Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

CLAMP

Yazar: Blue

 

REX - Kyouryuu Monogatari

Manga: 1 Cilt
Yayım: 25.06.1993
Yayıncı: Kadokawa Shoten (Japonya'da) - Tohan (Tayvan ve Hong Kong'da)

Bu çalışma, orijinal yazarı Ken Hatasawa olan “Rex” filminin promosyonu için, Kadokawa Shoten'in özel siparişi üzerine CLAMP tarafından yapıldı.

"Rex", küçük bir kız ve küçük bir dinazor arasındaki dostluğun öyküsü. Küçük kız paleontolog olan babası ile tek başına yaşamaktadır. Annesi de paleontologdur ve iş kariyeri için ailesini terk edip Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmiştir. Küçük kız bir gün tuhaf yumurtalar bulur. Bir tanesi kırılır ve içinden dinozor yavrusu çıkar. Bu küçük dinozor yavrusu, küçük kızın en yakın arkadaşı olur. Bu hikayenin dramatik yönü, dinozor yumurtasının bulunmasının ardından küçük kızın annesinin dönüşü. Annesi küçük kızı görmek için değil de sadece dinozor yavrusunu görmek için geri döner. "Rex", Clamp'ın bir çok eserinden farklı olarak çok berrak bir anlatıma sahip bir manga. Resimler için buraya tıklayın.

 

Koi (Love)

Manga: 1 Cilt
Yayım: 25.11.1993

Yayıncı: Shinshokan

Nanase Ohkawa (hikaye) ve Takeshi Okazaki’nin (çizim) ortak çalışması. "Koi"nin künye bölümünde Takeshi Okazaki diğer Clamp üyelerine teşekkür etmesi sadece Nanase'nin bu çalışmada emeği olmadığını gösteriyor. Bu çalışmanın başlığı sağolsun, konusunu rahatça anlayabiliyoruz. Hakkında diğer bilinenler ise sadece söylentilerden ibaret. Dedikoduya girecek ancak Nanase Ohkawa ve Takeshi Okazaki'nin bu çalışma sırasında birbirlerine aşık oldukları, "Koi"nin yayımından hemen sonra yaratıcı ikilinin bu hikayenin telif hakları için mahkemelerde mücadele ettikleri söyleniyor. Aklıma gelen ilk soru paylaşamadıkları ne acaba aşk mı para mı:)) Bunların aslı yok. Ayrıca Takeshi Okazaki bir diğer Clamp çalışması olan "CLAMP Gakuen Kaikigenshou Kenkyuuka Jiken File (Strange Phenomenon Society Case)"ın audio-drama çalışmasında rol almıştır. Takeshi Okazaki'nin bir diğer bilinen eseri "Elementalors"dır.

 

NIGHT HEAD

"Night Head" aslında Iita Jouji tarafından yazılmış bir live-action. TV serisi de -Iita Jouji- tarafından yönetilmiş. Hikaye psişik güçleri yüzünden bir laboratuara kapatılmış iki kardeşi ve onların kaçışını anlatıyor. Clamp toplam beş cilt olan manganın sadece 2 cildinde çizimleri yaptı. Manga 1993 yılında Kadokawa Shoten tarafından yayınlandı.

 

Souryuuden (Super Dragon Brothers)

Manga: 13 Cilt
Anime: 12 Bölüm (OAV)
Hikaye:
1987
Clamp'ın Çizmeye Başlaması: 1993

Yayımcı: Kadokawa Shoten - Mystery DX

Clamp, bu hikayede sadece 1987 yılında Yoshiki Tanaka tarafından yapılan çalışmanın tasarımlarını ortaklaşa kullandı. Yoshiki Tanaka, "Souryuuden"inin romanını 1987 yılında yazmaya başlamış. İllüstrasyonunda Yoshitaka Amano ile çalışmıştır. 1993 yılında da Clamp, "Souryuuden"in çizimlerini yapmaya başlamıştır. "Souryuuden"nin sonradan "Legend Of The Four King" adında 12 bölümlük OAV'si çıktı. Ancak Clamp sadece manganın çiziminde çalışıyor, yapılan oavlar ile ilgilisi yok.

Hikaye günümüzde geçiyor ve insan üstü güçleri olan (ejdere dönüşebilmek gibi) 4 erkek kardeş ve sürekli savaş halinde oldukları “Bulls (Gyuushu)” takma adlı Birleşik Devletli grubun hikayelerini anlatıyor. 4 erkek kardeş Hajime (Gou Kou, Hakukei - doğunun mavi ejderi), Tsukuzu (Gou Shou, Chuukei - güneyin kızıl ejderi), Owaru (Gou Jun, Shukukei - batının beyaz ejderi) ve Amaru (Gou En, Kikei - kuzeyin siyah ejderi) "dört dragon kardeş" olarak bilinir. Bu dört dragon (Gou Klanı), 3000 yıl önce cennetteki savaşta Bull'sa karşı yenilmiş  ve ölmüştür. Ancak dragonların kanı nesilden nesile geçmiştir. 117. nesil olan Ryudo'lar daha güçlü olarak günümüzde Bulls'a karşı bir kez daha savaş verecektir. Güçlerini keşfetmelerinden sonra 4 kardeş, Bulls'dan tüm dünyadaki insanları kurtarmak için dünyayı dolaşmaya başlar. İki grubun aralarındaki savaş her yere taşınmış, gökyüzü ve aya bile.

Hajime Ryudou~Gou Kou, Hakukei - Doğunun Mavi Ejderi~
23 yaşında ve en büyük kardeş dolayısıyla bütün sorumluluk onun sırtında. Büyükbabasının okulunda tarih öğretmeni olarak çalışmakta. Sonradan okulu Matsuri'nin babası yüzünden bırakmak zorunda kalır. Sakin ve düşünceli biri. Bana garip geldi ama yayınlandığı dönemde bir çok kadından oy almış ve en çok evlenilmek istenilen erkek seçilmiş.

Tsuzuku Ryudou~Gou Shou, Chuukei - Güneyin Kızıl Ejderi~
19 yaşında, tipik bir kazanova. Aslında iyi bir sevgili ama ilk başlarda. Uzun aşklar ona göre değil. Hajime'nin tam tersi bir kişiliğe sahip. Genelde hep kendini düşünür. Tsukuzu bir çok dil bilmektedir. Bu kadınları tavlamanın yanı sıra yolculukları sırasında da oldukça işe yaramış gibi.

Owaru Ryudou~Gou Jun, Shukukei - Batının Beyaz Ejderi~
15 yaşında ve obur, buna rağmen nasıl oluyorsa herhalde metabolizmadan olsa gerek dört kardeşin içinde en çeviği. Acayip enerjik, kesinlikle yerinde duramıyor ve herkesin neşe kaynağı. Kendime benzettim bir an:P Ailenin savaşçısı rolünde ve Amaru'yu hayatı pahasına korumayı kendine görev bilir. Owaru savaşmayı sever ama düşünmeden hareket etmesi onu zaman zaman zor durumda bırakır.

Amaru Ryudou~Gou En, Kikei - Kuzeyin Siyah Ejderi~
13 yaşında ve en küçükleri. En küçükleri olduğu için herkesin onu korumaya çalışması Amaru'yu fazlaca sinir eder. Masum, saf, sıcak ve şirin insanın mıncıklayası geliyor:P
Amaru, sürekli cennet ve onların diğer kişilikleri hakkında rüyalar görür. Amaru ayrıca dördünün içinde ilk uyanan ve dragona dönüşendir.

Matsuri Toba
18 yaşında ve kahramanlarımızın kuzeni. Matsuri, kahramanlarımızla ilgilenir ve aç karınlarını doyurur. Matsuri de Seoupo'un (cennetin kraliçesi) en genç kızının reenkarnasyonu ve o zamanlar Hajime ile olan duygusal ilişkisi hala etkisini yitirmemiştir.

"Souryuuden" fazlaca fantastik olsa da inceden gönderme yapmadan da durmaz. Hem Amerika'yı hem de Japonya'yı sert bir dille eleştirir. Dört erkek kardeş cenneti koruyan efsanevi dragon kardeşlerdir. Şeytani güçler atağa geçince uyanmışlardır. Amerikalı grup ve liderleri Shiyu ise teknolojik ve ekonomik olarak dünyayı avuçları içine alıp yönetmeyi amaçlamaktadır. Bunun için insanları öldürüp geçmişteki yandaşlarını öldürdükleri insanın yerine geçirmeyi planlıyorlardır. Shiyu, Gou klanının ezeli rakibi "Bulls" un geçmişteki liderinin reenkarnasyonudur.

Yoshiki Tanaka, Türkiye'de de yayınlanan "Legend Of Galactic Heroes"'un yazarı olarak biliniyor. Doujinshi sayfasında bilgisini verdiğimiz "Hisshou! Tanaka Yoshiki Sensei Kouryakuhou" ve "Ginga Eiyuu Densetsu Satsujin Jiken" Yoshiki Tanaka eserleriyle dalga geçen doujinshilerdi. Clamp üyeleri Yoshiki Tanaka'nın eserlerini beğendiklerini her zaman söylüyorlar özellikle "Souryuuden"deki Hajime'yi. Unutmadan Yoshiki Tanaka, aynı zamanda "The Heroic Legend of Arslan"ın da yazarı.

 

Mokona Oujo No Ehon (Princess Mokona's Picture Book)

Resim Kitabı : 1
Yayım: 25.12.1994
Hikaye: Nanase Ohkawa
Çizimler: Mick Nekoi
Yayıncı: Kadokawa Shoten

3 boyutlu ve direkt olarak çocuklara hitap eden bu resim kitabı, egoist bir prensesi zaman içinde nazik bir kıza çeviren olayları anlatıyor. Clamp'ın 2002'de çıkardığı bir resim kitabı daha var ancak onu tanıtmayacağız. Bu kitabı tanıtmamızın amacı da CLAMP üyelerinin bu hikayenin kahramanları olması. İlginçtir hikaye Mokona hakkında ama çizimler Mick Nekoi'ye ait:) Çizimler oldukça şirin zaten hitap ettiği kesim çocuklar. Minik çocuklara egoist olmanın kötü bir şey olduğunu anlatıyor. Herhalde anaokullarında falan bunları veriyorlar çocuklara:) Neyse daha uzatamıyorum konuyu:). Resim kitabı nasıl anlatılır ki. Resimler için buraya tıklayın.

 

Magic Knight Rayearth

Manga: 6 Cilt (Magic Knight Rayearth İlk Sezon 3 Cilt - Magic Knight Rayearth İkinci Sezon 3 Cilt)
Anime:
49 Bölüm (TV Serisi) - 3 Bölüm OVA
Yayım: 22.07.1994 - 23.04.1996
Yayıncı: Kodansha - KC Deluxe

Hikaru Shidou, Umi Ryuusaki ve Fuu Hououji. Bu birbirini tanımayan üç kız rastlantı sonucu Tokyo kulesinde buluşurlar ve gizemli dünya Cephiro’ya çağırılırlar. Bu dünya da yeni güçler ve silahlar elde ederler; görevleri: sihirli şövalye olup, prenses Emeraude’u Rahip Zagato’dan kurtarmaktır ya da bu öğrenci üçlüsü bunu öyle sanıyordur. Çünkü onları bekleyen kader tahmin edilemeyecek bir şeydir. Manga ve anime iki sezondan oluşuyor.

OAV’larda Hikaru, Fuu ve Umi, Campus CLAMP'da çalışıyor ve Alcyone, X’de ki Kanoe ile aynı dış görünüme sahip. Manga TOKYOPOP® tarafından, anime Media-Blasters tarafından lisanslı. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 

Fushigi No Kuni No Miyuki-chan (Miyuki-chan in Wonderland)

Manga: 1 Cilt
Anime:
1 Bölüm OVA
Yayım: 10.09.1995
Yayıncı: Kadokawa Shoten

“Miyuki-chan in Wonderland” CLAMP’ın ilk ecchi çalışmasıdır. Her zamanki bilindik “Alice Harikalar Diyarında” hikayesi.. iyi ama fazla da tipik değil. Bu Miyuki adlı, kendini herkesin onu soymaya çalıştığı farklı yerlerde bulan (küçük hikayeler) bir kızın hikayesi. Bu garip yerler harikalar diyarı, aynalar ülkesi, mojhong tahtası, video oyunları ve X filmi bile olabiliyor.

Miyuki, Campus CLAMP'de çalışıyor. Bu küçük hikayelerden CLAMP Campus Detectives uyarlamasının bir bölümünde Miyuki, Angelic Layer’daki Athena’nın kostümüne benzer bir diğerinde ise Magic Knight Rayearth deki Hikaru’nun kostümüne benzer bir giysi taşıyordu. Son olarak, X filmine adanmış bölümde hikaye Hinoto, Kanoe, Satsuki, Arashi ve Yuzuriha gibi yardımcı karakterlerle doluydu. Manga TOKYOPOP® tarafından, anime ADV tarafından lisanslı.

 

Watashi No Suki Na Hito (The Person I Love)

Manga: 1 Cilt
Yayım: 16.07.1995
Yayıncı: Kadokawa Shoten - Young Rose

Valentine konusu esas alınarak, aşk ve romantizm konulu, kısa deneme resimleriyle işlenmiş bir manga. Her hikaye, genç bir kıza ve onun ilişkisine ya da o anda eksikliğini duyduğunu şeye ya da gelecekteki eşine odaklanıyor. Her hikayeden sonra (Mick Nekoi tarafından resimlendirilmiş) hikayenin odaklandığı konu hakkında 2 ya da 3 sayfa küçük bir paragraf vardır (Nanase Ohkawa tarafından yazılmış). Birkaç örnek vermek gerekirse sevgililer gününde kullanılan kawai(sevimli) ya da evlilik kelimeleri gibi.

Bu kısa hikayeler Young Rose dergisinin tipik bir özelliğidir. Tam bir hikaye özelliğini taşımadığından herkesin zevkine hitap etmeyebilir, ne de olsa bu 12 karakterin yaşamlarından alınmış enstantane resimlerin bir derlemesi. Her nasılsa, sadece bir hikaye anlatmanın haricinde bir mangayı başka bir amaç için kullanmanın bir çeşidi olarak ilginç olduğu kadar da göz alıcı. Renkli mangalardan hoşlananlar için, ilk hikaye çok hoşlarına gidebilir, 4 sayfa sulu boya ile çok güzel bir şekilde boyanmış. Resimler için buraya tıklayın.

 

                         

Clamp tanıtım sayfaları Blue ve Abyss tarafından hazırlanmıştır.
© CLAMP   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll
2. Violet Evergarden: The Movie
3. Noblesse (TV)
4. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
5. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal 1-2
6. Ushio & Tora (TV 2)
7. Ushio & Tora (TV)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR