Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Vampire Princess Miyu

Yazar: Realknight

İçindekiler

Japonca Adı: Kyuuketsuki Miyu
İngilizce Adı: Vampire Princess Miyu
Yayın Tarihi: 1988
Yapıt: Anime ve Manga 
Bölüm Sayısı: 25 Tv serisi 4 OAV
Yapımcı Şirket: Pony Canyon
Yönetmen: Toshihiro Hirano
Senaryo Yazarı: Noboru Aikawa
Sanat Yönetmeni: Yohji Nangoh
Müzik: Kenji Kawai
Tür: Korku
Temel Seslendirme Aktörleri: Naoko Watanebe (Miyu), Mami Koyama (Se Himiko), Kaneto Shiozawa (Larva)      Tanrılar ve şeytanlar bir zamanlar insanlarla birlikte yaşarlardı ama şimdi onlar Karanlık'ta uyuyorlar. Bazı insanlar huzursuz, kötü düşünceleri ile Shinma'yı Karanlık'tan insan dünyasına çağırmaya başladılar. Vampir Klanı Shinma'nın uykusunu devamlı kılmak ve başı boş dolaşan Shinma'yı Karanlık’a geri döndürmek üzere bir görev kararlaştırdı. Ama Klan Shinma’ya karşı koruyucu sorumluluğunu sadece bir kıza bıraktı. O’nun adı Miyu, Vampir Miyu.

       Hikaye Miyu'nun normal bir çocuk olarak hayatını mutlu olarak sürdürürken ailesinin vampir olduğunu öğrenmesiyle başlar.

      Miyu'nun da ailesine katılması gerekti. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Larva, Miyu'yu vampir haline dönüştürdü ve ailesi Miyu'ya bir görev verdi; shinmaları yoketmek! Bunun üzerine Miyu, verilen bu görevi yerine getirmeye başladı. Larva, shinmaları geldikleri yere göndermek için Miyu'ya söz verdi ve onun koruyuculuğunu üstlendi.

      Bir gün ruhsal güçleri olan Himiko ile Miyu'nun yolları kesişti. Yalnızlık çeken Miyu sırrını ona açıkladı ve bu büyük bir kovalamacanın başlangıcı oldu. Himiko Miyu'yu durdurmaya karar verdi. Miyu güvenebileceği birini arıyordu fakat O gerçeklerden korkmuştu...

İnceleme
      Vampir Prenses Miyu bir parça korku içerir hiçbir zaman kan ve şok faktörüne doğru ilerlemez. Korku kelimesi tam anlamıyla Vampir Prenses Miyu'yu tanımlamaz. Animedeki olaylar çoğunlukla endişe vericidir. Bunun yanında hikaye, Miyu'nun karakter gelişimini insanlarla olan ilişkilerini, shinmaları ve insanları işler. Olaylar bir dereceye kadar Japon opera tarzıyla sunulur.
      Teknik olarak bakacak olursak, çizimler çarpıcı ve güzeldir. Karakter dizaynları açık ve ilginçtir. Miyu ile Shinma arasında geçen karşılaşmalar bir dövüşten çok dansı andırır. Hikayeler seri için yeterlidir, hiç bir fazlalığı yoktur. Anlatım tarzı Gothic olup, diğer klasik vampir hikayelerinden farklı görünür.

Son Söz      Son olarak Vampir Prenses Miyu seyirciyi heyecanlandıran, iyi bir hikayeye sahip, etkileyici aksiyon sahneleri ile sağlam bir animedir. Eğer yavaş ilerleyen korku hikayelerinden hoşlanıyorsanız Vampir Prenses Miyu size göre olabilir. Fakat kan ve çığlık seven bir korku seyircisiyseniz hoşlanmayabilirsiniz.OAV Serisinin Bölüm Özetleri

      Bölüm 1-Kyoto şehrinde tuhaf cinayetlerin işlenmesi üzerine Himiko şehre gelerek araştırmalara başlar. Kısa süre sonra gizemli bir genç kız olan Miyu ile onun sessiz arkadaşı Larva ile karşı karşıya gelir.

      Bölüm 2-Himiko okulda esrarengiz bir şekilde kaybolan kızı aramaya başlar, kızın en son görüldüğü yerde bir kukla bulunur. Aynı zamanda Miyu kaybolma ve diğer olaylardan sorumlu tuttuğu Shinma'yı kovalamaktadır. Himiko geldiğinde Miyu ve Shinma'yı genç bir çocuğun ruhu için savaşırken bulur.

      Bölüm 3-Miyu Shinma tarafından yakalanan Larvayı kurtarmak için Himiko'dan yardım ister. Himiko Miyu ve Larva hakkında daha fazla bilgi edinmek için kabul eder. Bu bölümde Miyu ile Larva arasındaki bazı gizler açığa çıkar.

      Bölüm 4-Bu bölümde Himiko çocukluğunun geçtiği yer olan Kamakura'ya tamamlanmamış hafızaları için döner. Burası, Miyu ile ilk karşılaştıkları yerdir.

 

Vampir Prenses Miyu tanıtım sayfaları Realknight tarafından, resim ve video arşivleri Alpin tarafından hazırlanmıştır. Vampire Princess Miyu is copyright © Pony Canyon 1988

 

İçindekiler   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Mushikaburi Hime
2. Spy x Family
3. Koukyuu no Karasu
4. Bubble
5. Kimetsu no Yaiba
6. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
7. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2023 Anime.GEN.TR