun haricinde kusur aramak acımasızlık gibi geliyor: Gani gani kusur aramak için ancak Mecha türüne gareziniz olması gerek.

Seriyi başka Mecha serileriyle yan yana koyup ortalama manzaraya baktığımda teknik yönde göze batan hiçbir eksik görmüyorum.

Sonuç:
Gundam destanına giriş serisi Hidden One Year War'ı sadece Mecha severlere değil, favori türü ne olursa olsun birçok Anime severe şimdiden özellikle öneriyorum. Sadece ciddi birşeyler izlemek için ekran karşısına geçen birisi olmanız yeterli.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR