Duyuru

5. Japon Animasyon Günleri'nden resimleri buraya tıklayarak görebilirsiniz

*************************

Konnichiwa minna! ^_^

5.Japon Animasyon Günleri (JAG) etkinliğinin web sitesine hoşgeldiniz. Türkiye'de Anime meraklılarının biraraya geldiği yegane geleneksel etkinlik olan JAG, Türk-Japon Üniversiteliler Derneği'nin değerli destekleri ile beşinci senesinde.

JAG'da bu sene özellikle film şirketlerinin desteği dikkati çekiyor. Az ama öz anime gösterimlerimizde, bu sene 'Sony Pictures TV International'ın, 'Columbia-Tristar'ın ve 'Super-J'nin değerli desteklerini aldık. Ayrıca 'Atlas Digital Production' firmasına da, organizasyona verdikleri destek için teşekkür ediyoruz.

Bu seneki JAG'ın en önemli filmi, yılın başında Türk film piyasasına DVD'si çıkan 'Cowboy Bebop The Movie'. Ayrıca 'Akira'dan bildiğimiz usta yönetmen Katsuhiro Otomo'nun 'Memories'i de yine DVD'si Türkiye'de çıkan nadir ve değerli Anime filmlerinden.

Ayrıca iki Anime dizisinden de beşer bölüm gösteriyoruz. Birincisi, özellikle aksiyon ve samurai hikayeleri sevenlerin, Kanal D'de severek seyrettikleri 'Rurouni Kenshin' (Kanal D'deki adı ile 'Samurai X'). Diğeri ise son senelerin ilginç mecha Anime dizilerinden olan 'Gunparade March'. Her iki dizinin de ilk 5 bölümü gösterilecek. Umarız iki diziyi de severek izleyeceksiniz.

Bu sene sadece Anime gösterimleri değil, ayrıca Japon kültürüne meraklıların hoşuna gidecek etkinliklerimiz var. Kendo, Iaido ve Go workshopları, Go standı, Manga kapakları ve örnekleri standı, Türk amatör manga çizerlerinin çalışmaları ve Japon oyuncakları sergisi sizleri bekliyor.

Bunların yanında animasyon kültürüne meraklı olanlar ise, Türkiye'nin ilk uzun metrajlı animasyon filmi olmaya hazırlanan 'Troya'nın yapımcıları Kutsi Akıllı ve Murat Bozkurt ile yapacağımız söyleşiyi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Animasyon Bölümü'nden Denizcan Yüzgül'ün kısa animasyon eserlerinin gösterimini ve söyleşisini kaçırmasınlar.

Dolu dolu iki gün sizleri bekliyor... Mata ne! ^_^

----------------------------------------------------------------

5. Japon Animasyon Günleri etkinliği, Sadi Konuralp'ın anısına adanmıştır...


Tasarım/İçerik © JAG Yürütme Kurulu. Her hakkı saklıdır.
Sitedeki tüm yazıların yayın ve kullanım JAG Yürütme Kurulu'na aittir. Kullanmak için lütfen izin isteyiniz.
Sitede tanıtılan filmlerle ilgili görsel malzemenin tüm kullanım hakları göreceli sahiplerine aittir ve sahiplerinin yazılı izni altında kullanılmıştır.