Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:

İkinci Free! The Final Stroke Filminden Yeni Bir Video Yayınlandı

Kyoto Animation’ın Free! animelerinin resmi sitesi, Free! The Final Stroke film projesinin ikinci filmi için yeni bir fragman yayınladı ve yeni bir görsel paylaştı.İki bölümlük bir film projesi olan Free! The Final Stroke'un ilk filmi Japonya'da 17 Eylül 2021 tarihinde gösterime girmişti. İkinci kısım ise 22 Nisan 2022 tarihinde vizyonda olacak. Filmin, Free! projesinin "final bölümü" olacağı söyleniyor.

Detaylar için buraya tıklayın

 

Mato Seihei no Slave Mangası Animeye Uyarlanıyor

Shueisha, Akame ga KILL!’in yaratıcıları yazar Takahiro ve illüstratör Youhei Takemura'nın Mato Seihei no Slave (Slave of the Magic Capital's Elite Troops) mangasının anime televizyon serisine uyarlanacağını duyurdu.Seven Arcs (Blue Period, Magical Girl Lyrical Nanoha, White Album) stüdyosu tarafından uyarlanacak animede; Yuuya Hirose ve Akari Kitou, Yuuki Wakura ve Kyouka Uzen karakterlerini seslendirecek.

Detaylar için buraya tıklayın

 

Strike the Blood Final 4 Bölüm Olacak

Strike The Blood OVA yapımlarının resmi sitesi, Strike The Blood FINAL adlı beşinci "sezon" olarak anılan yeni OAV serisinin dört bölümden oluşacağını duyurdu. Strike The Blood FINAL; Gakuto Mikumo'nun aynı adlı hafif roman serisindeki ana hikayenin son kitabını uyarlayacak.İlk iki bölüm Japonya'da Blu-ray ve DVD'de 30 Mart tarihinde, son iki bölüm ise 29 Haziran tarihinde piyasaya çıkacak.

Detaylar için buraya tıklayın

 

Makoto Shinkai'nin Yeni Projesi 15 Aralık'ta Duyurulacak

Makoto Shinkai'nin Yeni Projesi 15 Aralık'ta Duyurulacak Makoto Shinkai'nin hem kişisel hem de filmlerinin resmi sosyal medya kanallarından, yeni projesinin 15 Aralık'ta TOHO'nun YouTube kanalından basın toplantısıyla duyurulacağı bilgisi paylaşıldı. Duyuruya İngilizce altyazıların ertesi gün ekleneceği de bildirildi.

Japonya saatiyle 15 Aralık 23:00’da yapılacak basın toplantısı; Türkiye saatiyle aynı gün saat 17:00’a denk geliyor.

TOHO’nun resmi YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Haber sayfası için buraya tıklayın

 

Fruits Basket Özet Filmi, Kyouko ve Katsuya'nın Hikayesini Anlatacak

Fruits Basket Özet Filmi, Kyouko ve Katsuya'nın Hikayesini Anlatacak Natsuki Takaya'nın Fruits Basket mangasının resmi sitesi, anime serisinin Fruits Basket -prelude- adında bir özet filminin yolda olduğunu duyurdu. Japonya'da 18 Şubat 2022'de gösterime girecek olan filmin, daha önce duyurulan Kyouko to Katsuya no Monogatari’yi (Kyouko and Katsuya's Story) de işleyeceği belirtildi.

Ana hikayenin öncesinde geçen ve Tohru'nun annesi Kyouko ile babası Katsuya’nın tanışmasını anlatan Kyouko to Katsuya no Monogatari, mangada anlatılmıştı ancak 2019’da başlayan yeni anime uyarlamasında işlenmemişti.

Ayrıca filmin Natsuki Takaya tarafından özellikle film için yazılan yeni sahneler içereceği de duyuruda paylaşıldı. Yeni sahneler, anime serisinden sonra geçen olayları anlatacak.

Hana to Yume dergisinde 1998 yılında yayın hayatına başlayan Fruits Basket mangası, 2006 yılına kadar devam etmiş ve 23 ciltte toplanmıştı. Fruits Basket'in ilk anime uyarlaması Studio Deen tarafından 2001 yılında 26 bölümlük bir seriydi ve hikayenin ilk kısmını anlatıyordu. 2019'da TMS Entertainment yeni bir anime adaptasyonuyla birlikte hikayeyi en başından tekrar ele aldı ve manganın hikayesinin büyük kısmını sonuna kadar uyarlandı.

Bu duyuruya ek olarak, Fruits Basket'in 2022'de bir sahne oyununa (stage play) ilham olacağı da serinin resmi sitesinden paylaşıldı.

Haber sayfası için buraya tıklayın

 

Yoshiki Tanaka'dan Yeni Legend Of The Galactic Heroes Animesi

Yoshiki Tanaka'dan Yeni Legend Of The Galactic Heroes Animesi Serinin sona ermesinin üzerinden neredeyse yirmi yılı aşkın bir süre geçmişken Yoshiki Tanaka'dan Logh hayranlarını mutlu edecek haberler geldi. Tanaka'nın sekreteri Hirofumi Adachi tarafından verilen bilgiye göre ekranlara gelecek yeni seri bir yeniden yapım değil orijinal kitaba dayalı yeni bir televizyon uyarlaması olacak. Hikaye yine İmparatorluğun gözde amirali Reinhard Von Lohengramm ve Federasyon'un mucizeler yaratan strateji dehası Yang Wen-li etrafında oluşacağı verilen diğer bilgiler arasında. Serinin ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik netleşmiş değil.

Haber Kaynağı: Anime News Network

Haber sayfası için buraya tıklayın

 

Hayao Miyazaki'ye Japonya'nın Kültürel Onur Ödülü Verildi

Hayao Miyazaki'ye Japonya'nın Kültürel Onur Ödülü Verildi 5 Kasım'da Tokyo'da düzenlenen bir törenle Hayao Miyazaki'ye Japonya'nın Kültürel Onur Ödülü verildi. Hayao Miyazaki iş yoğunluğu nedeniyle ödül törenine ve öğleden sonra Japonya imparatoru ile yapılan çay törenine katılmadı. Ödülü Hayao Miyazaki'nin adına Ghibli yapımcısı Toshio Suzuki aldı.

Haber sayfası için buraya tıklayın

 
Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Mushikaburi Hime
2. Spy x Family
3. Koukyuu no Karasu
4. Bubble
5. Kimetsu no Yaiba
6. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
7. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2023 Anime.GEN.TR