Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Arkaplan, Son Dokunuşlar, Dosya Formatları


Bir kez karakterinizi boyadıktan sonra arka plan eklemek isteyebilirsiniz. Öylesine yapılmış bir arka plan bile karakterinize hayat verebilir.;) Ben çabucak bir şehir ve birkaç dağdan oluşan bir arka plan çizdim, ve çizimi ana resmin altındaki bir tabakaya yerleştirdim. Daha sonra, birinci bölümdeki yöntemle çizimi transparan hale getirdim. Yine de, büyük ihtimalle birinci çizime arka planı eklemek daha akıllıca olacaktır, ben resmin mürekkeplenmiş halini tarayana kadar bunu düşünemedim. ^_^; Her neyse, arka plan kontrunun şeffaf olduğundan emin olun.

Sonra, polygonal lasso aracını kullanarak ana renkleri ekleyin. Tamam, çizdiğim arka plan şimdiye kadar yapılmış olanlar içinde en heyecan verici olan değil ama bu benim elle çizilmiş arka plan eklemede ilk deneyimim, bu yüzden bana katlanmaya çalışın.^_^

Bir kez ana renkler oturduktan sonra gölgelendirme yapın ki arka plan dümdüz görünmesin. Bu bira zaman alır... Referans almak için başka resimleri kullanmak oldukça yardımcı olabilir, çünkü sizi bilmem ama ben manzara resimlerini renklendirmeyi zorlayıcı buluyorum.^_^ Tabii ki, bu büyük ihtimalle yeterince alıştırma yapmadığım için.

Arka planı renklendirdikten sonra daha güzel görünmesi için birkaç ışık etkisi ekledim. Dağların tam üstüne bir lens flare (mercek parlaması) ve ışık huzmesi ekledim (Bu lens flare nin uygun olabileceği durumlardan birisi, genelde ışık direkt olarak kameranın üzerine geldiği zaman görülür). Işık huzmelerini elde etmek için karakter ve arka plan arasında yeni bir tabaka oluşturdum, polygonal lasso aracıyla büyük, düz üçgen şekiller oluşturdum, saf beyazla içlerini doldurdum, Gaussian blur ( bulanıklık) ile bulanık hale getirdim, tabakayı normal yerine soft light (yumuşak ışık)'a ayarladım ve matlık değerini yaklaşık %70'e getirdim.

Neredeyse bitti.:) İsterseniz hepsinin üzerine yeni bir tabaka koyun. Bu tabaka fazladan rötuşlar ve ışıklandırmalar için olsun. Light airbrush (hafif kompresör)'ü düşük basınca(pressure %20-30) a getirin ve dikkatlice ışıklandırılmış bölgelere daha fazla ışık ekleyin, başlıktaki daha açık metalik bölgeler gibi. Bu onlara daha fazla parlaklık verir.:)

Whew, neredeyse tamam!:) Şimdi yapmanız gereken tek şey resmi sıkıştırmak. Eğer yeterince hafızanız varsa resminizin sıkıştırılmamış bir versiyonunu saklamak isteyebilirsiniz (baskı ya da duvar kağıdı yapmak istiyorsanız). Ancak, Internet'e postalamak istiyorsanız sıkıştırıp JPEG ya da GIF formatlarından birinde kaydetmeniz gerekiyor. Birilerinin düzgün sıkıştırmayı bilmediğinden gönderdiği 2 Mb lık bir resmi almak için yarım saat beklemekten daha sinir bozucu bir şey yoktur. Dosya büyüklüğünü azaltmak için En üstteki araç çubuğundaki Layers (tabakalar) mönüsünden "Flatten image" (Resmi düzleştir)'i seçin. Bu bütün tabakaları birbirine yapıştıracaktır. Eğer resmi düzleştirmezseniz JPEG formatında kaydedemezsiniz. Bu noktada resmin boyutlarını da ayarlamak isteyebilirsiniz. Resmi herhangi bir yönde 800 pikselden fazla uzatmamaya çalışın, resmin bir ekrana sığması en iyisidir. Sonra sadece "save as" (farklı kaydet)' e gidin ve mönüden JPEG formatını seçin. Sonra da kaydetmek için bir sıkıştırma (compress) oranı seçin. Ben 6 ya da 7'yi öneririm, böylece resmin kalitesinden fazla fedakarlık etmeden boyutu güzel bir şekilde düşürebilirsiniz. Güvenin bana, 10. seviyede sıkıştırılmış bir dosya ile 6. seviyede sıkıştırılmış bir dosya arasındaki farkı anlamak zordur.^_^

Bu sayfadaki bilgiler Julie Dillon tarafından hazırlanıp, Dame SailorSpike
tarafından tercüme edilmiş ve sayfa Yui tarafından düzenlenmiştir. Julie Dillon'ın izni altında sitemizde yayımlanmaktadır.   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Mushikaburi Hime
2. Spy x Family
3. Koukyuu no Karasu
4. Bubble
5. Kimetsu no Yaiba
6. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
7. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2023 Anime.GEN.TR