Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Editör: hnnvansier

Editörün Yazdığı Haberler


Ankara Anime Gösterimleri: Appleseed (2004)

Ankara Anime Gösterimleri: Appleseed (2004) Türkiye'nin ilk Anime kulübü olan Bilkent Üniversitesi Animasyon ve Çizgiroman Kulübü'nün 6 yıldır her hafta düzenli olarak yaptığı anime gösterimleri bu sezon da devam ediyor. Çarşamba günleri saat 18:00'da başlayan gösterimlerde bu hafta programda Appleseed (2004) filmi var.

Detaylar için buraya tıklayın

 

Sinemada Anime Keyfi, Ankara 3-4-5 Mayıs 2007

Sinemada Anime Keyfi, Ankara 3-4-5 Mayıs 2007 Bilkent Üniversitesi Animasyon ve Çizgiroman Kulübü, geleneksel "Bahar Anime Gösterimleri"ne devam ediyor.

Kulüp, 2007 bahar sezonunu her hafta düzenlediği anime gösterimlerini School Rumble ile sonlandırıyor.

3-4-5 Mayıs (Perşembe-Cuma-Cumartesi) tarihlerinde 3 gün boyunca 18:00'da Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüsü Güzel Sanatlar Fakültesi FB309 nolu salonda yapılacak gösterimlere katılım ücretsiz olup tüm animeseverler davetlidir.

Detaylar için buraya tıklayın

 

Ankara'da Anime Gösterimi: Memories

Ankara'da Anime Gösterimi: Memories "Niçin savaşıyoruz baba?"
"Büyüyünce anlarsın."

Bilkent Üniversitesi Anime ve Manga Kulübü'nün Sonbahar 2006 Dönemi'nde her çarşamba yaptığı anime gösteriminde bu hafta Memories var. 8 Kasım Çarşamba günü saat 18:00'da Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi FB blok 309 nolu salonda yapılacak gösterime katılım ücretsiz.

8 Kasım'daki 4. Gösterim'de Memories yer alacak. Ünlü anime filmi Akira'nın yapımcısı Katsuhiro Otomo'nun 1995 yapımı, Mainichi ödüllü Memories filmi, aslında 3 ayrı kısa filmin birleşiminden oluşuyor.

Detaylar için buraya tıklayın

 

Ankara'da Sinemada Ücretsiz Anime Keyfi

Ankara'da Sinemada Ücretsiz Anime Keyfi Anime keyfini gümüş perdede, sinema koltuğunuzda oturarak diğer animeseverler ile beraber izlemeye ne dersiniz? Bilkent Üniversitesi Animasyon ve Çizgiroman Kulübü, gelenek haline getirdiği haftalık anime gösterimlerine bu dönem de devam ediyor. Her hafta Çarşamba günleri rutin olarak yapılan gösterimlerin bu haftaki konuğu ise Tokyo Godfathers. 1 Kasım Çarşamba günü saat 18:00'da Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi FB blok 309 nolu salonda yapılacak gösterime katılım ücretsiz.

Detaylar için buraya tıklayın

 

Ankara'da Anime Gösterimleri: Full Metal Panic? Fumoffu

Ankara'da Anime Gösterimleri: Full Metal Panic? Fumoffu Bilkent Üniversitesi Öğrenci Konseyi Animasyon ve Çizgiroman Kulübü'nün, Bahar Şenlikleri kapsamında, düzenlediği anime gösterimlerine davetlisiniz! Anime keyfini sinemada yaşayın.

3, 4 ve 5 Mayıs'ta, her gün saat 18:00 Bilkent Üniversitesi kampüsünde başlayacak gösterimlerde, komedi-aksiyon tarzının başarılı bir örneği olan Full Metal Panic? Fumoffu serisi gösterilecek. İlk iki gün 4'er, sonuncu gün ise 5 bölüm gösterilerek seri tamamlanacak. Saat 18:00'de başlayacak gösterimler, 20:00'da bittikten sonra dilerseniz Duman, Gülşen gibi ünlü grupların ve sanatçıların yer alacağı konserlere katılabilir, Bahar Şenliği'nde yer alan aktivitelere katılabilirsiniz.

Detaylar için buraya tıklayın

 

Appleseed (2004) Anime Gösterimi

Bilkent Üniversitesi Animasyon (Anime) Kulübü'nün haftalık gösterimleri çerçevesinde bu hafta Appleseed gösterilecektir.

2131 yılında Deunan Knute, son Dünya Savaşı boyunca hayatı cephede geçmiş bir askerdir. Savaşın sonuna doğru yeniden yapılanan dünyada "Olympus" adı verilen ütopik bir şehre getirilir. Burada insanoğlu evrimin son basamağı olarak gördükleri Bioriodları yaratmışlardır; genlerinde oynanmış ve duygularının bir çoğundan arındırılmış şiddet eğilimli olmayan insanlar. Temel amaçları insanlara yardım etmek olan Bioriodlar, bir takım kimseler tarafından "geleceğin hakimi" ve "üstün ırk" olarak görülmektedir. İnsanın üstünlüğe duygularından uzaklaşarak varabileceğine olan ironik inanç sahiplerine rağmen; Bioriodları tehlike olarak gören aşırı ırkçı "ordu" darbe hazırlığındadır ve tüm Bioriodları yoketmek istemektedir. Bir çok hakları olmayan ve üreyemeyen Bioriodların hiç bir şekilde taraf olmadıkları bu mücadelede, insanoğlu; nükleer savaşın ardından barış iddiasıyla kurduğu ütopya şehri Olympus'ta yeniden kaos tohumları ekmektedir. Tüm bu süreçte Bioriodlar'a fikirlerini soran kimse yoktur.

Detaylar için buraya tıklayın

 
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Pluto
2. A Silent Voice
3. Ride Your Wave
4. Suzume no Tojimari
5. Watashi no Shiawase na Kekkon
6. Bright: Samurai Soul
7. When Marnie Was There

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2024 Anime.GEN.TR